Lód nad głową

Wydawnictwo: Agora
Data wydania: 2013-05-29
ISBN: 978-83-268-1251-4
Dodał/a książkę: czytam

Polityczny thriller o mrocznych kulisach władzy, biznesu i mediów.

W krwawym zamachu ginie minister sprawiedliwości i dwa tuziny prawników. Policja odkrywa listę planowanych ofiar, a potem ciało kolejnego polityka lewicy. Czy to dzieło radykalnych narodowców, którzy przyznali się do zbrodni? A może zamachy to tylko przykrywka dla brudnej rozgrywki, której stawką są miliardy dolarów i władza w Polsce? W mediach wybucha panika. Student szkoły dziennikarskiej stawia szaloną tezę: prawdziwym celem zamachu była trójka spośród prawników, inne ofiary to zasłona dymna. Zabójcy chcą przerwania kilku śledztw, bo te mogą odsłonić kulisy wielkiego lobbingu. Referat trafia na biurko urzędnika MSW. Giną kolejno i student, i urzędnik. Ale ktoś jeszcze wie o teorii.

Świetna, trzymająca w napięciu proza Piotra Głuchowskiego i już drugie spotkanie z bohaterem jego książek – dziennikarzem Robertem Pruskim.

Piotr Głuchowski jest zawodowym reporterem i laureatem nagrody Grand Press za reportaż o władcach Korei Północnej. Napisał około 300 reportaży z Polski, Białorusi, Izraela i Wielkiej Brytanii. „Lód nad głową” to jego druga po „Umarli tańczą” (2012) powieść kryminalna.

O „Umarli tańczą” pisali:

Autor uczył się od najlepszych – Henninga Mankella i Jo Nesbø. A własnemu warsztatowi zawdzięcza to, że potrafi opowiadać w szybkim tempie, umiejętnie budując napięcie.

Piotr Bratkowski, „Newsweek”

Gdzie ty się, człowieku, podziewałeś tyle czasu – mam ochotę zapytać. Ale wiem, wiem, Głuchowski, zanim zdecydował się rozwijać w dziedzinie kryminału, pisał reportaże. Nie dziwi więc, że bohaterem uczynił dziennikarza.

Agata Gogołkiewicz, „Przegląd”

Nie przepadam za prozą pisaną przez dziennikarzy – zwykle jest sucha i językowo nieporadna. Ale ta diagnoza nie sprawdza się przy kryminale Piotra Głuchowskiego. Wręcz przeciwnie.

Piotr Kofta, „Wprost”

Kup książkę Lód nad głową

Opinie o książce - Lód nad głową

Avatar użytkownika - AlaniemaKota
AlaniemaKota
Przeczytane:2016-04-17, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki w 2016,
Avatar użytkownika - lusiast
lusiast
Przeczytane:2016-04-02, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016, Sensacja/Kryminał,
Avatar użytkownika - JustynaW
JustynaW
Przeczytane:2014-10-26, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2014, Mam,
Zatoka świń
Piotr Głuchowski0
Okładka ksiązki - Zatoka świń

Ekskluzywne kluby nocne, w nich stręczyciele oferujący seks z dziećmi. Kokaina na stołach, policjanci na bramkach. Sopot by night. Samobójcza śmierć...

Pole Śmierci. Nieznana bitwa Polaków z Czerwonymi Khmerami
Piotr Głuchowski0
Okładka ksiązki - Pole Śmierci. Nieznana bitwa Polaków z Czerwonymi Khmerami

PIERWSZA POLSKA BITWA PO II WOJNIE ŚWIATOWEJ Polska misja wojskowa w Kambodży (1992-1993) była przygotowana koszmarnie. Pojechali ludzie, którzy nigdy...