Grób

Wydawnictwo: Emg
Data wydania: 2012-12-18
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 978-83-931018-8-7
Liczba stron: 328
Dodał/a książkę: czytam

Ocena: 3.83 (6 głosów)

Julia Dobrowolska, bohaterka Żniwiarza, Nocy z czwartku na niedzielę i Topielicy, piękna prywatna detektywka z blizną, powraca w XIII tomie Polskiej Kolekcji Kryminalnej!

Niedawno temu w Krakowie. Z grobów na cmentarzu Rakowickim znikają zwłoki. Były kochanek Julii inspektor Aaron Goldenthal rozpoczyna śledztwo. W tym samym czasie do Julii Dobrowolskiej zgłasza się z dziwnym zleceniem biznesmen i mafioso Waldemar Linder. Nie jest pewien, czy jego córka rzeczywiście popełniła samobójstwo. By rozwikłać zagadkę, Julia musi poprosić o pomoc kogoś z własnej, nieznanej czytelnikom poprzednich tomów, przeszłości. Kogoś bardzo złego z mrocznej, przerażającej przeszłości…

Grób
to najbardziej bezkompromisowa i osobista książka Grzegorzewskiej. I najstraszniejsza. Nie tylko dlatego, że dowiecie się z niej, kim była Julia, zanim została detektywką, co ukrywała do tej pory i skąd wzięła się na jej twarzy szpecąca blizna.

Po Topielicy, której akcja była osadzona na Mazurach, Grzegorzewska wraca ze swoją bohaterką do Krakowa. Im bardziej jednak powieść nabiera tempa, tym bardziej Kraków staje się miastem – wbrew temu, co wyobraża sobie reszta Polski – w którym nie chce się zamieszkać. Czasem w trakcie lektury nie chce się nawet wierzyć, że taki Kraków w ogóle istnieje. Ale istnieje. Uwierzcie.

Gaja Grzegorzewska (1980), ukończyła filmoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim. Miłośniczka kryminałów. Adeptka brazylijskiej sztuki walki – capoeiry. Felietonistka Portalu Kryminalnego. Twórczyni cyklu o prywatnej detektywce Julii Dobrowolskiej. Debiutowała w 2006 roku powieścią Żniwiarz. Za następną powieść o przygodach krakowskiej detektywki Noc z czwartku na niedzielę była nominowana do Nagrody Wielkiego Kalibru. Za kolejną: Topielica otrzymała Nagrodę Wielkiego Kalibru 2011, dołączając do grona najlepszych i najbardziej uznanych polskich autorów kryminałów.

Kup książkę Grób

Opinie o książce - Grób

Avatar użytkownika - aniag
aniag
Przeczytane:2015-02-11, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Wzięłąm się za Gaję Grzegorzewską, że się tak wyrażę i świetnie się czyta. "Betonowy Pałac" jednak najlepszy z całej serii.
Link do opinii
Avatar użytkownika - monalizka
monalizka
Przeczytane:2015-02-09, Ocena: 2, Przeczytałam, 52 książki - 2015,
Niestety...zbyt wiele dla mnie przekleństw, "chorych" relacji i wynaturzeń, stąd niesmaczna..
Link do opinii
Avatar użytkownika - nikolsosna
nikolsosna
Przeczytane:2014-08-29, Ocena: 3, Przeczytałem, 52 książki 2014,
książka nie jest zła, ale czy jest dobra ? długo myślałam nad opinią i stwierdzam że czytało się z zaciekawieniem - tak, z przyjemnością - nie . historia zbyt wulgarna, zbyt zdegradowana, nawet w kryminałach nie chce się o tym czytać. trochę na siłę udziwniona i pokręcona. Ale możliwe że z ciekawości sięgne po inne ksiązki z serii mając nadzieję że już takie historie nie będą się tam zdarzać.
Link do opinii
Avatar użytkownika - ewaglinka1990
ewaglinka1990
Przeczytane:2014-03-02, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Avatar użytkownika - bijtje
bijtje
Przeczytane:2013-06-05, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam,
Avatar użytkownika - Palanee
Palanee
Przeczytane:2013-04-18, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,
Inne książki autora
Grób
Gaja Grzegorzewska0
Okładka ksiązki - Grób

Błoto grobów, grzechy namiętności i przeszłość, od której nie da się uwolnić Prywatna detektyw Julia Dobrowolska przyjmuje ryzykowne zlecenie od krakowskiego...

Grób
Gaja Grzegorzewska0
Okładka ksiązki - Grób

Błoto grobów, grzechy namiętności i przeszłość, od której nie da się uwolnić Prywatna detektyw Julia Dobrowolska przyjmuje ryzykowne zlecenie od krakowskiego...

Reklamy