Okładka książki - Kozeta

Kozeta

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 1982-01-01
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: nie posiada
Liczba stron: 77
Dodał/a książkę: mamut

Ocena: 5.33 (3 głosów)

Opowiadanie o biednej sierotce Kozetce jest wyjątkiem z wielkiej powieści pod tytułem "Nędznicy", napisanej przez Wiktora Hugo. Drogie dzieci, na pewno nie zapomnicie o bohaterach tego pięknego opowiadania i kiedy za kilka lat weźmiecie do rąk grubą książkę "Nedznicy", dowiecie się jakie były dalsze losy Kozety.

Kup książkę Kozeta

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Opinie o książce - Kozeta

Wiktor Hugo w swoich książkach bierze w obronę glodnych, zepchniętych na dno nędzy ludzi. Ukazuje nam ówczesne warunki życia francuzów. Tutaj mamy dziecko, jedno z takich, jakich wiele można było spotkać na ulicach Paryża, we wszystkich miastach i wsiach Francji. Mała Kozetka to właśnie jedno z takich nieszczęśliwych dzieci. Matka jej, biedna robotnica, musiała zostawić ja pod opieką obcych ludzi. Jak ta opieka wygląda łatwo się domyślić. Zahukana, popychana i zapędzona do cieżkiej pracy dziewczynka nie ma czasu na naukę ani zabawy. Wyrosłaby z pewnością na bardzo nieszczęśliwego człowieka, gdyby tajemniczy nieznajomy nie pojawił się pewnego wieczoru w oberży i nie wykupił jej życia.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2014-08-03, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, WYZWANIE 2014-52 książki,
Kiedy matka oddaje Kozetę na wychowanie oberżyście i jego żonie, ma nadzieję że dziewczynka bedzie u nich szcześliwa. W końcu ma tu do towarzystwa dwie córeczki państwa Thenadierów. Opiekunowie są jednak chciwi i okrutni. Którejś zimowej nocy zjawia się, niczym dobra wróżka, bogaty tajemniczy człowiek i wyrywa ja z rąk podłych opiekunów.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Terenia
Terenia
Przeczytane:2017-03-09, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - agata20793
agata20793
Przeczytane:2015-04-05, Ocena: 4, Przeczytałam,
Inne książki autora
Nędznicy. Tom 1
Wiktor Hugo0
Okładka ksiązki - Nędznicy. Tom 1

Powieść w planach Wiktora Hugo miała być panoramicznym obrazem całego społeczeństwa francuskiego XIX wieku oraz wykładnią poglądów autora na kwestie porządku...

Reklamy