Ortodoksja i chaos

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Impuls
Data wydania: 2013-11-20
Kategoria: Edukacyjne
ISBN: 9788378504207
Liczba stron: 180
Dodał/a książkę: elibri

Ocena: 6 (2 głosów)

Od Autora

Tomik zawiera moje polemiczne, dyskusyjne i głównie popularne teksty opublikowane w ostatnich latach w dziennikach, tygodnikach czy na portalach internetowych.

Uznałem, że wraz z zakończeniem intensywnej obecności w mediach warto te wszystkie słowa pozbierać i razem wydać jako rodzaj kroniki buntu ,,na bieżąco", książkowe pożegnanie trybuny na rzecz powrotu do katedry.

W korekcie i doborze tekstów pomogła mi w sposób nieoceniony dr hab. Ditta Baczała, której w tym miejscu bardzo dziękuję. Sam bym tego nie zrobił.

Dziękuję też profesorowi Piotrowi Petrykowskiemu, dziekanowi mojego wydziału, za wsparcie i pomoc w opublikowaniu tej książki.

Wszystkim Czytelnikom życzę znośnej lektury.

Kup książkę Ortodoksja i chaos

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - speedi
speedi
Przeczytane:2013-12-14, Ocena: 6, Przeczytałem,
Parytet na zdrowy rozsądek Autorem książki Ortodoksja i chaos jest profesor Aleksander Nalaskowski - pedagog zajmujący się zarówno teorią, jak i praktyką, człowiek z powodzeniem łączący te dwa obszary aktywności (co, wbrew pozorom, jest pewnym ewenementem). Pracę naukową dopełnia prowadzeniem założonego przez siebie w 1989 roku eksperymentalnego liceum społecznego „Szkoła Laboratorium”. Znajduje również czas na publicystykę, której wybór zawarty został w książce Ortodoksja i chaos. Profesor Nalaskowski ma rozmaite obszary zainteresowań, ale w książce wybija się na plan pierwszy szkoła, uczelnia i problemy dotykające tej sfery. Niekończące się reformy zdają się, zdaniem autora felietonów i esejów, zmierzać w złym kierunku. Ekonomia po raz kolejny wygrywa z dbałością o poziom, doraźny interes polityczny wypiera długofalową strategię i mądre, przewidujące działania. Hasło carpe diem, dobre dla rozbawionych, beztroskich nastolatków, wzmocnione podejściem do życia zgodnie z myślą „po nas choćby i potop” szybko niszczy to, co z mozołem budowały liczne pokolenia. Podejście pozytywistyczne, solidną pracę u podstaw wypiera propagandowa ofensywa, która ma zastąpić dialog, krytyczne myślenie i ponoszenie odpowiedzialności za własne decyzje. Aleksander Nalaskowski pokazuje konkretne przykłady szkodliwej działalności przedstawicieli ludu na wszystkich szczeblach ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Ortodoksja i chaos

Myśli i poglądy faceta w książce. Nie spodziewałam się, ale mamy trochę wspólnego, ale tylko trochę, bo jednak nie jestem w stu procentach Frondowska.. Na plus to, że badania są udokumentowane (tj. łatwo znajdę odnośnik) i po krótce wyjaśnione, a nie jak w NIEKTÓRYCH książkach - podane dane od czapy i już. Stawia śmiałe tezy i broni ich, twardo trzymając się swojego rozumowania. No ciekawe, ciekawe, co by powiedział w starciu z osobami, które tą książką obraził.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Pawel8
Pawel8
Przeczytane:2013-12-23, Ocena: 6, Przeczytałem,
Inne książki autora
Pedagogika dyskretna
Aleksander Nalaskowski 0
Okładka ksiązki - Pedagogika dyskretna

Wszystkie zaprezentowane w tomiku teksty ujrzały już światło dzienne. Albo na portalu „wPolityce”, albo w tygodniku „wSieci”. Zdaję...

Pedagogiczne złudzenia, zmyślenia, fikcje
Aleksander Nalaskowski 0
Okładka ksiązki - Pedagogiczne złudzenia, zmyślenia, fikcje

Autor podejmuje próbę dyskusji z najbardziej utrwalonymi w pedagogice akademickiej i praktycznej przesądami, przekonaniami i bon motami. Kwestionuje...

Reklamy