Niewidzialne

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2013-09-25
ISBN: 978-83-7778-476-1
Dodał/a książkę: czytam

Kryminał z wątkiem fantastycznym.

Zagadka morderstw w Teksasie.

Powieść „Niewidzialne” to historia tajemniczych morderstw, których ofiary łączyły niezwykłe zdolności ponadnaturalne.

San Antonio to miasto, które było świadkiem dramatycznej historii Teksasu, i które licznie odwiedzają turyści, a także uczestnicy rodeo. W jednym z tamtejszych zajazdów w tajemniczych okolicznościach znikają młode kobiety. Wynajęty przez jedną z przyjezdnych kobiet pokój – cały we krwi – nasuwa myśl o morderstwie, ale ciała ofiary nie ma…

Do miasta przyjeżdża agent FBI, aby zorganizować specjalną grupę dochodzeniową. Do współpracy zaprasza wybitnych specjalistów kryminologów, a także Kelsey O’Brien, pełniącą funkcję szeryfa federalnego, oraz Logana Raintree, miejscowego rangera. Tych dwoje charakteryzuje nie tylko dogłębna znajomość policyjnego fachu i potrzebny w tej pracy instynkt, ale też niezwykła, choć skrywana umiejętność nawiązywania kontaktu ze zmarłymi.

Ekipa śledcza odkrywa szczątki kilku młodych ofiar, za każdym razem starannie ukrytych na terenie miasta. Okazuje się, że wszystkie kobiety interesowały się czarną magią, niektóre z nich uważały się za wróżki, inne przypisywały sobie zdolności telepatyczne. Działający ramię w ramię Kelsey i Logan znajdują potwierdzenie przypuszczenia, że w San Antonio nieszczęsne ofiary nie zjawiły się przypadkowo. Wygląda na to, że w okolicy grasuje seryjny morderca o bardzo tajemniczych zdolnościach.

Kup książkę Niewidzialne

Avatar użytkownika - justa21
justa21
Przeczytane:2014-08-15, Ocena: 4, Przeczytałam,
Brylant z Galveston   Co się dzieje z nami po śmierci? Czy możemy komunikować się z osobami zmarłymi? Czy seanse spirytystyczne rzeczywiście pomagają nam przekroczyć niewidzialną granice pomiędzy życiem oraz śmiercią i za pośrednictwem medium porozumieć się z tymi, co po tamtej stronie? Gdyby było to możliwe, nie byłoby już niewyjaśnionych tajemnic, nie byłoby nierozwiązanych spraw policyjnych, nie byłoby kłótni o spadek pomiędzy pozostałą przy życiu rodziną… Szkoda, że nawiązanie kontaktu z duchami jest niemożliwe, bowiem zdecydowanie mogłoby ułatwić to wiele spraw. Chwileczkę, a może jest to możliwe?   Takie myśli towarzyszą nam podczas lektury książki Heather Graham Niewidzialne. Opublikowana nakładem wydawnictwa G+J powieść jest kryminalną historią, w której nie brak paranormalnej wymowy. Mamy tu nie tylko tajemnicze morderstwa i emocjonujące śledztwo, pojawiają się bowiem zjawy z przeszłości, desperacko szukające kontaktu z tymi, którzy potrafią widzieć i czuć więcej, niż inni. Książką będą zachwyceni szczególnie ci, którzy gustują w lekkich opowieściach z duchami w tle oraz z wątkiem romansowym, bowiem trudno nie zauważyć wzajemnej fascynacji głównych bohaterów. Oczekujący skomplikowanej wielowątkowej historii będą natomiast nieco rozczarowani. Autorka, jak zwykle stawia na lekkość w odbiorze, zatem nawet opisy miejsc zbrodni czy szczątków są tu ...

Opinie o książce - Niewidzialne

Avatar użytkownika - GosiaK
GosiaK
Przeczytane:2015-01-24, Ocena: 2, Przeczytałam, 52 książki 2015,
W San Antonio w niewyjaśnionych okolicznościach giną kobiety. Czy możliwe, że stoi za tym jeden sprawca? A może to tylko zbiegi okoliczności? Do pracy nad sprawą zostają zaproszone osoby z dodatkowymi talentami. Przecież łatwiej spytać ducha o to jak zginął, niż tworzyć spekulacje. I co tak naprawdę mają wspólnego ptaki, zabytkowy hotel, duchy i zagubiony przed laty klejnot. A to wszystko okraszone lekcja historii i romansem głównych bohaterów. To nie może się nie udać. A jednak. Sposób podania spowodował u mnie niestrawność. Mimo, że sama historia ciekawa i do połowy nie miałam pojęcia, kto w tej historii jest czarnym bohaterem, jednak przez książkę przebrnęłam z trudem. Miałam wrażenie, że autorka nie do końca wiedziała jak to wszystko złożyć w całość, a książkę pisała na siłę. Dialogi sztuczne, słowa często rzucane nie wiadomo, po co, historia Teksasu, mimo, że ciekawa pojawiała się w dialogach bez przyczyny. Romans bohaterów, moim zdaniem tez nic nie wniósł do historii. Nie wiem, może Heather Graham ma taki styl, może to wina fatalnego tłumaczenia, może to kiepska książka, a może to po prostu nie dla mnie.
Avatar użytkownika - wages
wages
Przeczytane:2014-11-01, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2014,
Bardzo dobry kryminał, osadzony w czasach współczesnych, w San Antonio. Wyjątkowi stróże prawa prowadzą śledztwo w sprawie zaginięć i śmierci kilku nieznanych kobiet. Duchy przeszłości, seryjny morderca, parapsychologia i miłość razem sprawiają, że książka Heather Graham wciąga momentalnie i nie pozwala się od siebie oderwać. Świetnie napisana, w trochę jak dla mnie filmowym klimacie, do ostatniej strony nie pozwala się domyślić kto zabił. Polecam. Na pewno sięgnę po następną książkę tej autorki.
Avatar użytkownika - Noelka
Noelka
Przeczytane:2014-03-23, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2014, Mam, Przeczytane,
"Niewidzialne" - kryminał z wątkiem nadprzyrodzonym

"Niewidzialne" Heather Graham to lekki kryminał z wątkiem romansowym i elementami nadprzyrodzonymi. W powieści zostaje przemycony także kawałek historii stanu Teksas.

Stan Teksas jest miejscem, które ma dość burzliwą historię. W XVI wieku był hiszpańską posiadłością. W 1821 roku stał się prowincją Meksyku, jednak przyznano mu autonomię lokalną. Jednak ten status nie do końca podobał się mieszkańcom, dlatego w 1836 roku ogłosili powstanie Republiki Teksasu. Doprowadziło to do konfliktu zbrojnego, z którego najbardziej dramatycznym epizodem powstania stała się bitwa o Alamo (na terenie San Antonio). Wspominam o tym dlatego, że akcja "Niewidzialnych" Heather Graham rozgrywa się właśnie w mieście San Antonio, które kryje w sobie niejedną tajemnicę.

Po ponad 100 latach miasto San Antonio przeżywa kolejny koszmar. Nieznany sprawca podrzuca zmasakrowane ciała młodych kobiet, które zostały uznane za zaginione. Jedno jest pewne, ofiary tuż przed śmiercią odwiedziły okoliczny fort Alamo. W dodatku w zajeździe Longhorn Inn and Saloon w pokoju 207 dzieją się dziwne rzeczy i prawdopodobnie ma to związek z miejscową legendą o tragicznej śmierci Rose Langley...

Agent FBI, Jackson Crow, postanawia stworzyć specjalną jednostkę dochodzeniową, która ma za zadanie rozwiązanie zagadki tajemniczych śmierci tych kobiet. Zaprasza do współpracy Logana Raintree, miejscowego rangera oraz Kelsey O’Brien, pełniącą funkcję szeryfa federalnego, którą ściąga aż z Florydy. Łączy ich nie tylko znajomość policyjnego fachu, lecz także niezwykła umiejętność dostrzegania duchów i rozmowy z nimi. Powoli dołączają do nich kolejni członkowie tego niecodziennego zespołu, a każdy z nich ma inne, już bardziej przyziemne, zalety. Czy uda im się powstrzymać mordercę i uratować kolejne ofiary?

"Niewidzialne" to lekki kryminał z wątkiem nadprzyrodzonym. Kelsey i Logan potrafią nawiązywać kontakty ze zmarłymi. Wpływa to w dużym stopniu na metody prowadzenia śledztwa, które posuwa się do przody dzięki pomocy duchów oraz... ptaków, krążących nad bohaterami niczym w filmie Hitchcocka. Co więcej, wskazówki pojawiają się zarówno na jawie jak i we śnie.

Jak na kobiecy kryminał przystało, książka zawiera także wątek romansowy, który jest trochę przewidywalny. Od początku widać, że między Kelsey a Loganem zaczyna coś się dziać. Na szczęście romans nie jest dominujący, to raczej dodatek do fabuły.

Powieść obfituje w nagłe zwroty akcji, które diametralnie zmieniają sytuację. Heather Graham umiejętnie dozuje informacje i zostawia kilka asów na koniec. Dużym plusem jest właśnie zaskakujące zakończenie, którego się nie domyśliłam. Spodobało mi się także wplecenie przez autorkę historii Teksasu oraz wyjaśnienie idei formacji rangerów, którzy strzegli granic z Kanadą.

Polecam tę powieść miłośnikom lekkich kryminałów z wątkiem romansowym oraz elementami nadprzyrodzonymi.

Noc, morze i gwiazdy
Heather Graham0
Okładka ksiązki - Noc, morze i gwiazdy

Skye Delaney wraca z podróży służbowej. Samolot, który pilotuje Kyle Jagger, ulega katastrofie. Szczęście ich nie opuszcza, obojgu udaje się przeżyć wypadek...

Instynkt mordercy
Heather Graham0
Okładka ksiązki - Instynkt mordercy

Chloe Marin była nastolatką, gdy koleżeńskie spotkanie w nadmorskiej rezydencji w Miami Beach zmieniło się w masakrę. Uszła z życiem jako jedna z nielicznych...