Bracia z Vestland

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2014-09-10
Dodał/a książkę: elibri

Pierwszy tom bestsellerowej trylogii ,,Złoty wiek", która w samej Szwecji sprzedała się w półmilionowym nakładzie!

Kiedy Lauritz, Oscar i Sverre Lauritzen, trzej bracia z rybackiej rodziny żyjącej w norweskim Vestland, tracą ojca i stryja podczas sztormu, muszą szybko dorosnąć i zacząć zarabiać na utrzymanie swoje i matki. Udają się więc do najbliższego miasta, gdzie mają się wyuczyć zawodu powroźnika. Przez przypadek zostają jednak odkryte niezwykłe uzdolnienia techniczne. Dzięki życzliwym ludziom pewna organizacja dobroczynna finansuje wykształcenie chłopców, by mogli zostać budowniczymi mostów i linii kolejowych. Po studiach mają powrócić do Norwegii, by wziąć udział w największym projekcie inżynieryjnym w dziejach kraju: budowie linii kolejowej łączącej Oslo i Bergen, która ma przebiegać przez wyjątkowo trudne, górzyste tereny. Plany młodzieńców pokrzyżuje jednak miłość. Bracia z Vestland to pierwszy tom urzekającej rodzinnej sagi. To opowieść o braterstwie, uczuciach i powołaniu, to wreszcie doskonałe studium człowieczeństwa oraz wierna kronika trudnych, acz fascynujących czasów, często porównywana do Filarów ziemi Kena Folleta.

Kup książkę Bracia z Vestland

Opinie o książce - Bracia z Vestland

Avatar użytkownika - bambi12
bambi12
Przeczytane:2015-01-17, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,
Historia zaczyna się w norweskiej wiosce rybackiej przy końcu XIX wieku. Śmierć bliskich zmusza trzech chłopców do szukania środków do życia poza rodzinnym Bergen. Przez przypadek okazuje się, że są oni niezwykle uzdolnieni technicznie. Wiele lat później dzięki stypendium otrzymują dyplomy inżynierów Uniwersytetu Drezdeńskiego. W tym czasie rozpoczyna się epoka technologiczna. Bracia wracają do Norwegii, aby przyczynić się do najbardziej okazałego norweskiego projektu inżynierskiego w historii - budowy linii kolejowej między Oslo i Bergen. Jednak ich plany niestety biorą w łeb... To dość nieoczekiwane, że Szwed napisał o jednym z najtrudniejszych wyzwań technologicznych przeprowadzonych w Norwegii. Sama technologia nie była może bardzo zaawansowana, ale budowanie na wysokości 1300 metrów nad poziomem morza w arktycznym klimacie zapewne okazało się dużym wyzwaniem. Chciałam przeczytać tę serię, ponieważ od dawna interesuję się narodzinami społeczeństwa przemysłowego. Ciekawi mnie w jaki sposób ludzie musieli / chcieli zmienić stary sposób życia i dostosować się do nowego. Oczekiwałam lektury podobnej do Instytutu młodych naukowców. Czy i tym razem trafiłam na równie interesujący utwór? Pisarz poruszył tu dwa bardzo ważne tematy początku XX wieku: rozwój technologii i wybuch I wojny światowej. To dwie równoważące się tu siły. Ciężka praca przy budowie ...
Avatar użytkownika - sarenka29
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa