Okładka książki - Dobra nowina - historie biblijne

Wydawnictwo: Dreams
Data wydania: 2016-11-07
ISBN: 978-83-63579-84-5
Dodał/a książkę: czytam

Książka Dobra Nowina – historie biblijne zaprasza nas i nasze dzieci do osobistego doświadczania obecności Boga poprzez wyraziste historie zaczerpnięte z Jego Słowa, czyli z Pisma Świętego. Wspólnie możemy wyobrazić sobie rozstępujące się wody Morza Czerwonego, zastanowić się, dlaczego Józef przebaczył swoim braciom, poznać historię paralityka, którego uzdrowił Jezus, a może nawet odkryć niezwykły plan, jaki Bóg przygotował dla nas samych. Książka pomoże dzieciom dostrzec ogrom miłości, jaką Bóg ma dla nich i każdego innego człowieka.

Biblijne historie opowiedziane wersami z Pisma Świętego przekazują najwspanialszą Nowinę we wszechświecie: Bóg Ciebie kocha! Wybawił Cię od grzechu i zaprasza, abyś skorzystał ze zbawienia i przeżywał każdy kolejny dzień razem z Nim.

Wszystkie rozdziały opatrzone są komentarzami Billy'ego Grahama – wybitnego amerykańskiego ewangelizatora, teologa i kaznodziei, który spędził całe swoje życie, pomagając ludziom na całym świecie uwierzyć w miłosierdzie i miłość Jezusa Chrystusa oraz odpowiedzieć na nie prawdziwą wiarą.

Bóg przyszedł na ziemię dla Twojego zbawienia, gdyż bardzo Cię ukochał – to dopiero jest wspaniała nowina!

Kup książkę Dobra nowina - historie biblijne

Avatar użytkownika - speedi
speedi
Przeczytane:2016-12-17, Ocena: 6, Przeczytałem,
Biblijne historie opowiedziane wersami z Pisma ŚwiętegoBilly Graham to jeden z najbardziej znanych ewangelizatorów na świecie, teolog, antropolog, mówca i autor wielu bestsellerów. To postać niezwykle charyzmatyczna i zaangażowana w popularyzowanie Biblii. Jego celem życiowym stało się głoszenie Dobrej Nowiny i przesłania w niej zawartego. Głoszenie z wykorzystaniem różnych mediów, w tym książek. W ten właśnie nurt wpisuje się przeznaczona dla młodego czytelnika książka Dobra Nowina - historie biblijne. To przemyślane, dopracowane i dostosowane do możliwości dzieci i młodzieży opowieści, oparte o wersy Pisma Świętego. Graham stara się uwypuklić w nich to, co najważniejsze, a poprzez krótki, treściwy komentarz ukazać sens danej historii, naukę z niej płynącą. Autor, znany z żywiołowości i żywego stylu, w taki właśnie sposób komentuje wybrane historie biblijne. Są one dla niego zbiorem recept na udane życie, na życie zgodne z planem Boga. W każdej z nich stara się pokazać, na czym polega ów plan i jak objawia się w nim miłość Boga do człowieka.Biblia nie jest księgą łatwą w lekturze nie tylko dla dziecka, choć jej przesłanie może być zrozumiałe dla każdego - o ile tylko zostanie podane w odpowiedniej, dostosowanej do wieku formie. To właśnie umiejętnie stara się czynić Billy Graham. Biblijne opowieści autor prezentuje poprzez krótkie fragmenty Pisma Świętego, poruszające ...

Opinie o książce - Dobra nowina - historie biblijne

,,Dobra Nowina. Historie biblijne" to książka nie tylko dla dzieci, lecz również dla rodziców, dziadków i każdego, kto pragnie bliskiego spotkania z Bogiem. Przepiękna szata graficzna, cudowne ilustracje, duży format oraz gruba, twarda okładka niewątpliwie cieszą oko, jednak błędnie założyłam, że to lektura dla najmłodszych. Oczywiście strony w całości pokryte obrazkami, wzbudzają zainteresowanie dziecka i wywołują ogrom pytań, to treść nie należy do najłatwiejszych. W książce znajdziecie wybrane fragmenty ze Starego i Nowego Testamentu w odpowiedniej kolejności. Każdy rozdział, jeśli tak mogę to nazwać, jest zatytułowany i sugeruję, czego będzie dotyczył. W każdym znajdują się fragmenty z Pisma Świętego oraz komentarz Billy'ego Grahama. Nie mnie oceniać Pismo Święte, jednak nie zawsze są to fragmenty zrozumiale, czy też posiadają ukryte znaczenie, które trudno wyłuskać z treści. Doskonałym pomysłem i do tego ogromnie wartościowym, okazały się komentarze B. Grahama. Były to chwile zadumy, a autor zyskał moją całkowita uwagę. Jego słowa i niezłomna wiara mają moc i czytając książkę, czułam jakbym doświadczała kazania, pięknego i dającego nadzieję.  ,,Dobra Nowina. Historie biblijne" to mądra, ciepła i pouczająca książka. Dzięki komentarzom zrozumiałam wiele kwestii i poczułam miłość Boga. Billy Graham jest wybitnym ewangelizatorem, teologiem i kaznodzieją, który całe życie poświęcił na pomoc ludziom. W prosty, lecz piękny sposób tłumaczy Słowo Boże i wiele wartościowych rzeczy można wynieść z tej książki dla siebie i tylko od nas zależy, czy wykorzystamy tę szansę. Polecam!
Podróż. Jak żyć wiarą w wątpiącym świecie
Billy Graham0
Okładka ksiązki - Podróż. Jak żyć wiarą w wątpiącym świecie

Fascynująca opowieść o życiu odnalezionym, o odkryciu wiary jako drogi przez życie, o radości i sile, jaką wiara może dać. Graham pokazuje, jak radzić...

Dobry pies
Rafał Witek