Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć?

Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 2002-09-11
Kategoria: Dla młodzieży
Tytuł oryginału: Fantastic Beasts and Where to Find Them
Tłumaczenie: Andrzej Polkowski
Ilustracje: -
Dodał/a książkę: Autor X

Nowe wydanie leksykonu towarzyszącego serii o Harrym Potterze z przedmową J.K. Rowling (występującej jako Newt Skamander), zawierające sześć nieznanych dotąd zwierząt!

Mistrzowskie dzieło Newta Skamandera, które bawi i uczy czarodziejów od pokoleń, już w momencie wydania trafiło na listę podręczników Szkoły Magii i Czarodziejstwa Hogwart. ,,Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" są niezastąpionym wprowadzeniem do świata magicznych stworzeń.

Liczne podróże i odkrycia Skamandera zaowocowały tomem o niezrównanym znaczeniu. Niektóre ze zwierząt, jak hipogryf, bazyliszek, rogogon węgierski, będą znane czytelnikom ,,Harry'ego Pottera". Inne zaskoczą nawet najgorliwszych amatorów magizoologii.

Odkryj niesamowite zwyczaje magicznych zwierząt na pięciu kontynentach...

Wpływy z niniejszego wydania zostaną przekazane organizacjom charytatywnym wspierającym dzieci i młodzież w trudnej sytuacji życiowej, by zmieniać ich życie na lepsze. 20% wpływów trafi do Comic Relief, a 80% zasili konto Lumos.

Kup książkę Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć?

Obok Baśni barda Beedle’a i Quidditcha przez wieki Jeanne K. Rowling przygotowała jeszcze jedną, specjalną publikację, prawdziwą gratkę dla fanów Harry’ego Pottera. Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć to swoiste kompendium wiedzy o magicznych stworzeniach, które systematyzuje dotychczasową wiedzę czytelników w tym zakresie, ale też znacznie ją rozbudowuje i wzbogaca. Niewielkich rozmiarów książeczka śmiało może nosić miano „encyklopedii magicznych zwierząt rodem ze świata Harry’ego Pottera".   Fantastycznych zwierząt na kartach powieści o przygodach Harry’ego Pottera i jego przyjaciół pojawia się bardzo wiele. Już w pierwszych tomach nie brakuje budzących grozę smoków, przerażającego bazyliszka czy gigantycznych rozmiarów pająka. Swoich epizodów doczekały się w książkach Rowling także jednorożce, trytony, centaury, ghule, chochliki kornwalijskie, niuchacze czy wilkołaki. Dzięki znajomości powieści o przygodach nastoletniego czarodzieja lektura Fantastycznych zwierząt... nie kojarzy się z wertowaniem pełnej naukowego żargonu i suchych faktów encyklopedii.   Publikacja składa się z rozbudowanego wstępu oraz właściwej części, alfabetycznego spisu stworzeń wraz z wyczerpującymi informacjami, dotyczącymi podejmowanego tematu. Wstęp do publikacji jest długi - wiele w nim cennych informacji. Czytelnik dowie ...

Opinie o książce - Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć?

Avatar użytkownika - blackithilien
blackithilien
Przeczytane:2017-07-01, Ocena: 6, Przeczytałam, 12 książek 2017, Mam,
Cudowne wydanie! Warto było czekać :) Piękne ilustracje, a książka sama w sobie jest świetnym uzupełnieniem podstawowej serii. Wiele ciekawych zwierzaków - zarówno nowych jak i znanych z kart serii oraz niedawno nakręconego filmu. Jedyne co można by jej zarzucić to to, że niektóre zwierzęta są nieco zbyt pobieżnie opisane - chciałoby się więcej i więcej :) Szybka lekturka na weekendowe popołudnie :)
Avatar użytkownika - Northman
Northman
Przeczytane:2017-05-03, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,
Przewodnik dotyczący zwierząt, które każdy fan Hogwartu chciałby spotkać :) Ta książeczka ukazała się po raz pierwszy kilkanaście lat temu i z miejsca była praktycznie nie do zdobycia. Wznowienie Wydawnictwa Media Rodzina jest naprawdę piękne - twarda oprawa, mnóstwo ilustracji, komentarze Dumbledore'a ;) A na kolejnych stronach wszyscy chyba przedstawiciele magicznego zwierzyńca, jacy zostali kiedykolwiek spotkani i opisani przez badaczy. Zwłaszcza przez samego Newta Skamandera. Do tego oficjalne klasyfikacje Ministerstwa Magii :) Książeczkę ten każdy fan Harry'ego Pottera po prostu mieć MUSI. To idealna pozycja "około-potterowa" uzupełniająca kolekcję. I to o co! - o jeden z oficjalnych podręczników Hogwartu! Któż się na to nie skusi? Rowling wciąż sprawuje nad nami wszystkimi rząd dusz... oj, sprawuje... :) I świetnie, mnie to osobiście bardzo cieszy. Bez magii, i tej z Hogwartu i tej z kart książek wspomnianej autorki, wszystko byłoby dużo bardziej nudne. Na szczęście takie być nie musi. Gorąco polecam. Dziękuję Wydawnictwu Media Rodzina za egzemplarz recenzencki! Recenzja znajduje się także na moim blogu: http://cosnapolce.blogspot.com/2017/05/fantastyczne-zwierzeta-i-jak-je-znalezc_1.html Zapraszam!

Witajcie ponownie w magicznym świecie!
Dziś zabiorę was w podróż, którą zapamiętacie na długo, podróż, podczas której poznacie fantastyczne zwierzęta.

Teraz już śmiało mogę stwierdzić, że tajniki Magizoologi są mi dobrze znane. Obeznana jestem w Klasyfikacji Ministerstwa Magii, dotyczącej fantastycznych zwierząt. Poznałam wspaniałą historię, a także wiele wspaniałych stworzeń, bo aż 91 (wliczając w to różne gatunki smoków), jeśli mnie moje magiczne obliczenia nie mylą.
Teraz mogę iść spokojnie na lekcje z Magizoologi i pokazać, że nie próżnowałam.

Czy wiesz, kim jest Toksyczek, czy też Topek?
A wiecie dlaczego centaury zaliczane są do zwierząt, a nie istot?
Może chcielibyście poznać bliżej smoki?
Jedno jest pewne, każdy kto lubi "Harrego Pottera" powinien sięgnąć po kolejny dodatek do jego świata.
Jeśli chcecie poznać podział magicznych stworzeń, jego warunki i zasady, to jest to kolejny argument za zaopatrzeniem się w swój egzemplarz.
Newt Skamander nauczy was jak odróżniać zwierzęta, jak poradzić sobie w momencie, gdy natkniecie się na jedno z fantastycznych stworzeń i poznacie swoje szanse na przeżycie w takiej sytuacji. Nie każde zwierzę jest łagodne i wiele z nich może zrobić krzywdę, a nawet zabić. Są bowiem stworzenia łagodne, które można udomowić, ale także te, które nie posiadają zbyt wiele inteligencji.

"Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" to dość specyficzna książka. Jeśli ktoś lubi pióro J. K. Rowling, to książka z całą pewnością spodoba się takiej osobie. Ci, którzy nie koniecznie przepadają za jej humorem, mogą nie odnaleźć się w lekturze. Podczas czytania bowiem balansujemy na granicy między powagą, a humorem. Z jednej strony książkę odbiera się jako pouczający poradnik, a z drugiej autorka zabawia nas swoim genialnym humorem, który wplata w momenty poważne, przedstawiające fakty z życia stworzeń.
Fajnym dodatkiem jest sam początek książki, przedstawienie historii ochrony zwierząt, debaty w sprawie ich zaklasyfikowania do istot lub zwierząt, ukrywanie stworzeń przed ludźmi.
Jeśli chodzi o same przedstawienie zwierząt, to cudownie było móc poznać ich tak wiele. I chociaż dowiedziałam się trochę o nich, to uważam, że informacje były zbyt krótkie, połowiczne. Są to w końcu zwierzęta, a ich historia powinna być dłuższa. Chciałabym poznać ich zachowania oraz wiele innych szczegółów, a dostałam niestety krótkie, ogólne informacje. A w końcu to podręcznik i powinien być dłuższy.
Idealnym uzupełnieniem całości są przewspaniałe szkice, które chwytają za serce. Jak dla mnie bomba, bo uwielbiam wszystko co związane ze zwierzętami. Te szkice to idealne uzupełnienie, piękny dodatek do całości.
W książce tej jedyne co mnie irytowało, a o czym nie wspomniałam przy recenzji "Qudditch przez wieki", bo jej też się to tyczy, to inna czcionka starych zapisków. Z jednej strony super, bo się wyróżniają i nadają starego klimatu, ale z drugiej strony ciężko było odczytać niektóre zawijasy.
Niemniej jednak uważam, że warto zaopatrzyć się w swój magiczny podręcznik, który przyda się wam w Hogwarcie.

Świetny magiczny bestiariusz. Wstęp troszkę... nudny, ale dało się przez niego przebrnąć. Polecam każdemu, kto podejrzewa, że podczas swoich podróży może spotkać jakieś istoty, których nie ma w zwyczajnym przewodniku :P
Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć Newta Scamandera są swoistym przewodnikiem oprowadzającym czytelników po świecie zamieszkanym przez 81 gatunków fantastycznych, magicznych stworzeń. Odbiorca może się na przykład dowiedzieć do czego czarodziejom służy włosie ze skóry Demimoza, które zwierzę może pokonać tylko i wyłącznie grupa licząca ponad setkę czarodziejów czy dla którego zwierzątka przysmakiem są ludzkie smarki.
Kolejny świetny dodatek do całej serii Harry'ego Pottera. Bardzo ciekawe opisy magicznych stworzeń. Bardzo dużo można było się dowiedzieć z lektury tej książki. Osobiście chciałabym mieć Kuguchara. ;) Aczkolwiek najbardziej z tej książki podobał mi się wstęp i odpowiedź na pytanie ,,Czym jest magiczne zwierzę". Próby ustalenia , które stworzenia powinny być określane jako zwierzęta i spotkania owych stworzeń z czarodziejami rozbawiły mnie do łez. Bardzo gorąco polecam! Fani Harry'ego Pottera obowiązkowo muszą zapoznać się z tą książką.
Avatar użytkownika - Vilsa
Vilsa
Przeczytane:2017-03-20, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2017, Mam,
Bardzo interesujący podręcznik opisujący gatunki zwierząt. Podoba mi się lekka forma opisu, a także różnorodność gatunkowa. Dowiedziałam się kilku nowych rzeczy, byłam zaskoczona pochodzeniem peleryny niewidki. Niektóre ze zwierząt to straszne słodziaki, jednak innych nie chcielibyśmy nigdy spotkać, wiedząc, co mogą nam uczynić. Dla Potteromaniaków pozycja obowiązkowa :)
Avatar użytkownika - Regalia
Regalia
Przeczytane:2016-12-07, Ocena: 3, Przeczytałam, Coś do powiedzenia mam, Mam,
Połknęłam w jeden dzień. Jak na podręcznik strasznie szybko się czyta. Tak szukałam polskich albo słowiańskich klimatów - za mało tego. Czyżby wschodnia Europa nie była magiczna? A może tutejsza fauna jest nudna? Albo... Hitler wybił swoim pomysłem eksterminacji wszystkie fantastyczne stwory? Cóż, pewnie w czasach komuny mieliśmy pełno Obscurial (jak to się odmienia?), ale w książce nie ma o nich słowa, poza książnicą. Ale to, co mnie zasmuca, to treść. Nie zrozumcie mnie źle - bardzo się cieszę, że mogę poczytać o stworzeniach ze świata HP. Że komuś wpadł do głowy dobry pomysł na przeniesienie podręcznika Pottera do rzeczywistości. Jednak zastrzeżenia mam. Jeśli dobrze rozumiem to podręcznik, tak? Więc jak na książkę obowiązującą w szkole jest strasznie... okrojony. Bardziej przypomina broszurkę, czy może artykuł prasowy, w którym ściśnięto kilka faktów o zwierzętach magii. Ja, oczywiście, widziałabym to w formie cyklu - bardziej rozwinięty świat. Może do tego dojdziemy. Koniec końców Potter nie umiera nigdy (jak Bond... choć ten się nie starzeje i dzieci - ponoć - nie ma). Jeśli już wydawać książkę o fantastycznych zwierzętach, to: # może dokładny kraj pochodzenia albo występowania, co? # czemu tylko wybrane zwierzęta dostały rysunki... Co taki gumochłon jest gorszy niż gnom? # bardziej rzeczowo o mechanizmach obronnych czy właściwościach - to nie jest wróżenie z fusów. # legendy? w podręczniku szkolnym? serio?
Avatar użytkownika - arven1989
arven1989
Przeczytane:2016-10-28, Przeczytałam, 52 w 2016, Czytnik/Ebook,
z premedytacją nie wybieram oceny przejrzałam ebook i mogę powiedzieć jedno. nie sięgajcie jeśli nie jesteście fanami HP
Avatar użytkownika - kajarew
kajarew
Przeczytane:2014-03-07, Przeczytałem,
Fajna książka tylko nie moge jej kupić.
Avatar użytkownika - Skipperk
Skipperk
Przeczytane:2013-07-25, Ocena: 4, Przeczytałem, 12 książek - 2013,
Jedna z książek do nauki w Hogwarcie, która podaje szczegółowy opis każdego magicznego stworzenia znanego czarodziejom. Oczywiście jest tam ocena bezpieczeństwa danego zwierzęcia zatwierdzona przez Ministerstwo Magii, jego wygląd, miejsce znajdowania, sposób radzenia sobie z nim oraz śmieszne dopiski użytkowników podręcznika, czyli Harry'ego, Rona i Hermiony. Książka jest krótka, ale szczegółowa, czasami aż za bardzo. Niektóre opisy są naprawdę ciekawe, lecz inne przynudzają, za to wszystko rekompensują notatki, szczególnie Rona. Pamiętajcie: ARMATY Z CHUDLEY RZĄDZĄ!
Avatar użytkownika - Azucena
Przeczytane:2014-02-05, Ocena: 3, Przeczytałam, 2012,
Fantastyczne zwierzęta
Newt Skamander0
Okładka ksiązki - Fantastyczne zwierzęta

W prawie każdym domu czarodziejów można znaleźć egzemplarz "Fantastycznych zwierząt". Teraz, przez pewien czas, również mugole będą mieli okazję dowiedzieć...