Domek z piernika

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2012-05-09
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788375107838
Liczba stron: 368
Dodał/a książkę: czytam

Ocena: 4.67 (3 głosów)

Domek z piernika to pierwsza część cyklu o Hammarby, nowej serii kryminałów, pełnej mrożących krew w żyłach intryg i zaskakujących zwrotów akcji. Pod koniec książki czytelnik pragnie tylko jednego: żeby ta opowieść się nie kończyła. I tak właśnie się dzieje.

Sztokholm. Listopadowy poniedziałek. Zmierzcha, pada śnieg. Mężczyzna siedzi wygodnie w wagonie metra. Zastanawia się, czy widać po nim, że jest szczęśliwy. Czy komuś to przeszkadza?

W środkowej Szwecji w krótkim czasie dochodzi do kilku bestialskich zabójstw. Kiedy inspektor Conny Sjoberg z policji w Hammarby zaczyna podejrzewać, że mogą być ze sobą powiązane, czuje, jak przenika go lodowate zimno. Gdzieś tam czai się człowiek, którym kierują bardzo osobiste motywy i który nie cofnie się przed niczym.

Carin Gerhardsen urodziła się w 1962 roku w Katrineholm i tam dorastała. Obecnie wraz z mężem i dwojgiem dzieci mieszka w Sztokholmie. Jest matematykiem, pracowała jako konsultantka IT. W wolnym czasie lubi podróżować, rozwiązywać łamigłówki i grać w golfa. Domek z piernika to jej debiut w roli autorki powieści kryminalnych.

"Pasjonująca, świetnie napisana książka. I choć może się to wydać dziwne - przyjemna. Ciekawe, jak dalej potoczy się ta zajmująca opowieść o Connym Sjobergu i kilku policjantach z jego posterunku".

"Dala-Demokraten"

Kup książkę Domek z piernika

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - figlarna24
figlarna24
Przeczytane:2012-08-22, Ocena: 5, Przeczytałam,
Kiedy myślimy o autorach skandynawskich kryminałów, zwykle jednym tchem wymieniamy kilka nazwisk, które zna niemal każdy miłośnik literatury. Tymczasem gatunek ten nie ogranicza się do pisarstwa Henninga Mankela czy Stiega Larssona. Nie zajmują się nim również wyłącznie mężczyźni. Carin Gerhardsen urodziła się w 1962 r. w Katrineholm. Z wykształcenia jest matematykiem. W wolnym czasie lubi podróżować, rozwiązywać łamigłówki oraz grać w golfa. Domek z piernika jest jej pisarskim debiutem.   Skoro jest kryminał, musi być i zbrodnia. W środkowej Szwecji dochodzi do kilku bestialskich zabójstw. Conny Sjoberg - inspektor policji w Hammardy rusza tropem zabójcy. Nie jest to łatwa pogoń, gdyż morderca zabija osoby z pozoru zupełnie z nim nie powiązane. Jakże mylne jednak okaże się to stwierdzenie. Ofiary "coś" łączy. Ale co? Tego dowiedzieć się musi nasz inspektor, choć przestępca nie zostawia żadnych śladów. Nie wiadomo, czy to kobieta czy mężczyzna. Czemu pierwsza zbrodnia zostaje popełniona w domu staruszki, która przebywa w szpitalu i nie zna ofiary? Jakie motywy kierowały zabójcą, skoro zabija w tak okrutny sposób?   Domek z piernika to bardzo udany debiut pisarski. Napisać dobry kryminał nie jest prostą sztuką. Ten gatunek literacki to zwykle świat iluzji. Gdy czytelnik jest już przekonany, że zna tożsamość zabójcy, okazuje się ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Domek z piernika

Avatar użytkownika - iwona-w
iwona-w
Przeczytane:2016-06-30, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Mroczna, dająca wiele do myślenia a jednocześnie przytłaczająca opowieść o skutkach dziecięcej fascynacji okrucieństwem, o próbach uciekania przed złem doświadczanym ze strony bliskich, ważnych osób i skutkach tych doświadczeń w dorosłym życiu.
Link do opinii
Avatar użytkownika - MayaK
MayaK
Przeczytane:2015-08-29, Przeczytałam, Mam,
Avatar użytkownika - KlaudiaKonieczna
KlaudiaKonieczna
Przeczytane:2014-08-14, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,
Inne książki autora
Kołysanka na śmierć
Carin Gerhardsen0
Okładka ksiązki - Kołysanka na śmierć

Nigdy nie wiesz, w jaki sposób może do ciebie wrócić przeszłość. Carin Gerhardsen pisze o tym tak, że cierpnie skóra. Policjanci...

Najmroczniejsza ciemność
Carin Gerhardsen0
Okładka ksiązki - Najmroczniejsza ciemność

Kolejny tom nowej serii szwedzkich kryminałów, pełnej mrożących krew w żyłach intryg i zaskakujących zwrotów akcji Szesnastoletnia dziewczyna zostaje znaleziona...

Reklamy