Pancerne serce

Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: 2010-01-01
Dodał/a książkę: dona

Po rozwiązaniu sprawy Bałwana (opisanej w "Pierwszym śniegu"), która w tak koszmarny sposób dotknęła najbliższych Harry’ego, komisarz Hole porzuca pracę i wyjeżdża do Hongkongu. Stacza się na dno, żyjąc z dnia na dzień, szukając zapomnienia w hazardzie i oparach opium. Tymczasem w Oslo zostają zamordowane dwie młode kobiety. Podobny sposób dokonania zabójstw wskazuje na tego samego sprawcę – obie dziewczyny mają w ustach dwadzieścia cztery rany powstałe od tajemniczego narzędzia zbrodni. Szef Wydziału Zabójstw decyduje się ściągnąć do Norwegii jedynego człowieka specjalizującego się w seryjnych mordercach – Harry’ego Hole. Wkrótce w spektakularny sposób ginie parlamentarzystka Marit Olsen. Okazuje się, że łańcuch ofiar jeszcze się nie skończył, a wszystkie ślady prowadzą do odludnego górskiego schroniska i przypominającego piekło Konga…

Kup książkę Pancerne serce

Opinie o książce - Pancerne serce

Avatar użytkownika - blackolszi
blackolszi
Przeczytane:2016-03-09, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2016,
No to mogę pierwszy raz to powiedzieć - tej części raczej nie powinno się czytać bez znajomości poprzedniego tomu (Pierwszy Śnieg), bo jednak jest tutaj spore nawiązanie do tamtych wydarzeń. Przede wszystkim czytelnik rozumie dlaczego Hole się ponownie stoczył i dlaczego wylądował w Hongkongu. Wszelkie nawiązania do śledztwa w sprawie Bałwana i rozterki Harry'ego odnośnie chorego ojca też stają się bardziej przejrzyste, jeśli przeczytało się poprzednią książkę. No i ciężko byłoby zrozumieć zniknięcie Rakel i jej powiązania z Bałwanem. Chyba nigdy o tym nie pisałam, ale podoba mi się sposób konstrukcji fabuły u Nesbo. Chyba w każdej książce, mniej więcej za połową, pojawia się domniemany sprawca, policja dokonuje aresztowania albo wszczyna poszukiwania podejrzanego i bum! Po dokładniejszej analizie albo po zaskoczeniu odpowiednich trybików w głowie Harry'ego następuje przełom, który odwraca sytuację prawie o 180stopni. Tutaj była dokładnie taka sama sytuacja (no a zarazem trochę inna). Rzucenie podejrzeń i przedstawienie niezbitych dowodów, aresztowanie, nowe okoliczności, znalezienie się w punkcie wyjścia, nowy podejrzany, aresztowanie, znowu nowe okoliczności i (tutaj... dla mnie niezbyt wielkie zaskoczenie, bo coś mi w tej sprawie nie dawało spokoju i słusznie) wszystko jest już jasne i oczywiste, a policja i KRIPOS od początku miały mordercę podanego na tacy i gdyby solidniej się przyłożyli do roboty (zamiast ze sobą rywalizować), mogli uratować kilka osób. Szkoda, że nie mogę tutaj przytoczyć wszystkich idiotycznych i komicznych wymian zdań, w które niejednokrotnie wplątał się Hole. Wizyta w szpitalu psychiatrycznym u Katrine (swoją drogą nie wiedziałam, że jest aż tak pomysłowa, żeby wymyślić idealny tekst na odczepnego - "Wsadź sobie trzy żółte od nikotyny obgryzione palce w dupę") i prośba o pomoc w rozwiązaniu toczącego się śledztwa, była wręcz genialna. I jak zawsze błyskotliwy Harry wie, co powiedzieć i zaproponować, żeby wywołać uśmiech na mojej twarzy. "- Brzmi znajomo. Jesteś brzydszy, niż cię zapamiętałam, ale i tak się cieszę, że cię widzę. - Nawzajem. - Masz na myśli: ,,Nawzajem, ale skreśl >>brzydszy
Avatar użytkownika - kocik83
kocik83
Przeczytane:2015-06-12, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Jest to pierwsza książka Nesbo którą przeczytałam.Z początku trochę mnie nudziła ale postanowiłam za wszelką cenę przeczytać ją do końca.I nie żałuje gdyż bardzo mi się spodobała.Harry Hole postanawia rozwiązać zagadkę tajemniczych śmierci młodych kobiet.Ilekroć miałam pewność kim jest morderca,sytuacja zmieniała się i pojawiali się nowi podejrzani.Wartka akcja,mnóstwo zagadek i rewelacyjny Harry Hole sprawiły że z chęcią ponownie sięgnę po dzieło tegoż autora.
Avatar użytkownika - Luxfan
Luxfan
Przeczytane:2015-03-25, Ocena: 4, Przeczytałam, Czytam regularnie w 2015 roku, Mam,
Harry chciałby stoczyć się w otchłań. Niestety, Norwegia wie, że jest najlepszym śledczym. Tajemnicza śmierć młodych kobiet. Wszystkie ofiary mają w ustach dziwne rany.. Czy Harry wytrzeźwieje na czas?
Avatar użytkownika - radeksc-wp
radeksc-wp
Przeczytane:2014-11-30, Ocena: 6, Przeczytałem, czytam regularnie w 2014 roku,
Nesbo w kolejnej historii o Oslo. Czy syn może być winny?
Avatar użytkownika - sarenka29
sarenka29
Przeczytane:2014-08-15, Ocena: 6, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - Booko24
Booko24
Przeczytane:2014-05-14, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2014,
Po wydarzeniach z poprzedniej części Harry wyjeżdża do Hongkongu, aby odreagować niekoniecznie miłe, ostatnie przeżycia. Wraca jednak przede wszystkim ze względów osobistych, przy okazji biorąc udział w nowym śledztwie na prośbę swojego szefa Gunnara Hagen'a. W książce pojawia się wiele nowych wątków, które mogą znacząco wpłynąć na przyszłość Harrego.
Avatar użytkownika - nikolsosna
nikolsosna
Przeczytane:2014-04-25, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2014,
recenzja na okładce "najlepszy kryminał w ogóle" .. hmm a ja mam mieszane odczucia. mam wrazenie że poprzednia ksiązka z serii podobała mi sie bardziej ALE ta również mnie nie zawiodła :) nadal kocham autora i kocham Harrego. on znów dokonuje złych wyborów, znów ładuje się w kłopoty. ta ksiązka natomiast wywołała u mnie uczucie którego nie było w poprzednich , a mianowicie złośc ! no zła byłam na autora za różne posunięcia, ale to chyba było specjalnie żeby się nie nudzić. i udało się. jak zwykle polecam :)
Avatar użytkownika - Febra
Febra
Przeczytane:2014-02-25, Ocena: 4, Przeczytałam, 52książki/2014,
Komisarz Harry Hole zostaje "ściągnięty" do kraju by poprowadzić śledztwo w sprawie seryjnego mordercy kobiet stosującego narzędzie godne średniowiecznych tortur. Bohaterowi przyjdzie zmierzyć się ze śledztwem,którego nie chce prowadzić,a które pochłania jego siły i uwagę, walką między KRIPOS a Wydziałem zabójstw, próbą wyjaśnienia sobie wszystkiego z umierającym ojcem, własnymi emocjami i uzależnieniami. Jest na straconej pozycji - kontrowersyjny policjant, narkoman i pijak, poraniony emocjonalnie choć znajdzie mordercę sami nic nie zyska Książkę czyta się z zapartym tchem bo akcja szybko się zmienia i zaskakuje, ale również z pewnym niedowierzeniem - Harry pretenduje do roli niezniszczalnego
Avatar użytkownika - kselope
kselope
Przeczytane:2013-06-03, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Mocna książka, trzymająca w napięciu! Autor to po prostu mistrz! Wszyscy lubiący przechodzące po krzyżu dreszcze powinni ją przeczytać.
Avatar użytkownika - Atisiak
Atisiak
Przeczytane:2013-02-07, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 książki 2013,
No i stało się. Harry sięga dna. Jest nam ukazazane jak bardzo się stoczył i jak bardzo stracił swój zapał do pracy. Harry sięga masy używek - kiedy jednak wydział śledczy postanawia sprowadzić go do Oslo (Co swoją drogą nie poszło zbyt łatwo) ujawnia się nasz stary Harry. Nesbo ukazał w niej świetnią metodę, że tak ujmę "zabijania". Zakładam, że strasznie mało osób wiedziało co prowadziło do śmierci tych ofiar i gdy Harry pojechał się tego dowiedzieć byliśmy mile zaskoczeni. Nie brakowało także krwawych opisów jakie znamy - Harry wyjmujący
Avatar użytkownika - lady_foe
lady_foe
Przeczytane:2017-11-22, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2017,

W Oslo giną kobiety, tonąc we własnej krwii. Policja jest w ślepym zaułku. Tymczasem Harry Hole w Hongkongu pogrążony w długach zostaje podstępem ściągnięty do kraju przez nowego pracowanika w szeregach policji: Kaję. Jo Nesbo nieco poniosła fantazja, przerzucając swoich bohaterów między Kongo a schroniskiem w górach przysypanym przez lawinę. Sam finał książki wydawał mi się bardzo męczący: ile to razy pod rząd Harry jest w stanie uciec przed śmiercią w tak heroiczny sposób? Jak dla mnie jedna ze słabszych pozycji.

Avatar użytkownika - kingaz86

Przeczytane:2016-10-31, Ocena: 5, Przeczytałam,
Wybawiciel
Jo Nesbo0
Okładka ksiązki - Wybawiciel

W zasypanym śniegiem Oslo inspektor Harry Hole ściga nieuchwytnego płatnego zabójcę z byłej Jugosławii. Przeczesuje środowiska narkomanów, dewiantów, członków...

Karaluchy
Jo Nesbo0
Okładka ksiązki - Karaluchy

W domu publicznym w stolicy Tajlandii znaleziono ciało norweskiego ambasadora. W Oslo pospiesznie tworzony jest plan uniknięcia skandalu. Policjant Harry...