Żniwiarz

Wydawnictwo: Emg
Data wydania: 2006
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 83-922980-2-0
Liczba stron: 216
Dodał/a książkę: Autor X

Ocena: 4.5 (6 głosów)

Prywatna detektywka Julia Dobrowolska, zabójcza blond piękność z blizną, przyjeżdża do miasteczka Bułkowice, by wytropić mordercę dziewczyny, którą znaleziono bez głowy w polu kukurydzy. To pierwsze tak poważne zadanie w jej karierze zawodowej. Ale Julia jest uosobieniem spokoju i pewności siebie. Nawet jeśli wszyscy wokół uważają, że kobieta się do tej roboty nie nadaje. Śledztwo utrudniają jej ambitny i bezwzględny dziennikarz, realizujący program telewizyjny o mordercy i małomiasteczkowy policjant o zagadkowej przeszłości. Julia musi też zmierzyć się z niechęcią i zmową milczenia mieszkańców. Wkrótce odkrywa, że pozornie sielankowe miasteczko kryje niejedną przerażającą tajemnicę. Próbując rozwikłać zagadkę śmierci nie dostrzega, jak blisko znalazła się człowieka, którego media nazywają "Żniwiarzem"?

Kup książkę Żniwiarz

Opinie o książce - Żniwiarz

Avatar użytkownika - Valancy92
Valancy92
Przeczytane:2016-08-01, Ocena: 5, Przeczytałam, 12 książek 2016,
Morderstwo, śledztwo, romans, tajemnica sprzed lat... czyli klasyczny kryminał. Tak klasyczny, że czasem aż zbyt przewidywalny. Z całą pewnością jest to lekka i przyjemna lektura, trochę ociekająca krwią i budząca ciekawość zakończenia. Jak na debiut, jest naprawdę dobra. Co w lekturze nieco mierzi, to brak wyrazistości postaci. Większość jest denerwująco płytka, szablonowa... Moim częstym problemem podczas lektury powieści z ubogo zbudowanymi postaciami jest całkowity brak orientacji, kto jest kim. Nigdy w życiu nie odgadłabym sama, kto zabił, bo po prostu ledwie pamiętałam, że taka postać w ogóle istnieje. Trochę szkoda, bo kryminał jest gatunkiem w dużej mierze psychologicznym... Mam mieszane uczucia co do zabiegu popełnionego tu przez Autorkę - nazwała ona swoim imieniem studentkę-pisarkę, która przyjechała do wioski, w której miała miejsce historia. Stworzyła wrażenie, jakoby to wszystko stało się naprawdę, a ona to widziała, a później spisała. Pomysł sam w sobie zły nie jest, choć w tym konkretnym przypadku niezbyt mi się spodobał. Daję "5", za debiut, który, pomimo niedociągnięć, jest naprawdę udany!
Link do opinii
Avatar użytkownika - aniag
aniag
Przeczytane:2015-07-08, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Świetna! Duszna atmosfera, pełna napięcia między bohaterami. Rewelacja na wakacje i nie tylko!
Link do opinii
Avatar użytkownika - mapi
mapi
Przeczytane:2015-02-27, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2015,
Po raz pierwszy sięgnęłam po książkę tej autorki (polecanej mi przez wiele osób) i nie zawiodłam się. Najważniejsze dla mnie w dobrym kryminale zakończenie nie było oczywiste. Fajnie nakreślone sylwetki bohaterów, nie do końca wyjaśnione wcześniejsze losy bohaterki Julii Dobrowolskiej, co zachęcą do kontynuowania lektury w następnych książkach.
Link do opinii
Avatar użytkownika - moonioz
moonioz
Przeczytane:2017-02-18, Ocena: 2, Przeczytałam, 52 książki 2017, Przeczytane,
Avatar użytkownika - AlaniemaKota
AlaniemaKota
Przeczytane:2016-08-21, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki w 2016,
Avatar użytkownika - ewaglinka1990
ewaglinka1990
Przeczytane:2013-05-08, Ocena: 6, Przeczytałam,
Inne książki autora
Grób
Gaja Grzegorzewska0
Okładka ksiązki - Grób

Julia Dobrowolska, bohaterka Żniwiarza, Nocy z czwartku na niedzielę i Topielicy, piękna prywatna detektywka z blizną, powraca w XIII tomie Polskiej Kolekcji...

Noc z czwartku na niedzielę
Gaja Grzegorzewska0
Okładka ksiązki - Noc z czwartku na niedzielę

Weekend może być naprawdę długi... Prywatna detektyw, Julia Dobrowolska, przyjmuje intratną pracę w detektywistycznym show u boku gwiazdy telewizyjnej...

Reklamy