Baśnie dla dzieci i dla dorosłych

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2013-11-06
Kategoria: Przygodowe
Dodał/a książkę: Iwona Wendreńska

Mój kot ma na imię Krzysztof Kolumb. Usiadł na moim biurku, błysnął zielonymi oczami i zapytał co wiem o Złotym Ptaku. I tak to się zaczęło.

Proste rzeczy wymagają czasem wielkiej odwagi. Na przykład żyć zgodnie ze swoim sumieniem, nie przejmując się tym, co robią inni. Albo zdecydować się opuścić ciepłe, przytulne schronienie, żeby wyruszyć na poszukiwanie szczęścia. Albo dokonać w swoim życiu ważnej zmiany. Albo choćby żyć uczciwie i zawsze kierować się dobrem – niezależnie od tego ile zła jest dookoła.

Każdy musi czasem stanąć przed trudnym wyborem. Tak jak bohaterowie moich baśni – Złoty Ptak, Waleczny Groszek i Indianka o imieniu Leśny Dzwonek.

Każdy ma jedno ważne życie. Czy jesteś chłopcem, dziewczynką, Zielonym Groszkiem, czy Ptakiem – prędzej lub później każdy musi nauczyć się podejmować własne, odważne decyzje. Od nich będzie zależała twoja przyszłość. A czasem też przyszłość świata.

Kup książkę Baśnie dla dzieci i dla dorosłych

Opinie o książce - Baśnie dla dzieci i dla dorosłych

Avatar użytkownika - catarina78
catarina78
Czy można napisać książkę wspólnie z kotem? A ze swoim nauczycielem plastyki? Okazuje się, że można. Beata Pawlikowska, pisarka i podróżniczka, poprosiła o pomoc w pisaniu samego Krzysztofa Kolumba, a o ilustracje do swojej książki - dawnego nauczyciela plastyki z liceum, który jednym ruchem usprawiedliwił jej wszystkie nieobecności w szkole. Wydana przez National Geografic książka Pawlikowskiej jest zbiorem trzech baśni: o Złotym Ptaku, o Walecznym Groszku i o Leśnym Dzwonku, będących oryginalnymi opowieściami snutymi wspólnie z kotem o znaczącym dla podróżniczki imieniu: Krzyś Kolumb. Krzyś Kolumb jest bardzo dociekliwym kotem, który dosyć krytycznie odnosi się do swojej właścicielki. Prycha, obraża się, bywa grymaśny, ale za to jakie historie opowiada! Pewnie byśmy ich nie poznali, gdyby nie zostały szybko spisane. Historie układają się w formie dialogu między panią Beatą a jej kotem. Ona zadaje mu pytania, on odpowiada i tak snuje się opowieść, pięknie zilustrowana przez owego dawnego nauczyciela. Bajki mają oczywiście, jak to bajki, swoje pozytywne przesłanie. Historia o Złotym Ptaku ma nas, czytelników, przekonać do kupowania jajek od szczęśliwych kur, by wreszcie doszło do wyzwolenia setek tysięcy ptaków więzionych w ciasnych klatkach. Bajka o Walecznym Groszku przekonać ma z kolei niejadków do niezwykłych korzyści płynących z jedzenia warzyw, nie tylko zielonego ...
Avatar użytkownika - alkatraz
alkatraz
Przeczytane:2014-04-25, Ocena: 4, Przeczytałam, czytam regularnie w 2014 roku,
Książka jest pięknie wydana. Zawiera mnóstwo wspaniałych ilustracji namalowanych przez byłego wychowawcę Beaty Pawlikowskiej oraz zdjęć podróżniczki z kotem. Autorka przedstawia czytelnikowi 3 baśnie, z których każda zakończona jest morałem. Dowiadujemy się jakie kupować jajka, dlaczego tak ważna jest znajomość pieczątek na skorupkach oraz dlaczego powinniśmy jeść dużo zielonych warzyw, a także jak istotne jest przeznaczenie i własna pasja, bo to ona pomoże nam wybrać własną szczęśliwą ścieżkę życia. Historie opowiada kot pisarki. W trakcie baśni wpleciono dialog Pawlikowskiej z jej zwierzęciem.