Antologia Nowej Science Fiction

Data wydania: b.d
Kategoria: b.d
ISBN: 978-83-61656-11-1
Dodał/a książkę: Autor X

Oto zbiór najwyższych lotów opowiadań, stworzony przez najbardziej cenionych na świecie autorów fantastyki naukowej, między innymi: Petera F. Hamiltona, Briana Aldissa, Stephena Baxtera, Jaya Lake’a, Erica Browna, Paula Di Filippo i Iana Watsona. Opowiadania zawarte w zbiorze obejmują tematykę tajemniczych i futurystycznych morderstw, szerokoekranowych space oper, a także opowieści o kontaktach z obcymi cywilizacjami. Wszystkie opowiadania są nowe i nigdy wcześniej nie pojawiły się w druku. To k

Kup książkę Antologia Nowej Science Fiction

Opinie o książce - Antologia Nowej Science Fiction

Avatar użytkownika - kjts
kjts
Przeczytane:2014-01-24, Ocena: 1, Przeczytałem, 52 książki 2014, Mam,
Nie zaliczyłbym "Osobistego Jezusa" Di Filippo do arcydzieł gatunku, chociaż pomysł godPodów bardzo mi się podobał i myślę, że pojawienie się urządzenia tego rodzaju to tylko kwestia czasu. Nie zrobiłbym tego też z niesamowicie klimatycznym "Ostatnim kontaktem" Baxtera, żartobliwym "Efektem Bowldera" Lovegrove'a ani zahaczającą o metafikcję "Trzecią osobą" Ballantyne'a. Wszystkie wymienione opowiadania czytało mi się jednak bardzo przyjemnie. Cały problem w tym, że na antologię składa się jeszcze kilkanaście innych "dzieł", z których tylko kilka można uznać za przeciętne, inne pozostawiają po sobie mocny niesmak i ogólne wrażenie "ale o co chodzi?" (i bynajmniej nie jest to ten rodzaj wrażenia "ale o co chodzi?", którego doświadczamy przy lekturze mistrzów hard sci-fi, przeciskając się przez gąszcz zaawansowanych teorii naukowych).
Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa