Blondynka w Himalajach

Wydawnictwo: National Geographic
Data wydania: 2011-01-26
Kategoria: Podróżnicze
ISBN: 978-83-7596-112-5
Liczba stron: 160
Dodał/a książkę: karla1214

Ocena: 3.67 (3 głosów)

Na Wyspie Wielkanocnej polinezyjski mistrz zrobił mi nowy tatuaż. Na Zanzibarze odkryłam tajemnicę szczęścia. W Himalajach spotkało mnie przeznaczenie, a w Tybecie zrozumiałam sens życia po życiu. W Peru piłam herbatę z koki, w Brazylii ścigałam pająki, a na Sri Lance buddyjski mnich odprawił nade mną rytuał z wachlarzem. W Tanzanii leciałam spadającym balonem, a w Indiach tropiłam białego szczura. W Kambodży dowiedziałam się, że mam na imię Mały Wiatr, w Meksyku jadłam pieczone świerszcze, a w Amazonii tropiłam jaguara... BLONDYNKA W HIMALAJACH - morderczy trekking w okolicach Annapurny, bajkowe lasy kwitnących rododendronów, pierożki momo, kamienne wioski, buddyjskie świątynie i mądrość niebiańskiego spokoju gór na Dachu Świata.

Kup książkę Blondynka w Himalajach

Opinie o książce - Blondynka w Himalajach

Avatar użytkownika - iwona-w
iwona-w
Przeczytane:2017-04-27, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2017,
Miejsce odległe, intrygujące, mniej fabuła. Ciekawe opisy przyrody, spotkanych ludzi nieco przytłoczone metaforą kamiennych schodów.
Link do opinii
Avatar użytkownika - alkatraz
alkatraz
Przeczytane:2015-10-10, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015,
To moja pierwsza książka Pawlikowskiej jaką miałam okazję przeczytać ponad 2 lata temu. Przyznam, że chyba ona spodobała mi się z całej twórczości jaką poznałam najbardziej. Autorka opisała swoje wrażenia z podróży w Himalaje, zdała relację z morderczego trekkingu wokół Annapurny. Poznałam wiele ciekawostek, np. o Sai Babie czy pierożkach momo, szczególnie zainteresowała mnie historia walecznych nepalskich Gurkhów. Książka niosła pozytywne treści, każdy ból fizyczny, można pokonać, bo głównie znajduje się on w naszej głowie. Lektura jest niewielkich rozmiarów - wprost do torebki. Egzemplarz jest cieniutki, składa się w dużej mierze ze zdjęć i rysunków Pawlikowskiej. Książka nie zawiera tylu filozoficznych przesłanek, co kolejne książki podróżniczki, dlatego przypadła mi do gustu.
Link do opinii
Avatar użytkownika - elfijka
elfijka
Przeczytane:2013-01-17, Ocena: 1, Przeczytałam, Mam, Przeczytane w 2013,
Niewiele możemy dowiedzieć się z tej książki o życiu mieszkańców Nepalu. Autorka bardziej zainteresowana jest faszerowaniem nas pseudofilozoficznym bełkotem na temat życia niż informacjami o kulturze tamtego rejonu.
Link do opinii
Inne książki autora
Blondynka w Amazonii
Beata Pawlikowska0
Okładka ksiązki - Blondynka w Amazonii

Nowa seria książek przygodowych znanej podróżniczki i pisarki, Beaty Pawlikowskiej. Najbardziej niezwykłe zakątki świata, zaskakujące obserwacje, zabawne...

Blondynka na językach. Hiszpański Europejski
Beata Pawlikowska0
Okładka ksiązki - Blondynka na językach. Hiszpański Europejski

To nie jest zwykły podręcznik do nauki języka obcego. Jest to kurs rozmawiania w języku obcym. Uczy mówienia i rozumienia. Zero gramatyki, zero wykuwania...

Reklamy