Łebki od Szpilki

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2015-05-06
ISBN: 978-83-280-1497-8
Dodał/a książkę: edytka222

"Pewnej matce trafiły się bliźniaczki z innej planety. Dzika kobieca opowieść o bezwarunkowej miłości."

Joanna Bator

Prawdziwa, mocna, literacka opowieść o matce obserwującej świat oczami córek - bliźniaczek cierpiących na poważne zaburzenie neurologiczne. O kobiecie, która przekonuje się, że sytuacje graniczne, choroba i walka o własną niepodległość dają szansę na ożywcze katharsis.

W tej historii literacka relacja i doświadczenie krzyżują się w najmniej oczekiwanym momencie, za każdym razem bez kompromisów i bez utartych schematów.

"Łebki od Szpilki" to książka granat, która zamiast uśmiercać siłą rażenia wypływającą z bardzo trudnej życiowej historii, raczej wskrzesza w czytelniku pierwotną, bo przecież wrodzoną radość życia i potężną wewnętrzną moc. Ta książka to morfina wpuszczona do żył, która znosi ból płynący z granicznych doświadczeń. Jest jak kastet otwierający czytelnikom źrenice po to, by mogli na nowo przyjrzeć się życiu i zobaczyć w nim całe zapomniane, a często zdeptane przez ciężki los i opresyjne sytuacje Piękno. Łebki od Szpilki to świecka biblia macierzyństwa dalekiego od wszystkiego, co znacie. Na pohybel wszystkiemu i wszystkim, ale z wielką miłością do świata.

Kup książkę Łebki od Szpilki

Avatar użytkownika - catarina78
catarina78
Przeczytane:2015-05-26, Przeczytałam,
Książkę Agnieszki Szpili „Łebki od szpilki” należy podawać w małych dawkach, po dwa-trzy rozdziały, inaczej grozi to rozchwianiem psychicznym i wybuchem buntu. Szczególnie niebezpieczna jest dla młodych kobiet, które właśnie zostały matkami i borykają się z problemem utraty dotychczasowego życia.   Agnieszka Szpila wprowadza nas w swój prywatny świat. Nie jest to bowiem fikcja, ale rzeczywistość, która momentami drażni, momentami - boli, uwiera, ale jest właśnie taka, nie da się jej zmienić. To nie jest z pewnością opowiastka o pierwszych ząbkach i byciu sexymamą.   Autorka ukazuje swoje macierzyństwo odarte ze złudzeń, prawdziwe, wypełnione dylematem wyboru między ego a poświęceniem. Jako matka dwóch bliźniaczek Szpila utraciła dotychczasową wolność, bo zachciało jej się zasmakować pełni kobiecości. Uświadamia sobie z bólem, że jej życie się skończyło, od teraz jest tylko gigantyczną mleczarnią, karmicielką, bez której jej dzieci nie przeżyją. Śpi po cztery godziny na dobę, wciąż karmiąc i zmieniając pieluchy. Ale kocha swoje córki ponad życie. Każdy dzień jest dla niej nowym wyzwaniem. A gdy już wydaje się, że orka się skończy, bo dziewczynki podrosły, wówczas pojawia się przerażająca świadomość, że coś jest z nimi nie tak, że zachowują się inaczej niż pozostałe dzieci, że są chore, niepełnosprawne, że ich istnienie jest zagrożone.   Zaczyna ...

Opinie o książce - Łebki od Szpilki

Avatar użytkownika - kawusiaaa
kawusiaaa
Przeczytane:2015-06-22, Przeczytałam,
Pierwszy raz słyszę o tej książce. Lektura ciekawa,ale bardzo trudna, jak widzę.
Avatar użytkownika - KKS
KKS