Mój dziennik podróży

Wydawnictwo: Bezdroża
Data wydania: 2016-06-14
Dodał/a książkę: helion

Mój dziennik podróży – to Twoja księga wspomnień z wyprawy. Zabierz go w podróż, zapisuj swoje przygody, wklejaj pamiątki zbierane po drodze, rysuj! To książka interaktywna! Ściągnij z internetu „Podróżnicze wycinanki” o mieście, regionie lub kraju Twojej wyprawy. Wycinaj, baw się i poznawaj! Wypełniony dziennik stanie się Twoim własnym pamiętnikiem-przewodnikiem. Dzięki temu Twoje podróże będą niezapomniane!

Publikacja powstała z myślą o dzieciach w wieku 5-10 lat oraz rodzicach, którzy chcieliby dziecku przekazać ciekawe informacje o odwiedzanym miejscu. Mój dziennik podróży jest uniwersalny, można zabrać go ze sobą zarówno na zimowe i letnie wakacje, jak i kilkudniowy wyjazd za miasto. Sprawdzi się podczas wycieczek po Polsce i w trakcie zagranicznych wojaży. Uzupełnieniem publikacji są "Podróżnicze wycinanki", które dostępne są w formie plików pdf.

"Podróżnicze wycinanki" obejmują poniższe regiony:
  •     Kraków i Wieliczka
  •     Wybrzeże Chorwacji
  •     Bieszczady
  •     Londyn

O autorkach:

Dominika Zaręba – propagatorka ekopodróżowania, podróżniczka i publicystka, współzałożycielka Wydawnictwa Bezdroża. Autorka pierwszej w Polsce książki o ekoturystyce wydanej przez PWN, uważana za pionierkę ekoturystyki w Polsce. W propagowaniu odpowiedzialnej turystyki współpracuje z wieloma organizacjami z różnych zakątków świata, a zwłaszcza z Europy Środkowo-Wschodniej, gdzie zainicjowała program zielonych szlaków – greenways. Dla Polskiej Organizacji Turystycznej opracowała koncepcję rozwoju i promocji ekoturystyki w Polsce. Prowadzi także artystyczną kawiarnię-galerię-scenę w Lanckoronie, gdzie stara się wcielać w życie koncepcję „natury i kultury”. Swoje zdjęcia, niejednokrotnie nagradzane w konkursach, prezentowała na wielu wystawach autorskich w Polsce i za granicą. Promuje ideę podróżowania z dziećmi.
Fascynuje się dziedzictwem iberoamerykańskim oraz kulturą flamenco. Dla Bezdroży napisała przewodniki m.in. po Katalonii i Balearach. Jej ulubionym krajem jest Gwatemala, a w Europie najbardziej bliskie są jej klimaty regionów karpackich i Bałkanów w szerokim kontekście przyrodniczym, artystycznym i muzycznym. Więcej o ekopodróżowaniu: www.atitlan.pl

Ania Jamróz – urodzona w 1990 roku w Krakowie. W 2014 roku ukończyła grafikę na krakowskiej ASP. Tworzy głównie ilustracje – zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Projektuje książki, okładki, ilustruje teksty prasowe, rysuje. Zajmuje się również fotografią i sztukami wizualnymi. Jej prace były wielokrotnie nagradzane i wystawiane w całej Polsce.

Kup książkę Mój dziennik podróży

Podróżnicze wycinanki. Costa Brava i Barcelona. Wydanie 1
Dominika Zaręba, Ania Jamróz0
Okładka ksiązki - Podróżnicze wycinanki. Costa Brava i Barcelona. Wydanie 1

Podróżnicze wycinanki są uzupełnieniem książeczki "Mój dziennik podróży", nie stanowią samodzielnej publikacji. „Podróżnicze...

Podróżnicze wycinanki. Costa Blanca i Alicante. Wydanie 1
Dominika Zaręba, Ania Jamróz 0