Pamiętnik narkomanki

Data wydania: 2005
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 83-922469-8-5
Dodał/a książkę: Autor X

Pamiętnik jest przejmującym, pełnym drastycznych scen zapisem prawdziwych przeżyć dziewczyny, która przeszła przez piekło uzależnienia i której udało się zwyciężyć nałóg.

Kup książkę Pamiętnik narkomanki

Avatar użytkownika - martellina
martellina
Pamiętnik narkomanki powstał z autentycznych zapisków, prowadzonych latami. Barbara Rosiek porusza w swej książki wiele problemów. Pisze o braku akceptacji ze strony otoczenia, o niewyobrażalnej wręcz samotności, walce ze szkołą, policją. Doprowadziło to główną bohaterkę do narkomanii. Postać Basi pokazuje, jak bardzo słaby staje się człowiek uzależniony. By zdobyć towar, gotowy jest niemalże na wszystko. Narkotyki doprowadziły Basię na samo dno. Tam, gdzie kończy się człowieczeństwo. Basia przez lata tkwiła w letargu.   Każdy nosi maski, dostosowując je do potrzeb danej chwili. Basia robiła to samo. Z obawy przed zawiedzeniem rodziców udawała, że wszystko jest w porządku. Uczyła się, chodziła do szkoły. W jej wnętrzu cały czas trwała jednak wielka walka. Walka o życie.   Podczas każdej lektury książki Barbary Rosiek odkrywać ją można na nowo. Pojawiają się nowe pytania, rodzi się też podziw. Podziw dla Basi, która pomimo choroby znalazła tyle siły, aby wyjść z nałogu, ukończyć studia, podjąć pracę.   Pamiętnik narkomanki jest książką, która ma na celu uświadomienie czytelnikom, jak wielką władzę narkotyki mogą zdobyć nad człowiekiem. Musimy pamiętać, że nasze życie jest nieustanną walką, że na naszej drodze pojawiają się przeszkody, ale jeżeli znajdziemy w sobie nadzieję i miłość, będziemy w stanie je pokonać.   Książka napisana została przede wszystkim ...

Opinie o książce - Pamiętnik narkomanki

Avatar użytkownika - joaneska25
joaneska25
Przeczytane:2016-12-04, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Książka pisana życiem wszystko przedstawione jest bardzo obrazowo i dokładnie .Bardzo dobrze ukazuje także nieświadomość rodzica co się dzieje z jego dzieckiem .Serdecznie polecam
Avatar użytkownika - jagna1978
jagna1978
Przeczytane:2016-07-10, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Ksiazka opisuje autentyczne zycie dziewczyny uzaleznionej od narkotykow i jej walke z wyjsciem z nalogu.Ksiazka nie nalezy do lekkich ale warto ja przeczytac.Śweitna przestroga dla tych ktorzy maja zamiar probowac narkotykow i twierdza ,że wezma tylko raz dla zabawy."Narkomanka"tez tak myslala niestety przekonala sie ,ze narkotyki to nie zabawa ale nalog ktory mozna przyplacic zyciem.Autorka jest jednoczesnie bohaterka tej ksiazki i opisuje szczegolowo swoje wszystkie bolesne przezycia zwiazane z narkotykami i ludzmi z ktorymi brnie w ten nalog.Swoim życiem pokazuje ,ze mozna pokonac nalog i dalej zyc normalnie ale mimo wszystko z konsekwencjami poprzedniego zycia z narkotykami.Zdrowie psychiczne i fizyczne jest juz inne i musi nauczyc sie zyc od nowa.
Avatar użytkownika - kalcia1998
kalcia1998
Przeczytane:2014-12-20, Ocena: 2, Przeczytałam, 52 książki-2014,
była to dla mnie ciężka książka, ale przełamałam się i przez nią przebrnęłam :)
Avatar użytkownika - oliw333ia
oliw333ia
Przeczytane:2014-04-15, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, czytam regularnie w 2014 roku ,
wspaniała książka o uzależnieniu i walce z nim. młoda dziewczyna namówiona przez nieznajomego próbuje marihuany i tak zaczyna się jej nałóg czy da radę w tych najgorszych chwilach
Avatar użytkownika - aqunia94
aqunia94
Przeczytane:2014-01-18, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 ksiązki - 2014, Mam,
Książka oparta na faktach, historia która zmusza do zastanowienia się nad własnym losem - czy warto siegać po narkotyki z jakichkolwiek względów? Utwór pokazuje jak naprawdę szkodzą używki, jak rujnują życie jak wszystk się sypie a najważniejsze jak cięzko wydostać się z nałogu. Książka ogólnie bardzo fajna, chociaż momentami robi się nudno. Mimo to polecam :)
Avatar użytkownika - Yciia
Yciia
Przeczytane:2009-10-09, Ocena: 3, Przeczytałam,
Książka lekko nudnawa, ale nie najgorsza.
Sięgnęłam po tą książkę, ponieważ jest oparta na faktach autentycznych i tytuł jej mnie przyciągnął. Parę lat temu taki temat był szokujący lecz teraz często nawet zdarzają się książki o takiej tematyce. Pierwszą część czytałam jako tako lecz druga jest totalnie nudna, że aż mi się chciało spać.
Avatar użytkownika - pinkcafe
pinkcafe
Przeczytane:2011-09-03, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,
Plusem w tej książce jest jedynie to, że historia w niej opisana wydarzyła się na prawdę. Książka jest dobra lecz nie bardzo dobra. Polecam każdemu kto ma za dużo czasu wolnego.
Avatar użytkownika - dalekiezblizenia
dalekiezblizenia
Przeczytane:2013-05-27, Ocena: 5, Przeczytałam,

Moim zdaniem książka jesli brac pod uwage inne wydane w tej tematyce jest dobra,aczkolwiek nie powala na kolana.

Owszem,jest zuciowa i bardzo osobista,jednak jakby czegoś jej brakło..

Zmusza do refleksji,ukazuje straszną rzeczywistość,jednak ukazały się lepsze książki tego typu.

Książka powinna być lekturą szkolną , ponieważ porusza temat narkomanii narastającej w dzisiejszych czasach . Pokazuje jak można zniszczyć sobie doszczętnie życie poprzez swoją głupotę lat młodzieńczych , kiedy to człowiek myśli tylko o zabawie.
Avatar użytkownika - agnik66
agnik66
Zanudziłam się strasznie
Avatar użytkownika - Anka664
Anka664
Przeczytane:2011-12-01, Ocena: 6, Przeczytałam,
Barbara Rosiek (urodzona 25 czerwca w Częstochowie) zadebiutowała książką "Pamiętnik narkomanki", polska psycholog kliniczna, pisarka i poetka. Książka opowiada o jej ciężkim dorastaniu wśród narkotyków. Jako czternastolatka po raz pierwszy wzięła morfinę, nie wiedziała, że może doprowadzić do uzależnienia. Jej rodzice starali się ją wspierać, co było bardzo trudne, ponieważ na początku całkowicie ich ignorowała. Kiedy zdała sobie sprawę z uzależnienia była już w jego głębokim stadium. Jednak po piętnastu latach wydostała się z nałogu. Bardzo pomogło jej w tym pisanie owego pamiętnika, przez który mogła wyrażać siebie. Uważam tę książkę za wspaniałą, ponieważ opisuje wszystko to co może spotkać wielu młodych ludzi, i ostrzega przed tym. Ludzie wstydzą się mówić o swoich problemach, a zwłaszcza młodzież dlatego coraz częściej przez coś takiego wpadają w narkomanie, lub inne uzależnienia. "Pamiętnik narkomanki" wszystko to dokładnie opisuje, a przede wszystkim ostrzega.
Avatar użytkownika - inconsiderada
inconsiderada
Przeczytane:2011-06-27, Ocena: 5, Przeczytałam,
Ciężka do przejścia, ale ujmująca i przerażająca jednocześnie.
Avatar użytkownika - ARTa
ARTa
Ocena: 5, Czytam,
Autorka niestety czasem odrobinę przynudza, aczkolwiek książka jest godna uwagi.
Avatar użytkownika - Madaleno
Madaleno
Przeczytane:2010-05-12, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Był czas, że czytałam bardzo wiele książek o tej tematyce. Po latach w pamięci zostały tylko dwie: "My dzieci..." i właśnie ta. Ta ma chyba jeszcze bardziej osobisty charakter, tym bardziej jest poruszająca.
Avatar użytkownika - maddziaa
maddziaa
Przeczytane:2011-04-20, Ocena: 6, Przeczytałam,
Autorka dokładnie opowiada nam każdy dzień swojego życia w nałogu. Myślę, że jest ona właśnie bardziej dla ludzi, którzy narkotykowemu światu przyglądają się z daleka niż dla prawdziwych narkomanów, bo przecież oni wiedzą jak wygląda ten świat, co czują, jak się zachowują...
Avatar użytkownika - sarczyx
Przeczytane:2015-10-29, Ocena: 5, Przeczytałam, gimnazjum,
Oddział Otwarty
Barbara Rosiek0
Okładka ksiązki - Oddział Otwarty

Kolejna powieść Barbary Rosiek o życiu, chorobie, przemijaniu, próbie odnalezienia własnego miejsca w rzeczywistości jakby równoległej. Jestem "wyklęta”...

Byłam schizofreniczką
Barbara Rosiek0
Okładka ksiązki - Byłam schizofreniczką

Zapis codziennych zmagań z życiem i próba rozrachunku z brutalną przeszłoscią kobiety chorej na schizofrenię. Poruszająca historia człowieka, którego cierpienie...