Dobre uczynki Cecylki Knedelek

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2013-05-16
ISBN: 978-83-7660-739-9
Dodał/a książkę: czytam

Pewnego razu, całkiem przypadkiem, w ręce Cecylki Knedelek i w skrzydełka jej najlepszej przyjaciółki gąski Walerii wpadł pewien tajemniczy pamiętnik. Były to bardzo, ale to bardzo stare zapiski dziewczynki o imieniu Eleonora. Dziewczynka ta postanowiła spełniać dobre uczynki i pomagać komu tylko się da i gdzie tylko się da. Co więcej, za swoją szlachetną pracę nie chciała żadnej nagrody, nawet najmniejszego cukierka, za swoje dobre serce nie chciała nawet zwykłego: „dziękuję”! Początkowo Cecylka Knedelek, myśląc o dzielnej Eleonorze, drapała się ze zdziwienia po głowie, a gąska Waleria z jeszcze większego zdziwienia drapała się po swoim łepku. Kiedy jednak zrozumiały, czym jest „wolontariat”, rozpoczęła się ich niezwykła przygoda w spełnianie dobrych uczynków. Przeczytajcie sami o tych wesołych perypetiach, a kto wie, może i was zainspirują one do włączenia się w akcję małego wolontariatu.

Ta książka kierowana jest do:
– dzieci, które dzięki lekturze tej sympatycznej książki zrozumieją ideę wolontariatu.
– rodziców, którzy chcą uwrażliwić dzieci na bezinteresowną pomoc na rzecz innych.

Dlaczego warto nabyć tę książkę?
– to kolejny tomik przygód znanej i lubianej Cecylki Knedelek.
– zaprasza wszystkie dzieci do poznania idei wolontariatu, zachęca je do czynienia dobrych uczynków.
– to pełna humoru i mądrych treści opowieść, która powinna znaleźć się na półce każdego dziecka.

Kup książkę Dobre uczynki Cecylki Knedelek

Opinie o książce - Dobre uczynki Cecylki Knedelek

Avatar użytkownika - Shi4
Shi4
Przeczytane:2014-09-11, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 (253) książki w 2014, Dla dzieci, Mam,
Książeczka ma zainspirować najmłodszych do sprawiania dobrych uczynkow. Moją uwagę przyciągnął pierwszy rozdział, w którym to zaglądamy do pamiętnika dziewczynki z 1975 roku. Na rysunkach dostrzegłam telerankowego kogucika, którego pamiętam z własnego dzieciństwa. I to przesądziło o tym, że przeczytałam tą całą dziecięcą powiastkę. Trochę nie przemawia do mnie gąska Walerka, która mieszka z tytułową Cecylką. Odniosłam wrażenie, choć nie było to powiedziane wprost w tekście, że ma ona jakby zstępować siostrę bohaterki. Dodam, że ta gąska chodzi do przedszkola. Drugi minusik wegług mnie, to ilustracje. Dla mnie zbyt kanciast, bohaterowie dostali zdecydowanie za duże siedzenia. I na tym skończę marudzenie, bo reszta w książce jest na plus. Zdecydowanie wybija się wśród szablonowych bajeczek rodem od Disneya. To coś naszego, polskiego. Pokazuje najmłodszym, jakie postępowanie może sprawić innym radość. Często są to szczegóły, które nie sprawią problemu w realizacji.
Wszystkie książki Cecylki Knedelek są rewelacyjne, w swojej biblioteczce mamy 2 a reszte wypożyczaliśmy z biblioteki!!!
Zasady bezpieczeństwa nie tylko dla przedszkolaków
Joanna Krzyżanek, Zenon Wiewiurka0
Okładka ksiązki - Zasady bezpieczeństwa nie tylko dla przedszkolaków

W tej bardzo mądrej, a przy tym zabawnej książeczce Cecylka Knedelek opowiada gąsce Walerce oraz wszystkim przyszłym i obecnym przedszkolakom, jak zachowywać...

Smaczny elementarz Cecylki Knedelek
Joanna Krzyżanek, Zenon Wiewiurka0
Okładka ksiązki - Smaczny elementarz Cecylki Knedelek

Któż by nie chciał nauczyć się czytać! Trudno się więc dziwić, że Gąska Waleria też o tym marzyła! Chciała poznać wszystkie małe i wielkie litery, bo choć...