Gwiazdy ligi polskiej

Data wydania: 2014-11-24
Kategoria: Sport
ISBN: 978-83-7773-308-0
Dodał/a książkę: czytam

W tej książce nie mamy zamiaru was oszukiwać – polskiej lidze bliżej jest do najsłabszych niż do najlepszych na kontynencie. A jednak budzi zainteresowanie. Tysiące ludzi co weekend ogląda zmagania naszej ekstraklasy, czy to przed telewizorem czy na żywo, na stadionie. Dlaczego? Z prostego powodu – bo ta liga jest nasza.

Delektujemy się spotkaniami Legii z Lechem, a nawet Korony Kielce z Piastem Gliwice. Podziwiamy jak Miroslav Radović walczy z Barrym Douglasem, a Jacka Kiełba próbuje powstrzymać Adrian Klepczyński. O tym ostatnim w książce nic nie będzie (są inni, lepsi), ale barwne sylwetki trzech pozostałych oczywiście znajdziecie. Podobnie jak teksty o pozostałych piłkarzach i trenerach – którzy przerastają tę ligę o klasę, urozmaicają ją swoją barwnością albo mają po prostu mocną życiową historię. Nie piszemy laurek, bo nie chcemy kumplować się z piłkarzami, chcemy pokazać ich takimi, jakimi są, dostrzegając też ich wady.

Dlatego ta książka to więcej niż zwykłe notki biograficzne. Zobaczycie, jacy ludzie tak naprawdę biegają za piłką po polskich boiskach.

Kup książkę Gwiazdy ligi polskiej

Opinie o książce - Gwiazdy ligi polskiej

Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa