Cesarz Cierni

Wydawnictwo: Papierowy Księżyc
Data wydania: 2014-12-15
ISBN: 978-83-61386-54-4
Dodał/a książkę: czytam

"Cesarz Cierni" to brawurowe i na długo zapadające w pamięci zamknięcie trylogii "Rozbite Imperium", jednego z najlepszych cykli mrocznej fantasy powstałych w ostatnich latach. Poprzednie tomy trylogii czyli "Książę Cierni" i "Król Cierni" okazały się bestsellerami.

W "Cesarzu Cierni" Mark Lawrence doprowadza wędrówkę swego antybohatera do elektryzującego finału. Ostatnia droga Jorga Ancratha ku spełnieniu jego wielkich ambicji jest niezapomnianą literacką podróżą, której żaden miłośnik fantasy z najwyższym znakiem jakości nie może przegapić.

By zdobyć tron, trzeba odbyć podróż. Droga, którą podążasz, nawet ta wybrukowana dobrymi intencjami, może prowadzić do piekła. Ja nigdy nie kierowałem się dobrymi intencjami.

Zgromadzenie Stu niczym sępy rozszarpuje ścierwo Imperium. Podczas gdy obradują, Martwy Król wykonuje swój ruch, a ja kontruję go swoim. Świat rozpada się, czas dobiega końca, my zaś trzymamy się kurczowo pozostałych nam dni. Przyszłość jest oślepiająco jasna, a ci, którzy w nią spojrzą, pierwsi spłoną.

Dziś nadszedł czas, do którego zmierzało całe nasze życie. To mój czas. Stanę przed radą Stu, a oni mnie wysłuchają. Nikt żywy, ni umarły nie powstrzyma mnie przed zdobyciem tronu. Jeśli mam być ostatnim cesarzem, niech tak będzie.

Z tego miejsca zawracają mędrcy, a święci padają na kolana, wzywając swego Boga. To ostatnie mile, bracia. Nie myślcie, że was ocalę. Nie myślcie, że nie posłużę się wami. Jeśli macie choć trochę rozumu, uciekajcie stąd. Jeśli macie duszę, módlcie się. Walczcie, jeśli macie odwagę.
Tylko nie podążajcie za mną...

...bo gorzko pożałujecie.

Zostawcie wszystko, co aktualnie czytacie i zacznijcie czytać trylogię "Rozbite Imperium"!
Peter V. Brett, autor bestsellera "Malowany człowiek".

Kup książkę Cesarz Cierni

Opinie o książce - Cesarz Cierni

Avatar użytkownika - saphereaude
saphereaude
Przeczytane:2017-03-29, Ocena: 5, Przeczytałam, "Wyzwanie - fantastyka 2017", Mam,
Zakończenie bestsellerowej trylogii trochę mnie zaskoczyło i jednocześnie zawiodło. Akcja nie była już tak wartka jak w dwóch pierwszych tomach. Mam wrażenie, że autor zmuszał się aby to skończyć. Kiedy już akcja zaczynała nabierać tempa, nagle się urywała. Po powrocie do niej nie czuło się tego co wcześniej. Takie sytuacje zdarzały się dość często. Dużo mogłabym napisać o zakończeniu. Kompletnie się tego nie spodziewałam. Ostatni rozdział trochę zachwyca, trochę zaskakuje, a zarazem trochę rozczarowuje. Uprzedzę, że jeśli ktoś spodziewa się, że Jorg w końcu będzie szczęsliwym władcą, to się zawiedzie. Tak więc, książka zdecydowanie gorzej napisana niż poprzednie części. Jednak bardziej od przebrnięcia przez tą pozycję, nie zniosłabym niewiedzy o dalszych losach naszego Króla Cierni, a to nam książka zapewnia.
35. W porównaniu z drugą częścią, "Cesarz Cierni" okazuje się nieco słabszy, choć wciąż pozostaje na dość wysokim poziomie. Jednakże bardzo zawiodłam się czytając zadufaną notę od autora o "ubiciu dojnej krowy". Było to co najmniej niesmaczne. Zakończenie cyklu również mnie zawiodło, jako rzecz zbyt wydumana w porównaniu z resztą utworu. Aczkolwiek, mimo tych paru wad, tekst wciąż zachwyca i niesamowicie wciąga czytelnika. Polecam.
Avatar użytkownika - Bas1992
Bas1992
Przeczytane:2014-12-16, Przeczytałam,
Klucz kłamcy
Mark Lawrence0
Okładka ksiązki - Klucz kłamcy

Autor bestselerowej trylogii "Rozbite imperium" przedstawia kolejną część cyklu "Wojna Czerwonej Królowej". Trylogia Wojna Czerwonej Królowej...

Książę głupców
Mark Lawrence0
Okładka ksiązki - Książę głupców

Bestsellerowy świat Rozbitego Imperium powraca w nowej trylogii Marka Lawrence'a. Trylogia Wojna Czerwonej Królowej jest osadzona w tych samych realiach...

Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa