Czas wojny

Wydawnictwo: Vocatio
Data wydania: 2011-11-24
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 978-83-7492-180-0
Liczba stron: 324
Dodał/a książkę: czytam

Ocena: 5.33 (3 głosów)

Czas wojny to porywająca powieść osnuta wokół dziejów biblijnego króla Dawida i jego żołnierzy. Autor wiernie przedstawia historię wojen żydowskich, lecz ukazuje ją w zupełnie niestandardowy i zaskakujący sposób. Dzięki temu wzbudza ona wielkie zainteresowanie także u współczesnego czytelnika. Ta fascynująca opowieść ukazuje bez żadnych upiększeń krwawą walkę na śmierć i życie, wprowadza w trudy obozowego życia oraz twardą, męską przyjaźń.

Bohaterscy wojownicy Dawida wsławili się nie tylko heroicznymi, wręcz szaleńczymi czynami, stając w obronie tego, co słuszne, lecz także swą bezgraniczną lojalnością, trwając przy swym dowódcy, nawet za cenę życia. Nakreślony przez Autora, z wielkim rozmachem, obraz życia Dawida ukazuje nam, że w istocie było ono nieustanną walką w takiej czy innej formie. Choć wizerunek grającego na cytrze i pilnującego owiec pasterza mocno tkwi w naszej świadomości, to prawdziwy charakter króla Dawida można poznać dopiero śledząc lata jego wojennych zmagań. Nie jest to postać bez skazy. Przecież nie kto inny, lecz on sam podstępnie wysłał na śmierć swego najlepszego żołnierza tylko po to, by zatuszować romans, jaki miał z jego żoną.

Barwny, współczesny język, plastyczne opisy scen walki, pełnowymiarowe postaci – wszystko to sprawia, że powieść trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony, tak, iż nie można się od niej oderwać.

Kup książkę Czas wojny

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - zuzankawes
zuzankawes
Przeczytane:2012-07-15, Ocena: 5, Przeczytałam,
Daj mi swą tarczę w dniu bitwy   Sugerując się słowami Cliffa Grahama, jego powieść Czas wojny nie powinna trafić w moje ręce. Powód? Autor podkreśla, że jego książka stworzona została z myślą o facetach. Tak sugeruje on, tak sugeruje również Wydawnictwo Vocatio. Cóż, trudno. Na kilka godzin postanowiłam zostać mężczyzną. Opłaciło się.   Czas wojny to beletrystyka oparta na Biblii. Jeśli przerażeniem lub zniechęceniem napawa kogoś ten fakt, niech szybko zmieni swoje nastawienie. To powieść, której fabuła porwie każdego zwolennika książek sensacyjnych, napisana bez nadęcia, językiem dostosowanym do wymogów współczesnego czytelnika. Absolutnie nie biblijnym, mocnym, z żołnierskim, sprośnym humorem (na szczęście - bez przesady!)   To pierwsza z serii powieści, opowiadających o dokonaniach militarnych króla Dawida, w której historia zaprezentowana została z perspektywy jego żołnierzy i żołnierzy armii jego przeciwników. Graham zerwał z wyobrażeniem Dawida jako pasterza świetnie strzelającego z procy. Ukazuje go jako prawdziwego wojownika, znakomitego dowódcę i świetnego władcę, w pełni zasługującego na pochwały.   Książka jest bardzo krwawa, trup ściele się gęsto, nie jest to jednak krwawa, bezmyślna "jatka". Czas wojny to powieść przejmująca do szpiku kości, ostra, bezwzględna i męska. Polecić ją jednak warto i paniom ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Czas wojny

Świetne przeczytałam. Polecam innym :)
Link do opinii
"Czas wojny" to powieść wojenno-przygodowa, oparta na przekazie biblijnym, dotyczącym walki króla Dawida o zjednoczenia plemion Izraela. Stworzenie powieści wojennej w oparciu o przekaz biblijny jest z pewnością zadaniem tyleż ambitnym co i karkołomnym. Niemniej owa sztuka Cliffowi Grahamowi się w pełni powiodła. Książka jest pisana językiem współczesnym, znacznie ułatwiającym odbiór czytelnikowi. Zawiera wszystkie te elementy, jakie poiwesc przygodowa winna zawierać. I tak oto mamy głównego bohatera - Benai, jednego z żołnierzy armii Dawida, który jest silny, odważny, prawy i niezwykle skuteczny w walce. Mamy barwne opisy scen bitew, szpiegów, zdradę, ludzką rozpacz i..głęboka wiarę w Boga. Książkę czyta się naprawdę bardzo przyjemnie i lekko, jak na dobra powieść historyczną przystało.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Rumianek258
Rumianek258
Przeczytane:2012-02-26, Chcę przeczytać,
Reklamy