Niepokorna córka

Data wydania: 2004-01-01
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-247-1521-3
Dodał/a książkę: pokooj36

Kiedy Xuan przyszła na świat, wezwano astrologa, by wyczytał w gwiazdach przyszłość dziecka. Horoskop przeraził matkę: to niemożliwe, żeby jej ukochaną córkę miało czekać pełne nieszczęść życie! Rodzice małej należeli bowiem do jednego z najbogatszych rodów w Wietnamie i mogli zapewnić swym dzieciom wszystko, co najlepsze. Dziewczynka otrzymała staranne wykształcenie, w ekskluzywnej szkole zwanej 'klasztorem ptaków' poznała kulturę Zachodu. A jednak astrolog się nie mylił. Xuan młodość spędziła w dżungli, w koszmarnych warunkach, na które sama się skazała, przystępując do komunistycznej partyzantki. Piękna dziewczyna doświadczyła grozy wojny, amerykańskich bombardowań i 40 lat rozstania z rodziną w wyniku podziału Wietnamu. A jednak nigdy się nie załamała. W wieku 55 lat udało się jej wyjechać na Zachód i rozpocząć nowe życie kobiety interesu.

Kup książkę Niepokorna córka

Opinie o książce - Niepokorna córka

Avatar użytkownika - bookworm
bookworm
Przeczytane:2017-07-07, Ocena: 6, Przeczytałam, 21 książek 2017,
Wciągająca-a to chyba najlepsza rekomendacja.Można zatracić się w przeszłości,i nabrać inspiracji do podróży szlakiem historii,która wciąż żyje. Polecam zdecydowanie!
Avatar użytkownika - pokooj36
pokooj36
Przeczytane:2015-09-28, Ocena: 5, Przeczytałam, wyzwanie - powiesci obyczajowe 2015,
Historia pewnej niepokornej kobiety, która jako szesnastolatka świadomie rezygnuje z dostatniego życia, a potem przyłącza się do wietnamskich rebeliantów. Po przejęciu władzy przez komunistów usiłuje się odnaleźć w nowej rzeczywistości, chociaż wkrótce zaczyna się kolejna wojna, tym razem z Amerykanami. Mieszka w Wietnamie, choć swoje życie całkowicie odmienia po przejściu na zasłużoną emeryturę.
Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa