Okładka książki - FitMind. Schudnij bez diet

FitMind. Schudnij bez diet

Wydawnictwo: Sensus
Data wydania: 2014-03-21
Dodał/a książkę: helion

„Według lekarzy jedynym sposobem utrzymania zdrowia jest jedzenie tego, na co się nie ma chęci, picie tego, czego się nie lubi, i robienie tego, czego by się wolało nie robić”.
Mark Twain

Wyrzuć diety przez okno i odzyskaj równowagę życiową!

Panujący we współczesnym świecie kult szczupłej i wysportowanej sylwetki miliony kobiet (i nie tylko) codziennie doprowadza do rozpaczy. Osiągnięcie wymarzonej figury zaczyna im przesłaniać inne ważne kwestie albo wręcz zamienia się w magiczne myślenie typu: jak schudnę, to wszystko zacznie mi się udawać. Takie myślenie sprawia, że katują się kolejnymi dietami cud, których efektem mogą być poważne problemy zdrowotne, zamiast uważnie przyjrzeć się swojemu życiu, swoim prawdziwym potrzebom i pragnieniom. W tej książce znajdziesz receptę na „odgrubianie” oraz przywrócenie harmonii ciała i duszy bez działania przeciwko naturze czy Twojej własnej fizjologii.

W kolejnych rozdziałach znajdziesz twarde dowody na to, że nie warto ulegać aktualnym wyznacznikom „idealnej sylwetki”, ale także dowiesz się, że w ślad za równowagą duchową podąża równowaga cielesna. Twoje ciało samo wróci do stanu optymalnego, jeśli Twoja dusza, Twoje przekonania i Twoje nawyki zmienią się na dobre. Dlatego właśnie w tej książce nie znajdziesz porad dotyczących tego, co jeść, jak ćwiczyć i jakie kryteria powinnaś spełniać. Jej autorki pragną Ci za to pokazać, jak zaprogramować umysł, emocje, zachowania w drodze do pięknego i atrakcyjnego wyglądu, a przede wszystkim do osiągnięcia wewnętrznej spójności i harmonii.

• Oświecenie - tyję, bo się odchudzam
  • Dietomania - czyli kto i dlaczego robi nas w konia?
  • Szczupli są z Jowisza, grubi z Plutona
  • Nawyki, które decydują o Twojej wadze
  • Emocje, które tuczą i które odchudzają
  • (Ty)jesz, gdy Ty masz problem
  • Anoreksja, bulimia i ortoreksja
  • Cuda na talerzu, czyli o najdziwniejszych dietach świata
  • Mity na temat diet
„Dieta rozumiana jako ograniczanie sobie jedzenia lub manipulowanie łaknieniem jest oszukiwaniem siebie”.
Autorki

Kup książkę FitMind. Schudnij bez diet

Opinie o książce - FitMind. Schudnij bez diet

Avatar użytkownika - godmyt
godmyt
Przeczytane:2016-02-27, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, wyzwanie 2016- 12 książek,
To będzie dziwna opinia. Dlaczego ? Dlatego, że jedyna rzecz jaką umiem powiedzieć o tej książce to to, że bardzo dobrze się ją czytało, pochłonęłam ją w dwa wieczory. Co do treści nie mogę powiedzieć nic. Nie dlatego, że książka była o niczym, ale dlatego że po skończeniu lektury straciłam Tatę... i mam wielką dziurę w głowie. Książka znów leży blisko łóżku bo nie mogę się doczekać aż przeczytam ją ponownie. Z pewnością warta jest ponownej lektury.
Dobry pies
Rafał Witek