Między nami

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2012-04-25
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 978-83-779-9765-9
Liczba stron: 320
Dodał/a książkę: Justyna Gul

Ocena: 5 (4 głosów)

Piękna, pełna ciepła i nietypowo przedstawiona historia dwóch kobiet. Jedna jest młodziutką uciekinierką z Nigerii, a druga dojrzałą Brytyjką, kobietą sukcesu, redaktorką prestiżowego magazynu. Reprezentują dwa kompletnie rożne światy, a mimo to, ich ścieżki w pewnym momencie sie przecinają – w czasie wyjazdu do Afryki, wychodząc poza tzw. bezpieczna strefę, pani redaktor na plaży przypadkowo poznaje dziewczynę. Kilka lat później między kobietami rodzi się nietypowa przyjaźń. Ich więź zostaje poddana ostatecznej próbie, gdy każda z nich musi podjąć niesłychanie trudną decyzję... Prawa do ekranizacji powieści zakupiła Nicole Kidman, która zakochała się w książce.

Kup książkę Między nami

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - justa21
justa21
Przeczytane:2013-06-15, Ocena: 6, Przeczytałam,
Czarne złoto, czarna śmierć   Nigeryjskie zasoby ropy naftowej szacuje się na szesnaście do dwudziestu dwóch miliardów baryłek, co czyni Nigerię dziesiątym państwem na świecie pod względem ilości tego surowca. Od momentu odkrycia pierwszych złóż ropy, czyli od końca lat pięćdziesiątych XX wieku przemysł petrochemiczny jest jednak niszczony przez polityczne i ekonomiczne konflikty. Szerzące się zjawiska korupcyjne na szczeblach władzy stanowią doskonały pretekst do wykorzystania złóż przez wielkie koncerny paliwowe. To jednak rząd jest główny zagrożeniem dla Nigeryjczyków, poczynając od zagarnięcia ziem i przyznania ich koncernom, a kończąc na obojętności wobec skrajnej nędzy oraz cierpienia obywateli. Praktyki, które w cywilizowanych krajach wydają się niedopuszczalne, w Nigerii są na porządku dziennym, zaś władze skwapliwie przymykają oko nie tylko na grabieże, ale nawet na morderstwa.   Taką właśnie Nigerię, kraj wielkich możliwości, ale i zmarnowanego potencjału, kraj, w którym łamane są podstawowe prawa człowieka opisuje Chris Cleave we wstrząsającej powieści, opublikowanej nakładem wydawnictwa Świat Książki. Między nami jest powieścią zaangażowaną politycznie - trudno bowiem opisywać relację dwóch niezwykłych kobiet bez nakreślenia tła historycznego oraz sytuacji panującej w rodzimym kraju Pszczółki. Pszczółki, bowiem takie ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Między nami

Avatar użytkownika - iwonap12
iwonap12
Przeczytane:2015-09-20, Ocena: 3, Przeczytałam, 12 książek - 2015, Mam,
Po przeczytaniu książki mam wrażenie, że wszystkie opinie na okładce typu "Przekonująca", "Doskonała", "Nie do zapomnienia", trafiły na nią przez pomyłkę. Owszem, sama historia głównej bohaterki jest przejmująca, jednak opisana niezbyt przekonująco. Bohaterowie, pełni przydługich przemyśleń, nie sprawiają wrażenia ludzi z krwi i kości. Czyta się lekko i szybko, ale szczerze powiedziawszy od takiej tematyki nie oczekuję lekkości. Książka jest też zbyt jednostronna, wszystko zdaje się być czarno-białe, brak tu wielu odcieni szarości. Do "doskonałości" wiele mi brakuje.
Link do opinii
Avatar użytkownika - welka
welka
Przeczytane:2013-09-19, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki na 2013,
Przeczytałam, ale z chęcią zakupiłabym na własność. Dawno nie czytałam czegoś tak dobrego: lekkiego w stylu, ciepłego, intrygującego, zagadkowego i innego niż zazwyczaj.
Link do opinii
Avatar użytkownika - anulka1312
anulka1312
Przeczytane:2013-09-18, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek - 2013 , Mam,
Książka totalnie mnie zaskoczyła. Biorąc pod uwagę lakoniczny opis na okładce i same slogany typu- "ambitna i odważna", "przerażająca", "doskonała" nie wiedziałam czego mogę się spodziewać. "mężczyźni- przyszli- i -spalili- moją- wioskę(...)związali moje córeczki(...)zgwałcili(...)odcięli pierś(...)uciekłam" Jest to relacja jednej z bohaterek powieści- imigrantki. Książka porusza trudne, bolesne tematy. To co mnie zaskoczyło to język powieści- prosty,lekki,zdystansowany bez zbędnych treści. Autor nie zagłębia się w psychikę bohaterów, brak w niej intensywnych emocji, wzruszających opisów. Historia opisywana przez bohaterkę jest ukazana z dużym dystansem, na "zimno". Trochę tak, jak relacja socjopaty opisującego tortury np owada(wyrwałem jej skrzydełka, potem zmiażdżyłem główkę ...itd). Oczywiście to tylko moje subiektywne odczucia. Powieść daje do myślenia, wciąga, igra z czytelnikiem. Pozostawiła lekki niedosyt.
Link do opinii
Inne książki autora
Dzielnym będzie przebaczone
Chris Cleave0
Okładka ksiązki -  Dzielnym będzie przebaczone

Wybucha II wojna światowa. Mary North odkłada ukończenie edukacji na później, przyjeżdża do siedziby War Office i zgłasza się na ochotnika, by służyć ojczyźnie...

Reklamy