Kane i Abel

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2004
ISBN: 83-7337-658-5
Dodał/a książkę: Autor X

Dzieje waśni między Wiliamem Kane`em, głową bogatego bankierskiego rodu, a Ablem Rosnovskim, ubogim imigrantem z Polski, to temat kolejnej bestsellerowej powieści Jeffreya Archera, brytyjskiego autora, uhonorowanego w 1992 roku przez królową Elżbietę tytułem szlacheckim. Serial telewizyjny "Kane i Abel" zdobył sobie ogromną widownię również w Polsce. Klasyczny konflikt pod piórem Archera nabiera nowych, żywych barw, co czyni jego powieść pasjonującą lekturą.

Kup książkę Kane i Abel

Opinie o książce - Kane i Abel

Avatar użytkownika - MonikaP
MonikaP
Przeczytane:2016-01-25, Ocena: 6, Przeczytałam, x 52 książki 2016,
Nigdy wcześniej nie miałam do czynienia z tym autorem, teraz na pewno to nadrobię. Świetny styl, fascynująca powieść! Historia dwóch mężczyzn, których, jak wydaje się na początku, dzieli wszystko, a, jak okazuje się później, bardzo wiele łączy. Jest to opowieść o dążeniu do celu, o miłości, o pieniądzach, zdradzie i o wierze we własne siły. Akcja toczy się w ciągu kilkudziesięciu lat w Polsce, Stanach, Turcji, ZSRR. Polsce autor poświęca sporo uwagi, co sprawia, że książkę czyta się z jeszcze większym zainteresowaniem. Znakomita historia z wartką akcją, pełna wyrazistych postaci, a wszystko to na tle wydarzeń historycznych XX wieku. Polecam! Genialna powieść!
Avatar użytkownika - basia02033
basia02033
Przeczytane:2015-08-30, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 ksiązki 2015,
Przeczytałam prawie że jednym tchem. Pierwsze spotkanie z książkami tego autora i naprawdę na duży plus i na pewno na tym nie poprzestanę. Już zamówiłam całą kolekcję a więc będzie co czytać :) Polecam z całego serca :)
Avatar użytkownika - katarzynajanoszek
katarzynajanoszek
Przeczytane:2014-01-27, Ocena: 6, Przeczytałem, 52, Powieści,
Dla mnie ta książka była świetna. Czyta się ją bardzo szybko mimo trudnych wydarzeń opisywanych przez autora. Książka ta pokazuje jak jedna decyzja może zmienić całe życie. Niekoniecznie na lepsze.
Avatar użytkownika - bibliotekarkaB
bibliotekarkaB
Przeczytane:2013-04-08, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2013,
William Kane urodził się w bogatej bostońskiej rodzinie bankierów, wszystko miał bez mała podane na tacy. Abel Ronovski to znajda, któremu los zabrał wszystko, wychował się w biednej wsi w Polsce. Obaj urodzili się tego samego dnia i w tym samym roku. Dzieliło ich wszystko. Archer w świetnym stylu przedstawił koleje losu obu mężczyzn i towarzyszące im uczucia miłości, nienawiści i hart ducha. Autor wykazał się dobrą znajomością historii Polski. Miło się czytało. Zdecydowanie polecam
Avatar użytkownika - amalka
Przeczytane:2013-06-12, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2013,
Avatar użytkownika - june
june
Ocena: 5, Przeczytałam,
Czy powiemy pani prezydent?
Jeffrey Archer0
Okładka ksiązki - Czy powiemy pani prezydent?

Czy powiemy pani prezydent to kontynuacja bestsellerowej powieści Córka Marnotrawna. Po wielu latach walki, poświęceń i tragedii osobistych Florentyna...

Quiver Full of Arrows
Jeffrey Archer0
Okładka ksiązki - Quiver Full of Arrows

A collection of short fiction features such tales as "One Night Stand," "Old Love," and "The Chinese Statue". ...