Okładka książki - Na Krzywy ryj

Wydawnictwo: Edipresse Książki
Data wydania: 2016-09-28
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
Dodał/a książkę: elibri

Jak daleko się posunął, by uniknąć obowiązkowej służby wojskowej?

W jaki sposób zdobywał trawkę za komuny i dlaczego z imprez wracał polewaczkami?

Czym zakończyła się przygoda z Doris i Kobrą w jednym z kultowych hoteli epoki PRL?

Zabawny jak zawsze, szczery jak... rzadko. Andrzej Krzywy: człowiek-ikona.

Lider De Mono, jednego z najpopularniejszych zespołów w ,,nowej Polsce",

Zaprasza do świata, w którym główne role grają muzyka, zabawa i miłość.

Kup książkę Na Krzywy ryj

Avatar użytkownika - speedi
speedi
Przeczytane:2016-11-16, Przeczytałem,
Sex, drugs, fame and fortune, and musicAndrzeja Krzywego kojarzy z pewnością wiele osób, niekoniecznie fanów muzyki popularnej, również telemaniaków. Znamy go przede wszystkim jako lidera zespołu De Mono, z którym muzyk związał się w 1987 roku. Mniej znany jest jako gitarzysta i wokalista zespołu Daab, z którym współpracował w latach 1984-1987. Spoglądając zresztą na zamieszczone w książce zdjęcia z tamtego okresu - na fotografie młodego człowieka z bujną czupryną na głowie - trudno skojarzyć go z bardziej dziś znanym frontmanem De Mono.Książka Na Krzywy ryj jest zapisem rozmowy przeprowadzonej z Andrzejem Krzywym przez Kubę Frołowa. Oczywiście rozmowy kontrolowanej, przygotowanej do druku, z pewnością wygładzonej. Szczerej - jak głosi podtytuł książki. Cóż, żeby to w pełni ocenić, musielibyśmy znać jej bohatera bliżej, a to przecież nie każdemu jest dane. Lider De Mono opowiada o sobie, o młodości, początkach muzycznej kariery. O ludziach z którymi współpracował, o muzycznym światku, blaskach i ceniach życia artysty, festiwalach, urokach bycia popularnym. O piosenkach, sukcesach, porażkach. Trochę o życiu osobistym, ale bez przesadnego zagłębiania się w szczegóły, zwłaszcza mocno pikantne. Każda tego typu biografia jest na swój sposób kreacją. Wszak oddajemy głos danej postaci i pozwalamy, by opowiedziała nam o sobie to, co sama zechce. ...

Opinie o książce - Na Krzywy ryj

Avatar użytkownika - ROptymista
ROptymista
Przeczytane:2017-02-28, Ocena: 5, Przeczytałem,
Ten wywiad rzeka to wspaniała okazja do spojrzenia na okres świetności polskiego rocka z perspektywy jednego z popularniejszych zespołów. Bardzo ciekawym przeżyciem jest wgłębianie się w mechanizmy rządzące tą dziedziną oraz dokładne poznanie sytuacji panującej między członkami zespołu. Przyznaję, że najwięcej emocji wzbudził we mnie rozdział „De Mono i... De Mono", w którym Krzywy wyjaśnia istnienie drugiego zespołu o takiej samej nazwie, a także wyraża w związku z tym swoje zdanie. Rozmowę z jedną z najpopularniejszych postaci polskiego rocka przeprowadzoną przez Kubę Frołowa czyta się z przyjemnością dzięki prostemu językowi, przemyślanej strategii rozmowy i oczywiście dzięki informacjom o życiu Andrzeja Krzywego. Więcej: http://recenzjeoptymisty.blogspot.com/2017/02/na-krzywy-ryj.html
Drogowskazy
Wiktor Osiatyński