Byłem księdzem

Data wydania: 2008-08-20
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 83-909042-1-7
Dodał/a książkę: radeksc-wp

Wszystkim skrzywdzonym i zgorszonym przez Kościół i ludzi Kościoła Roman Jonasz — pseudonim literacki — absolwent Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi, magister prawa kanonicznego. Opuścił stan duchowny w 1996 roku. Członek nieformalnego Ruchu Odnowy Kościoła Katolickiego w Polsce. Wszystkie wydarzenia opisane w tej książce są prawdziwe, choć niektórym mogą wydawać się szokujące i niewiarygodne. Moje własne przeżycia i opinie uzupełniam relacjami naocznych świadków oraz ich komentarzami. Wiem jednak, jak długie ręce mają hierarchowie Kościoła. Stąd też niektóre z ich nazwisk (w tym moje własne) zostały zmienione.

Kup książkę Byłem księdzem

Opinie o książce - Byłem księdzem

Avatar użytkownika - silme89
silme89
Przeczytane:2017-01-30, Ocena: 6, Przeczytałam,
Książka napisana bogatym językiem ale jak prosto trafiającym do czytelnika. B.ks Roman skrupulatnie przedstawił cała prawdę ... byłam zszokowana niektórymi rzeczami, które autor opisuje. Jestem zła , ze tak ogromna elita katolicka chce prawic nam nauki , pouczać i spowiadać a sami maja większe grzechy ciężkie na sumieniu niż zwykli parafianie . Autor z pewnością otworzył oczy wielu z nas... pięknie i dosadnie opisując życie za murami , szuka usprawiedliwienia i nie posadza nikogo. Naprawdę polecam wszystkim zainteresowanym, książkę przeczytałam w internecie ale na pewno chciałabym aby zagościła w mojej domowej biblioteczce.
Avatar użytkownika -

Przeczytane:, 52 książki 2014,
Cóż, nic ponad to, co można znaleźć w codziennej prasie, tyle tylko, że opowiedziane słowami uczestnika, a nie dziennikarzy. Przykre, że tak się dzieje, ale książka niewiel wnosi do dyskusji.
Avatar użytkownika - radeksc-wp
radeksc-wp
Przeczytane:2013-08-20, Ocena: 4, Przeczytałem, czytam regularnie w 2013 roku,
Inny świat , inne zachowania dwie etyki - świat Kościoła od zakrystii. Ludzie tacy jak my + ich ambicje.
Avatar użytkownika - Fluorium
Fluorium