Krwawa dekada

Data wydania: 2013-01-30
Kategoria: Historyczne
ISBN: 978-83-08-04886-3
Dodał/a książkę: czytam

Polacy mieli Potop i Szwedów, Rosjanie – równie znaczącą w ich narodowej mitologii Wielką Smutę i Polaków na Kremlu.

Na początku listopada 1612 roku powstańcy pod wodzą kupca Kuźmy Minina i kniazia Dymitra Pożarskiego wypędzili obce wojska z Moskwy. Jak do tego doszło? Kiedy polskie proporce załopotały na Kremlu? W jakich okolicznościach Polacy zdobyli Smoleńsk i oblegali go przez niemal dwa lata? Kto wspierał Dymitra Samozwańca?

Historia wojny moskiewskiej, choć tak pasjonująca i ważna dla obu narodów, nie doczekała się dotychczas w Polsce pełnego popularnego opracowania. Wciągająca książka Andrzeja Andrusiewicza, jednego z najwybitniejszych znawców tej tematyki, ma szansę sprawić, że z większym zrozumieniem potraktujemy współczesne obchody Dnia Jedności Narodowej, a także niejednoznaczną funkcję, jaką to święto narodowe pełni w rosyjskiej polityce.

Kup książkę Krwawa dekada

Opinie o książce - Krwawa dekada

Avatar użytkownika - CorkaHermesa
CorkaHermesa
Przeczytane:2013-01-31, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2013,
"Krwawa dekada,, jest przykładem dobrze wydanej i przede wszystkim dobrze napisanej pracy popularyzatorskiej. Autor stawia w niej kilka ciekawych tez, także wiele poglądów, cieszących się dotychczas uznaniem, odrzuca, jako kompletnie nie przystające do obecnego stanu wiedzy.
Avatar użytkownika -

Przeczytane:, 52 książki 2013, Mam,
"Krwawa dekada" jest przykładem dobrze wydanej i przede wszystkim dobrze napisanej pracy popularyzatorskiej. Autor stawia w niej kilka ciekawych tez, także wiele poglądów, cieszących się dotychczas uznaniem, odrzuca, jako kompletnie nie przystające do obecnego stanu wiedzy. Zaprezentowana tutaj wizja nieco odbiega od tej, jaką znajdujemy w podręcznikach do historii.
Cywilizacja rosyjska t.1
Andrzej Andrusiewicz0
Okładka ksiązki - Cywilizacja rosyjska t.1

Prezentowana książka jest pierwszym etapem większej całości, opisującej proces rozwoju cywilizacji rosyjskiej, jej historyczno-przyczynowe skutki i aspekty...

Aleksander I
Andrzej Andrusiewicz 0
Okładka ksiązki - Aleksander I

Najpotężniejszy władca w historii Rosji, skąpany w chwale jak żaden inny, „pogromca Napoleona”, „wyzwoliciel Europy”. Cesarz Wszechrusi...