Niezłomny

Data wydania: 2014-12-18
Kategoria: Literatura faktu
ISBN: 978-83-240-1655-6
Dodał/a książkę: czytam

„Gdziekolwiek spojrzał, widział tylko wodę. Wokoło sunęły leniwe rekiny, ocierając się grzbietami o tratwę. Czekały”.

Tak rozpoczyna się historia Louisa Zamperiniego - chłopaka znikąd, który dzięki uporowi i determinacji wywalczył sobie miejsce w drużynie olimpijskiej. Zestrzelony nad Pacyfikiem przez 47 dni dryfował na oceanie, broniąc się zarówno przed kulami wroga, jak i szczękami wygłodniałych rekinów. Wyszedł zwycięsko ze starcia z psychopatycznym komendantem w obozie jenieckim i zdobył miłość kobiety, która wydawała się poza zasięgiem jego możliwości. A gdy było trzeba, potrafił pokonać nawet samego siebie…

Kup książkę Niezłomny

Opinie o książce - Niezłomny

Avatar użytkownika - Catelyn
Catelyn
Przeczytane:2015-11-13, Ocena: 6, Przeczytałam,
Niesamowita i genialna! Całkowicie odmieniła moje życie.
Avatar użytkownika - Eliszeba
Eliszeba
Przeczytane:2014-09-22, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2014, Na mojej półce,
"Niezłomny" to ścisła czołówka książek, które wciskają w fotel. Nie wahałam się ocenić ją na 10 gwiazdek, bo jeśli nie ta, to żadna. Jest w niej wszystko i więcej. Wspaniały bohater, nietuzinkowa osobowość, doskonałe tło historyczne zobrazowane zarówno za pomocą faktów, jak i ludzkich historii, przeżycia budzące grozę i współczucie i zwycięstwa wywołujące podziw i radość serca. To książka, która nie tylko zapada w pamięć, ale zmienia nasze spojrzenie na świat i życie. Dla mnie - arcydzieło sztuki biograficznej.
Avatar użytkownika - KamilaBoss
KamilaBoss
Przeczytane:2014-07-17, Ocena: 6, Przeczytałam,
Najlepsza jaką przeczytałam! :)
Avatar użytkownika - elizak
elizak
Przeczytane:2013-09-05, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2013, Mam,
Człowiek przetrzymał Tytułowy niezłomny, to Louis Zamperini, człowiek o niezachwianych zasadach i wrodzonym optymizmie. Jego silny charakter ukształtowały wydarzenia z wczesnej młodości oraz sport. Niniejsza biografia jest zapisem wydarzeń z życia Louisa, którego dobrze zapowiadającą się karierę biegacza przerywa wybuch II wojny światowej. Przekreślenie marzeń na ponowny udział w olimpiadzie stanowi punkt zwrotny w niedawno poukładanym życiu. Od tej chwili, jako celowniczy amerykańskich sił powietrznych, będzie walczył z japońskimi wojskami. To jednak ostatnie beztroskie, jak się później okazało chwile. Komiczne sytuacje przeplatają się tu z wspomnieniami o zmarłych lub zaginionych w wojennej zawierusze przyjaciół. Jednak najgorsze miało dopiero nadejść. "Gdybym wiedział, że będę musiał przeżyć coś takiego jeszcze raz (...) zabiłbym się" - powiedział. Obraz okrucieństw wojny zostanie w jeńcach pacyficznych na zawsze. Losy bohatera ukazane zostały na tle tragicznych wydarzeń wojennych. Aby dobrze zrozumieć kontekst zdarzeń i ich znaczenie, opowieść uzupełniono o historie osób, które na swojej drodze spotkał Louie. Czytelnik dowiaduje się również o ich powojennym losie. Atutem książki są fotografie ze zbiorów archiwalnych lub udostępnione dzięki uprzejmości rodzin. Zadziwiają losy bohatera, ale i ogrom pracy włożony w zebranie licznych wspomnień i wiarygodnych materiałów. Nie dziwi fakt, że Laurze Hillenbrand opracowanie zajęło aż siedem lat. Zaczytując się w niezwykłych przygodach Louiego, zastanawiałam się, czy jest "chodzącym nieszczęściem" czy jednak farciarzem. Bo ileż można... A jednak można. Nawet w obliczu najczarniejszych wydarzeń znajduje on promyczek nadziei. To co robi największe wrażenie, to niegasnąca nadzieja i bezustanna walka o własną godność.
Avatar użytkownika - TakiGosc
TakiGosc
Ocena: 6, Czytam,
„Niezłomny” – Laura Hillenbrand nie mogła chyba wybrać lepszego tytułu na biografię Louisa Zamperiniego. Od najmłodszych lat nie znosił się podporządkowywać, będąc miejscowym urwisem. W czasie jednych zawodów został nawet poturbowany przez rywali, co i tak nie przeszkodziło mu wówczas w zwycięstwie. W japońskiej niewoli codziennie był bity i poniżany przez sadystycznych strażników i obozowych oficjeli, a jego postawa od początku wskazywała, że łatwo im się nie da, czym wzbudzał jeszcze większą ich agresję. Mimo to, nie dając się zastraszyć i sprzedać wrogowi, pozostał Niezłomnym.
Avatar użytkownika - dorotaP
dorotaP
Niezwykła historia o człowieku, który nigdy się nie poddał. Louis Zamperini, jako dziecko był nie do zniesienia, ciągle urządzał bójki, kradł. Później okazało się, że ten urwis ma wielki talent do wytrzymałości w biegach na kilka mil.. Został cenionym sportowcem. Louis postanowił przygotowywać się do Olimpiady, ale wybuchła wojna.. Loui na niej również się nigdy nie poddał, na tratwie jadł mięso surowych ryb, albatrosa, a nawet wątrobę rekina, którego sam upolował! Niesamowita biografia - polecam!
Avatar użytkownika - Muminka789
Muminka789
Przeczytane:2016-06-12, Ocena: 5, Przeczytałem, WYZWANIE 52 KSIAZKI 2016,
Avatar użytkownika - Kardamon
Kardamon
Przeczytane:2015-03-05, Ocena: 6, Przeczytałam, ulubione, Wyzwanie - książki zekranizowane,
Avatar użytkownika - wdowa86
wdowa86
Przeczytane:2015-01-17, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek - 2015 ,
Niepokonany seabiscuit
Laura Hillenbrand0
Okładka ksiązki - Niepokonany seabiscuit

Był wielką gwiazdą. Światowego formatu sportowiec. Mistrz, który zwyciężał mimo ogromnej przewagi przeciwników, by stać się legendą torów wyścigowych....