Kruczobór

Wydawnictwo: Bukowy Las
Data wydania: 2011-05-11
ISBN: 978-83-62478-26-2
Dodał/a książkę: czytam

Czternastoletni Ark ma najgorszą pracę w Arborium, ostatniej leśnej enklawie w świecie z przyszłości. Biedny pomocnik hydraulika czyści rury kanalizacyjne, bo nawet w mieście zbudowanym kilometr nad ziemią, wśród konarów gigantycznych drzew, potrzebne są sprawne toalety. Chłopak uważa swe leśne królestwo za najnudniejsze, a zarazem najbezpieczniejsze miejsce na ziemi – do czasu, gdy przez przypadek dowiaduje się o spisku, który może pozbawić Arborium jego cenniejszego od złota bogactwa: drzew. Wplątany w groźną intrygę musi walczyć o życie w szaleńczej pogoni od podniebnych szczytów drzew po najmroczniejsze zakamarki wśród ich korzeni, próbując ochronić przed wrogami swój dom i naród, z którego pochodzi.

\r\n\r\n\r\n„Jeśli zakochaliście się w Avatarze, pokochacie Kruczobór. Po Tunelach, które zawiodły Was głęboko pod ziemię, czas wskoczyć na czubki drzew. Kruczobór to magiczna opowieść o krainie ludzi mieszkających wśród liści, które są wielkości dorosłego człowieka (…). Andrew stworzył świat, który dorównuje światom z najlepszych klasycznych serii fantasy – oszałamiający pomysłowością szczegółów, niemal szekspirowski, porywający skalą, z prawdziwymi bohaterami, którzy z szaleńczą odwagą i nieodłącznym poczuciem humoru zmagają się z największymi wyzwaniami swego życia”. Barry Cunningham, odkrywca Harry’ego Pottera, wydawca Tuneli

\r\n„Ta fantastyczna przygoda rozgrywa się w niesamowicie oryginalnym otoczeniu – na szczytach ogromnych drzew w ostatnim zachowanym lesie. Jest to kraina zagrożona przez zło ze świata zewnętrznego, który czyha na jej zasoby. Dowcipna i dynamiczna książka dotyka poważniejszych tematów, takich jak ekologia, ochrona przyrody i źródła energii”. \r\n„Bookseller”

\r\nANDREW PETERS od dziecka wspinał się na drzewa i z nimi rozmawiał. Autor przeszło 70 książek, w tym poetyckich, gawędziarz i performer występujący z tubą, urodził się w 1965 r. w. Niemczech w rodzinie o czeskich korzeniach, wychował się w Londynie, mieszka w zachodniej Anglii z żoną pisarką i dwójką dzieci. O swojej najnowszej powieści, do której prawa nabyło już 16 państw, mówi: „Pisanie Kruczoboru było jak kierowanie samochodem rajdowym w wyścigu życia, zwłaszcza że nigdy wcześniej nie wymyślałem przygód na taką skalę. Zawsze miałem żywą wyobraźnię i lubiłem uciekać marzeniami do innych światów. W wypadku Kruczoboru stanąłem przed wyzwaniem napisania zabawnej, przygodowej, a jednocześnie zachęcającej do przemyśleń historii oraz stworzenia od zera całkowicie nowego świata”.\r\n

Kup książkę Kruczobór

Avatar użytkownika - madak
madak
Na rynku księgarskim ostatnimi czasy pojawia się ogromna ilość książek i serii fantasy kierowanych przede wszystkim do starszych dzieci oraz młodzieży. Problem pojawia się w momencie, kiedy czytelnik musi podjąć decyzję o wyborze najciekawszej publikacji. Dobrze zapowiadającą się serią, która jednak nie powali czytelnika na kolana, jest „Kruczobór” Andrew Petersa. Problemy z akcją i zbyt nachalna, serwowana przez autora proekologiczna ideologia to negatywne oblicze pierwszej części serii, która jednak ratowana jest przez znakomitych i niepowtarzalnych – jedynych w swoim rodzaju – bohaterów.Ark Malikum jest czternastoletnim dendraninem, pomocnikiem kanalarza. Aby pomóc finansowo swojej ubogiej rodzinie, czyści i przetyka rury ściekowe w całym Arborium – państwie zbudowanym wysoko w koronach drzew. Wykonując pewnego dnia swoją pracę – rutynowe odetkanie zapchanej rury – w domu radnego Graspa, przypadkowo podsłuchuje straszliwą rozmowę. Grasp wraz z wysłanniczką Imperium Paszcz planuje zdradę stanu, obalenie króla i przejęcie władzy w Arborium. Ojczyzna Arka ma jednak po przewrocie diametralnie zmienić swoje oblicze – stanie się, jak Imperium Paszcz, pozbawionym drzew miejscem, w którym staną wysokie, szklano-metalowe drapacze chmur. Ark nie ma innego wyjścia – musi ratować Arborium. Chłopiec wie, że czeka go długa i trudna walka ...

Opinie o książce - Kruczobór

Avatar użytkownika - ewaboruch
ewaboruch
Przeczytane:2014-08-08, Ocena: 5, Przeczytałam, fantastyka, SF,
Ark wraz z przyjacielem próbuje ratować swój rodzinny kraj przed siłami zła. Piękna książka ukazująca siłę przyjaźni, jak i poświęcenie dla sprawy. Po prostu warto przeczytać
Avatar użytkownika - Erziest
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa