Cienie na jeziorze

Wydawnictwo: Noir sur Blanc
Data wydania: 2014-05-22
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788373924765
Liczba stron: 448

Ocena: 6 (1 głosów)

W górach nad jeziorem Como, podczas prac budowlanych przy wytyczaniu nowej drogi i tunelu prowadzących do przejścia granicznego między Włochami a Szwajcarią znaleziono szczątki ludzkie. Kim był zmarły? Jak ustalić tożsamość mężczyzny, na którego ślad naprowadza jedynie monogram K.D. na srebrnej papierośnicy? Co może z tym mieć wspólnego wpływowa rodzina Cappellettich, właścicieli tych terenów, strzegąca swojej prywatności w otoczonej parkiem zabytkowej willi nad jeziorem?

Dochodzenie w tej sprawie powierzono komisarz Stefanii Valenti - czterdziestopięcioletniej rozwiedzionej policjantce, matce jedenastoletniej córki - której sam fakt,że jest kobietą utrudnia sprawne działanie, mimo że jest zdecydowanie bardziej stanowcza i zaradna od swoich kolegów. W śledztwie następują kolejne zwroty, w rytmie nadciągających co jakiś czas znad jeziora powiewów wiatru breva. Dociekanie sięga coraz głębiej w przeszłość, w lata, kiedy pod koniec wojny nad brzegami jeziora przemieszczali się nielegalnie przemytnicy, dezerterzy, partyzanci, uciekający do Szwajcarii Żydzi, a także usiłujący umknąć sprawiedliwości funkcjonariusze gestapo, mający przy sobie cenne obrazy, wartościowe przedmioty i wielkie sumy pieniędzy. Niewątpliwie właśnie w tamtych latach należy szukać rozwiązania zagadek, które przynosi śledztwo...

A jest to śledztwo dwojakie. Z jednej strony odsłania skrywanie aspekty teraźniejszości, w której łączą się intrygi rodzinne i powracające wspomnienia, z drugiej dotyczy przełomowego okresu historii Włoch.

Giovanni Cocco, ur. w Como 1976. Wydał powieści: Angeli a perdere (Anioły do stracenia), 2004 i La Caduta (Upadek) 2013.

Amneris Magella, ur. w Mediolanie, 1958. Jest lekarzem sądowym.

Kup książkę Cienie na jeziorze

Zobacz także

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - bambi12
bambi12
Przeczytane:2014-08-30, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
We włoskich górach w trakcie budowy nowej drogi łączącej Szwajcarię z Włochami robotnicy natrafiają na ludzkie kości. Do kogo należą? Przy szczątkach znajduje się jedynie papierośnica z monogramem. Właścicielem tych ziem jest zamożna rodzina Cappellettich. Czy mają oni coś wspólnego z tą sprawą?   Śledztwem zajmuje się komisarz Stefania Valenti. Samotna, 45-letnia matka. Mimo, że jest dobra w swoim fachu, na każdym kroku styka się z dyskryminacją ze strony kolegów. W trakcie dochodzenia stopniowo toniemy w przeszłości. Okazuje się bowiem, że ludzkie szczątki pochodzą z lat czterdziestych ubiegłego wieku. Może ofiarą padł przemytnik, a może członek gestapo? Sprawa nie była prosta. Im bardziej zbliżamy się do rozwiązania tej skomplikowanej sprawy, tym więcej tajemnic wychodzi na światło dzienne...   Fascynowujące są metody dochodzenia oparte na źródłach z zakurzonych archiwów, zeznaniach wiekowych świadków, pojawiających się jak duchy z przeszłości pełnej cieni i tajemnic. W powieści Cienie na jeziorze mamy ponadto potężne i wpływowe rodziny, które pragną wszystko zatuszować. To naprawdę intrygujące połączenie.   Śledzimy kolejne etapy dochodzenia komisarz Valenti. Nie było jej łatwo, momentami można jej współczuć. Codzienne obowiązki związane z pracą w środowisku, w którym tylko mężczyźni mogą być najlepsi każdego dnia niosą setki wyzwań. Jednak ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Cienie na jeziorze

Recenzje miesiąca
Wszechświaty
Leonardo Patrignani
Wszechświaty
Poszukiwana
Sophie McKenzie
Poszukiwana
Święta dobrych życzeń
ks. Jan Twardowski
Święta dobrych życzeń
Chłopak z Francji
Hilary Freeman
Chłopak z Francji
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy