Okładka książki - Najpiękniejsza historia filozofii

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2016-09-28
Kategoria: Socjologia, filozofia
Dodał/a książkę: elibri

Filozoficzna podróż śladem wielkich idei

Rozpoczęta w starożytności i trwająca przez wieki podróż kilku odkrywców, którzy burzą ustalony porządek myślenia, by odnaleźć klucz do sensu ludzkiego życia. Oto najpiękniejsza historia filozofii!

W błyskotliwym dialogu z Claude'em Capelierem, Luc Ferry prowadzi nas przez pięć najważniejszych rozdziałów historii filozofii i wyjaśnia, jak powstają i następują po sobie kolejne wielkie koncepcje filozoficzne. W jaki sposób w umysłach takich myślicieli jak Platon, Kartezjusz, czy Schopenhauer rodzą się intuicje, które zmieniają nasz pogląd na świat?

Co się z nami stanie w dobie globalizacji i powrotów fundamentalizmów zrodzonych w dawnych epokach? Jak poradzić sobie z rozterkami, które przeżywamy w szybko zmieniającym się świecie? Odpowiedzią, mówi filozof, jest miłość. Ten pozornie banalny i zarazem złożony pomysł może być najlepszym sposobem na zrozumienie czasów, w których żyjemy  oraz lepsze poznanie samych siebie.

Kup książkę Najpiękniejsza historia filozofii

Opinie o książce - Najpiękniejsza historia filozofii