Bajki morałki

Wydawnictwo: Goneta.net
Data wydania: 2015-10-30
ISBN: 978-83-65227-06-5
Dodał/a książkę: AnetaGo

Bajki morałki, w których ulubione dziecięce zwierzątka uosabiają dziecięce lęki, przyzwyczajenia i złe zachowanie. Narratorka naprowadza niesforne zwierzaki słowem i działaniem do poprawnego zachowania. Nie moralizuje, tylko opowiada historie, jak to rodzice i nauczyciele poprzez swoje działanie potrafią wskazać prawidłowe postępowanie. W efekcie dziecko samo zauważa swój błąd i go naprawia. Wskazówki są bardzo czytelne i godne polecenia do wprowadzania w czyn. Przy czym dorośli są mili, uprzejmi i z uśmiechem, z postawą godną naśladowania dla maluchów, czasem niesfornych, czasem zagubionych, ale zawsze potrzebujących poprowadzenia w taki sposób, by poznać, co do życia w społeczeństwie jest istotne, by żyło się szczęśliwie.

Kup książkę Bajki morałki

Opinie o książce - Bajki morałki

Na dzień dziecka sięgnęłam po kolejną pozycję dla najmłodszych. Książka stworzona jest dość pomysłowo, bo przy każdej historyjce znajduje się obrazek do pokolorowania, co uatrakcyjnia tą książeczkę. Same bajki niezbyt przypadły mi do gustu. Czasem miałam wrażenie, że są zakańczane zbyt szybko, ale na pewno poruszają współczesne (np. uzależnienie od komputera) jak i ważne od pokoleń dziecięce problemy.