Życie jak w Tochigi. Na japońskiej prowincji

Data wydania: 2012-07-04
Kategoria: Podróżnicze
ISBN: 978-83-7747-659-8
Dodał/a książkę: czytam

Czy codzienność w ojczyźnie nowoczesności i wynalazku jest prostsza niż gdzie indziej? Czy łatwo znaleźć męża Japończyka? Co Japończycy określają mianem „egzotycznego ślubu”? Czym się wyróżniają japońskie trzylatki? Anna Ikeda odsłania uroki (ale i mankamenty) życia w Kraju Kwitnącej Wiśni. O braku centralnego ogrzewania, kąpieli z odzysku, rynku matrymonialnym, japońskich przedszkolach, a także o bóstwach, tradycji i stereotypach pisze Polka, która wybrała życie na Dalekim Wschodzie

Autorka nie zanudza wiadomościami encyklopedycznymi, ale żartobliwie opowiada o tym, co wypada, a czego nie wypada robić, czego oczekują Japończycy od gaijnów, czyli obcokrajowców, i co właściwie robi tam Polka.

"Życie jak w Tochigi" to pouczająca lektura, napisana lekko, z humorem, ale też z ogromnym szacunkiem dla innej kultury.

Kup książkę Życie jak w Tochigi. Na japońskiej prowincji

Opinie o książce - Życie jak w Tochigi. Na japońskiej prowincji

Avatar użytkownika - Magnolia93
Magnolia93
Przeczytane:2015-10-25, Ocena: 2, Przeczytałam,
Samego życia w Japonii jest aż za mało, natomiast mnóstwo jest opisów w stylu poradnika turystycznego o świątyniach, historii świątyń i religiach i o pracy w szkołach w których uczyła.
Avatar użytkownika - rabiosa7
rabiosa7