Oskar Pill i Zakon Medykusów.

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2011-01-01
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-7747-556-0
Liczba stron: 528
Dodał/a książkę: cichebabum

Ocena: 6 (1 głosów)

A gdyby tak wybrać się do wnętrza ludzkiego ciała? Oskar Pill dwunastoletni posiadacz ogniście rudej czupryny, indywidualista o przedziwnej skłonności do pakowania się w tarapaty, właśnie rozpoczyna wakacje. Gdy próg domu Pillów przekracza nieoczekiwany gość i na jaw wychodzą rodzinne sekrety - nudne lato zamienia się w niezwykłą przygodę. Oskar dowiaduje się, że nie jest zwykłym chłopcem - podobnie jak jego ojciec, należy do elitarnego Zakonu Medykusów, którego członkowie obdarzeni są zdolnością podróżowania wewnątrz ciał wszelkich istot. Ale zdolności to nie wszystko, chłopca czeka teraz wtajemniczenie w arkana medycyny. Czeka go także walka ze złem i z... duchami przeszłości. Tymczasem z syberyjskiego więzienia uciekł Czarny Książę, którego wierna armia Patologusów już niedługo zacznie siać spustoszenie wśród ludzi. Jaką rolę w starciu z najgroźniejszym wrogiem Zakonu Megykusów odegra Oskar?

Kup książkę Oskar Pill i Zakon Medykusów.

Opinie o książce - Oskar Pill i Zakon Medykusów.

Avatar użytkownika - CicheBaBum
CicheBaBum
Przeczytane:2016-05-29, Ocena: 6, Przeczytałam,
Książka przeznaczona dla dzieci od 9- tego roku życia. To fanfik "Harrego Pottera". Pełna magii powieść napisana została przez Autora- psychiatrę z miłości do dzieci. Głównym bohaterem jest nastoletni Oskar. Ma kłopoty w szkole. W obronie słabszych wdaje się w bójki. Jego siostra jest wiecznie nieobecna duchem. Wychowuje ich samotnie zapracowana mama. Jedynym łącznikiem z nieżyjącym tatą jest jego stara fotografia. Okazuje się, ze łączy ich jeszcze więcej. Tajemnice zostają po woli odkryte kiedy do ich domu wkracza niespodziewany gość. Okazuje się, że chłopiec posiada niespotykany potencjał. Przeprowadza się na czas wakacji do tajemniczego, pełnego magicznych przedmiotów domu, w którym zostaje szkolony na Medykusa. Tak jak jego ojciec może przenikać do organizmów żywych i podróżować w jednym z pięciu Uniwersum. Żyją tam oryginalne istoty. Co będzie jeśli któreś z nich wydobędzie się do świata ludzi? Jaka jest tajemnica śmierci ojca Oskara? Czy dane im będzie ze sobą porozmawiać? Czy Oskar pomoże siostrze? W jaki sposób Czarny książę zagraża ludzkości i jak można go pokonać? Książka jest pełna napięcia, ale też niezwykle pomysłowa. Mi się spodobała, synowi już mniej. Polecam fanom fantasy.
Link do opinii
Inne książki autora
Oskar Pill. Dwa Królestwa
Eli Anderson0
Okładka ksiązki - Oskar Pill. Dwa Królestwa

Druga z premier to nowy tom przygód młodego Medykusa, poznającego kolejne tajemnice ludzkiego ciała! Oskar Pill, jeden z ostatnich członków Zakonu Medykusów...

Recenzje miesiąca
Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa
Okładka książki - Pensjonat pod Świerkiem
Frida Kahlo prywatnie
Suzanne Barbezat
Okładka książki - Frida Kahlo prywatnie
Detektyw Bzik
Anna Paszkiewicz
Okładka książki - Detektyw Bzik
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy