Dlaczego mężczyźni kochają zołzy?

Wydawnictwo: Harper Collins
Data wydania: 2017-04-26
Dodał/a książkę: czytam

Mężczyźni naprawdę nie lecą na kobiety miłe.
Lecą na interesujące!

Chicago Sun-Times

Niech nikomu się nie wydaje, że „zołza” to negatywne określenie. Wręcz przeciwnie, to kobieta, która jest miła, zabawna i życzliwa, przy czym największą miłość żywi do siebie. Nie kłamie i nie gra, jest szczera (czasem do bólu), bo wie, czego chce, i potrafi to zakomunikować. Robi, co jej się podoba, a to sprawia, że mężczyźni ją uwielbiają. Poznaj 100 zasad atrakcyjności i dowiedz się, czego pragną mężczyźni i jak powinnaś traktować samą siebie, by być szczęśliwą w związku:

Twój stosunek do samej siebie decyduje o tym, jak widzi cię mężczyzna;
Stawianie warunków lub ich brak świadczy o twoich możliwościach.
Niemal natychmiast przedstawiasz się albo jako popychadło, albo superbabka;
Jeśli mu powiesz, że nie zamierzasz zbytnio się angażować, on zrobi wszystko, żebyś zmieniła zdanie;
Im bardziej będziesz od niego niezależna, tym bardziej będzie tobą zainteresowany.

Dlaczego mężczyźni kochają zołzy to swoista biblia współczesnej kobiety, ale także świetny sposób na relaks. Napisany z humorem poradnik, w nietuzinkowy sposób odkrywa tajemnice damsko-męskich relacji. Ta książka podpowie ci, jak budować związki na swoich zasadach, a przede wszystkim udowodni, że bycie zołzą ma przyszłość!

Tytułowa "zołza" jest superbabką, a nie jędzą czy wrednym babsztylem. To kobieta niezależna, która będąc w związku z mężczyzną, nigdy nie przestaje być sobą. Ma poczucie humoru i życzliwy charakter. Nie kłamie, nie gra, nie manipuluje. Zna swoją wartość. Mówi, co myśli, i robi, co chce. Jej zadziorność pociąga mężczyzn i podnosi temperaturę związku.

POZNAJ 100 ZASAD ATRAKCYJNOŚCI!
- Ceń się wysoko, a on uwierzy, że jesteś wygraną na loterii.
- Seks i magiczna iskra to nie jedno i to samo.
- Kiedy jest ta niezaprzeczalna iskra, nie ma mowy o konkurencji.
- Mężczyźni nie reagują na słowa. Reagują na brak kontaktu.
- Związek, w którym nadmiernie się starasz, prawdopodobnie jest do niczego.
- Kiedy coś jest dobre, wydaje się łatwe i nie czujesz się tym umęczona.
- Najatrakcyjniejszym przymiotem człowieka jest godność.

"Dlaczego mężczyźni kochają zołzy" to nieoceniona pomoc dla kobiet i świetna rozrywka. Ten zabawny poradnik, odkrywający tajemnice relacji damsko-męskich, pomoże was ułożyć związki z mężczyznami na całkiem nowych zasadach. Zastosowanie reguł atrakcyjności przez superbabki to klucz do wspaniałej miłości.

Kup książkę Dlaczego mężczyźni kochają zołzy?

Opinie o książce - Dlaczego mężczyźni kochają zołzy?

Avatar użytkownika - Justine943
Justine943
Przeczytane:2016-12-31, Ocena: 3, Przeczytałam, Wyzwanie 26 książek w 2016 r.,

Głupawe, ale sympatyczne. Można się uśmiechnąć, ale i coś przemyśleć (od czasu do czasu). Lekka książeczka na 2 godziny jazdy pociągiem.

Avatar użytkownika - Lady_Mary
Lady_Mary
Przeczytane:2016-08-01, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki w 2016 roku :),
Bardzo humorystyczna wersja poradnika. Szkoda, ze nie przeczytałam jej kilkanaście lat temu ;)
Avatar użytkownika - pokooj36
pokooj36
Przeczytane:2015-03-19, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2015, Mam,
Amerykański poradnik, z którego dowiedzieć się można, że bycie miłą jest nie na rękę facetom, poszukującym życiowych partnerek. Autorka podaje serię zasad, których przestrzeganie daje możliwość stworzenia związku, w którym to akurat kobieta rozdaje karty i decyduje o wszystkim.
Avatar użytkownika - moniapili
moniapili
Przeczytane:2014-04-15, Ocena: 5, Przeczytałam,
Nigdy nie jest za późno, żeby coś zmienić w swoim życiu :) Szkoda, że nie przeczytałam tej książki kilkanaście lat wcześniej...
Avatar użytkownika - artemis
artemis
Przeczytane:2014-08-29, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Czym zaskakują te książki? Czym różnią się od innych? Fascynujące jest to, że autorka nie pociesza, nie kadzi, nie użala się nad kobietami i nie tępi mężczyzn. Wskazuje nam nasze błędy, które często popełniamy same, nieświadomie. Ukazuje, że kobieta ma prawo być zołzą, ale nie taką jaką znamy, a więc wredną, dokuczliwą, kłótliwą, jędzą. Można powiedzieć, że tworzy jej nową definicję, która powinna pozostać w słowniku każdej z nas. Więc kim według autorki jest zołza? Zołza to kobieta niezależna, która będąc w związku z mężczyzną, nigdy nie przestaje być sobą. Ma poczucie humoru i życzliwy charakter. Nie kłamie, nie gra, nie manipuluje. Zna swoją wartość. Mówi, co myśli, i robi, co chce. Jej zadziorność pociąga mężczyzn i podnosi temperaturę związku. (tekst z okładki) Czy taka definicja się Wam podoba? Mnie bardzo. Sama zauważam to po sobie i po znajomych. Kobieta chce zmienić się dla faceta, a przecież chodzi tylko o to by potrafić pozostać sobą, wchodząc do związku, nie zostawiać siebie poza nim.
Avatar użytkownika - EmnildaAmelberga
EmnildaAmelberga
Przeczytane:2014-07-29, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki - 2014, Mam,
"Dlaczego mężczyźni kochają zołzy?" to książka, z którą warto się zapoznać. Napisana lekkim językiem, niepozbawiona humoru pokazuje to, co zraża i to, co zachwyca drugą osobę w związku. Nie jest to typowy poradnik przesączony psychologią, jest to lektura, która opisuje jedną, istotną prawdę - pragniemy tego, co ciężko zdobyć i co wzbudza nasz szacunek. Książka-ciekawostka, ale nie pozbawiona kilku na prawdę celnych uwag i chociaż z tego powodu warto po nią sięgnąć.
Avatar użytkownika -

Przeczytane:, 26 książek w 2014r,
Bardzo infantylne, powierzchowne czytadełko. Treść przeleciała mi koło ucha cicho świszcząc. Nie zrobiła wrażenia. Głupkowate porady pani wszechwiedzącej. Błazenada w oranżerii. Ot zdanie, moje. Czytelniczki. Jedno co pochwalam, to nawracanie na drogę szacunku dla siebie samej. Nic ponad. Niektóre porady przyprawiają o ból brzucha. Spowodowany gromkim śmiechem. W skali od 10 do 1 daję minus 2. Być może podeszłam do tej pozycji od tyłka strony. Zamiast na wstępie, uznać ją za zbiór kawałów niskich lotów, ja chciałam zaczerpnąć z niej wiedzę. Błąd! Komizm. To pierwsza myśl, która pojawiła się na wstępie. Później śmiałam się już mniej. Karykatura wprowadziła mnie w stan strachu. Strachu co będzie dalej. A dalej tylko gorzej. Groteskowość książki poraża. Cała skonstruowana jest z nic nie znaczących, powielanych w każdym rozdziale frazesów. Zapiski do sztambucha. Nigdy więcej takiej sieczki. Proszę.
Avatar użytkownika - RaQ
RaQ
Przeczytane:2012-01-10, Ocena: 4, Przeczytałam,
Książka lekka, przyjemna, ale jak dla mnie bardzo pseudopsychologiczna. Tego typu książki są komercyjne i mogą więcej zaszkodzić osobom nie mającym wiedzy z zakresu psychologii. Nie ze wszystkim się zgadzam... co prada książka stanowi dobrą naukę o niektórych błędnych zachowaniach, ale radzę podejść do niej z dystansem.
Avatar użytkownika - myszaj
myszaj
Przeczytane:2013-09-06, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki,
Ksiażka z pomysłem, przymrózeniem oka i ... ziarnkiem prawdy. Po lekturze książki okazało się że jestem zołzą i jestem z tego dumna. Polecam kobietam z poczuciem humoru i dystansem do siebie.
Avatar użytkownika - Ica
Ica
Przeczytane:2013-03-03, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,
Książkę, a właściwie poradnik dostałam na urodziny. Jednak kiedy zobaczyłam tytuł otrzymanej książki , od razu mnie zaintrygował. Słowo ZOŁZA nie kojarzyło mi się zbyt dobrze. Na szczęście szybko przekonałam się, że tytułowa zołza to kobieta zaradna i przede wszystkim niezależna. Dlaczego mężczyźni kochają zołzy? Na to pytanie można sobie odpowiedzieć w kilku słowac. Otóż faceci lubią, kiedy muszą o coś zawalczyć, a zołza nie jest łatwą zdobyczą. Poradnik przedstawia 100 zasad atrakcyjności, które warto znać, ale nie do końca przestrzegać. Ja traktuję je z lekkim przymrużeniem oka. Inaczej mogłabym rzeczywiście zostać zołzą, ale w tym gorszym znaczeniu i nie znaleźć nikogo zainteresowanego moją osobą. ;) Warto przeczytać tą pozycję chociażby ze względu na zawarte w niej poczucie humoru. Sama pochłonęłam ją przez 2 dni. A książka obiegła całe najbliższe babskie grono.
Avatar użytkownika - monidecor
monidecor
Przeczytane:2013-02-15, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2013, Mam,
Jest to książka którą powinna przeczytać każda kobieta która miała faceta, ma faceta lub zamierza go mieć, a tym bardziej każda która straciła faceta. Tą książkę czytałam już kilka lat temu, szybko jednak zapomniałam co w niej było, jednak niedawno odgruzowałam tą książkę o przewrotnym tytule "Dlaczego mężczyźni kochają zołzy". Dlatego moja rada taka aby tą książkę czytać wielokrotnie w niewielkich odstępach czasu. Muszę powiedzieć że ta książka może bardzo zmienić jakość waszego życia na lepsze. Może je odmienić zupełnie. Może nadać waszemu związkowi nowych barw, wzbudzić fajerwerki i takie tam. Autorka w sposób jednocześnie bardzo dobitny i szalenie zabawny pokazuje nam kobietom szereg błędów które popełniamy gdy bardzo zależy nam na facecie. Czytając tą książkę w 110% otworzą wam się stopniowo oczy na wszystkie rzeczy które robiłyście źle. W trakcie czytania będziecie też śmiać się do łez a potem płakać i na pewno powiecie sobie: jaka ja byłam głupia... Pewnie część z was to kobiety silne i charakterne które mają szczęśliwe związki. I bardzo dobrze. Tak trzymać. Jednak te które zauważyły że coś się zepsuło, wdarła się rutyna i jest tak jakoś nijako, sięgnijcie po tą książkę. Porady w niej zawarte są po prostu do codziennego praktykowania. Tutaj nie ma żadnego lania wody,tylko same konkrety. To chyba jeden z najlepszych poradników jakie czytałam. A czytałam ich już sporo. A i jeszcze jedna rzecz. Wasi faceci nigdy nie mogą dostać tej książki do ręki, tak więc ukryjcie ją w bezpiecznym miejscu.
Avatar użytkownika - lizzy
lizzy
Przeczytane:2012-09-13, Ocena: 4, Chcę przeczytać, Mam,
niektóre opinie albo rady z tej książki faktycznie można przełożyć do życia codziennego. książka jest lekka w czytaniu napisana prostym językiem, miła lektura na wieczór. jedyny jej wada ktora nagminnie mnie gryzła w oczy to ilość przyjaciółek aktorki.
Avatar użytkownika - Aneeaa
Aneeaa
Przeczytane:2017-11-19, Ocena: 6, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - 22200116Zp
22200116Zp
Przeczytane:2017-10-13, Ocena: 5, Przeczytałam, 2017, liceum,

No to wychodzi, że trochę jestem zołzą :-P Uroczy poradnik jak ujarzmić faceta bez użycia siły i ranienia jego ego. Skorzystam na pewno.

Avatar użytkownika - niewnikaj
Przeczytane:2016-03-03, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki - 2016,
Dlaczego mężczyźni poślubiają zołzy
Sherry Argov0
Okładka ksiązki - Dlaczego mężczyźni poślubiają zołzy

Poradnik dla dziewcząt i młodych kobiet. Autorka, amerykańska dziennikarka prasowa i telewizyjna uczy, jak przekształcić zwykłą niezobowiązującą znajomość...

Dlaczego mężczyźni poślubiają zołzy
Sherry Argov0
Okładka ksiązki - Dlaczego mężczyźni poślubiają zołzy

Mężczyźni rozkwitają u boku kobiet, które potrafią ustalać granice i stawiają opór, gdy oni te granice próbują przekraczać. Cosmopolitan Jesteś singielką...