Okładka książki - Potega podświadomośći

Potega podświadomośći

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2012-01-30
Kategoria: Psychologia
ISBN: 978-83-7943-000-0
Liczba stron: 286
Dodał/a książkę: Autor X

Ocena: 5.07 (14 głosów)

Sztandarowe dzieło Josepha Murphy`ego dowodzi, że procesy psychiczne przebiegające poza naszą świadomością, stanowiące ważną część naszej osobowości, mogą być wykorzystane w sposób celowy i po naszej myśli. Służą temu specjalne techniki- zbadane, sprawdzone i opisane w tej książce, poparte konkretnymi przykładami.

Kup książkę Potega podświadomośći

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Opinie o książce - Potega podświadomośći

Avatar użytkownika - IlonaAnoli
IlonaAnoli
Przeczytane:2016-07-10, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Dr Murphy to twórca ruchu Potęga Podświadomości. Jego praca opiera się na myśli i ideach proroków, teologów i filozofów. Poza tym w swojej książce ma odwołania do Biblii. Na początku pisze, w jaki sposób ta książka może nam pomóc. Napisał ją, ponieważ chciał podzielić się odpowiedziami na pytania, które sobie często zadajemy. Dowodzi, że cuda są odpowiedzią na skuteczne modlitwy. Dlatego modlimy się tylko przy kłopotach, a nie codziennie. Nasza podświadomość jest takim sekretnym miejscem. Jeśli wierzymy, że coś złego się stanie, to tak będzie, ponieważ strach uruchamia podświadomość, a ona stwarza to, czego się boimy. Opisuje w tej książce funkcje umysłu, a jest to świadomość i podświadomość. Gdy świadomość jest pełna strachu, to wyzwala w podświadomości negatywne emocje, które oddziaływają na świadomość i uruchamia się w niej złe przeczucie. To właśnie od nas zależy, jak się posługujemy umysłem. Trzeba zwracać uwagę na myśli i wyobrażenia, ponieważ podświadomość kieruje wszystkimi procesami życiowymi. Poza tym pisze o uzdrowieniach duchowych w dawnych czasach, jak i w czasach współczesnych. Choroba jest stanem nienormalnym, a zdrowie jest stanem normalnym. W rozdziale szóstym opisuje praktyczne zastosowanie technik terapii duchowej. To podświadomość stworzyła nasze ciało i trzeba uważać na myśli, ponieważ może je spełnić. Dzięki podświadomości można się również wzbogacić, dlatego w myśli powinno być stałe wyobrażenie dostatku. Podświadomość wykorzystywali również wybitni uczeni. Można ją wykorzystywać do różnych celów, np. jeśli boimy się, że zaśpimy, to powiedzmy podświadomości przed snem, o której chcemy się obudzić. Można ją również wykorzystywać w małżeństwie, szczęściu, jak i przy wybaczaniu oraz pozbywaniu się strachu. Naprawdę ciekawa t książka którą się szybko czyta i od razu zaczęłam się zastanawiać, czy to jest możliwe, co zostało w niej opisane. Podaje różne przykłady ze swojego życia, jak i życia innych osób, które się do niego zgłosiły po pomoc.
Link do opinii
Avatar użytkownika - michalina25s
michalina25s
Przeczytane:2015-05-20, Ocena: 6, Przeczytałam, czytam regularnie w 2015 roku,
Bez chwili wahania oceniam książkę na 6. Trafiłam na nią przypadkowo. Jakiś czas temu znajomy powiedział, że książka na pewno trafi w moje gusta a dodatkowo przydadzą mi się "porady życiowe" jakie są w niej zawarte. Początkowo nie chciałam jej czytać ale pewnego dnia znowu natknęłam się na ten tytuł i stwierdziłam, że zacznę czytać. Początek mnie zniechęcił. Zobaczyłam pierwsze wzmianki o tym, że aby osiągnąć cel trzeba się modlić i skwitowałam to krótkim: "kolejna książka dla katoli w depresji" ale stwierdziłam, że nie odłożę skoro polecał mi to człowiek będący poniekąd moim autorytetem :) Po kilkunastu stronach książka niesamowicie wciąga! Skłania do myślenia w takim stopniu, że czytając musiałam robić przerwy żeby później móc skupić się na dalszych stronach. Napisałabym, że "książka zmieniła moje życie" ale to dość oklepany tekst, w który mało kto wierzy. Nie ulega jednak wątpliwości, że dzięki lekturze "Potęgi podświadomości" zaczęłam zwracać uwagę na oczywiste rzeczy, które dotychczas mi umykały. Uległo zmianie moje spojrzenie na niektóre problemy. Autor książki poza "przepisami na cudowne życie" porusza też sprawy wielu problemów i w pewnym stopniu pomaga je rozwiązać. Nie jestem na tyle zdolna żeby słowami oddać swój zachwyt nad tą książką. Jestem pewna, że wrócę do niej i przeczytam przynajmniej jeszcze jeden raz. Polecam!
Link do opinii
Avatar użytkownika - cichaczytelniczka
cichaczytelniczka
Przeczytane:2015-03-22, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Jest to jedna z tych książek, które nie wystarczy przeczytać jeden raz. Żeby coś z niej wyciągnąć, należy uważnie się skupić, a mimo to, przegapia się wiele istotnych szczegółów. Dlatego warto po pewnym czasie wrócić do niej. Ja z pewnością tak zrobię.
Link do opinii
Avatar użytkownika - hanka04
hanka04
Przeczytane:2014-05-06, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2014, Mam,
Celem autora jest pokazanie nam jak żyć i jak czerpać z życia radość i miłość. Stara się zmienić nastawienie tak byśmy do wszystkiego podchodzili z wiarą, że wszystko się uda.
Link do opinii
Avatar użytkownika - kalola
kalola
Przeczytane:2014-01-23, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2014, Mam,
Gdy pierwszy raz sięgnęłam po książkę ,,Potęga podświadomości", nie zastanawiałam się nad jej przekazem. Była dla mnie ciekawą ale mało inspirującą lekturą. Dopiero po 5 latach wróciłam ponownie do tej pozycji i zrozumiałam jej głębsze przesłani;. Chcąc coś zmienić w swoim życiu, musimy zacząć od zmiany sposobu myślenia, nie sabotować swoich działań, słów, myśli, marzeń. Żyć w zgodzie z samym sobą i nigdy nie zapominać, że jeśli mocno w coś wierzymy, to wówczas to się spełni, bo wiara w siebie jest kluczem do szczęścia. Polecam wszystkim poszukującym swojego miejsca na ziemi.
Link do opinii
Avatar użytkownika - mmonikaszy
mmonikaszy
Przeczytane:2016-10-13, Ocena: 2, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - niewnikaj
niewnikaj
Przeczytane:2016-04-30, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Avatar użytkownika - Twiggy
Twiggy
Przeczytane:2015-04-23, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Avatar użytkownika - babet
babet
Przeczytane:2015-03-17, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Avatar użytkownika - magda690
magda690
Przeczytane:2014-05-19, Ocena: 6, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - jolantasatko
jolantasatko
Przeczytane:2014-02-14, Ocena: 5, Przeczytałam, 2001,
Avatar użytkownika - annna84
annna84
Przeczytane:2014-01-24, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Avatar użytkownika - ninlinka
ninlinka
Przeczytane:2013-10-30, Ocena: 5, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - dreamer08
dreamer08
Przeczytane:2012-09-18, Ocena: 3, Przeczytałam,
Inne książki autora
Mądrość biblijna. Praktyczne zastosowanie
Joseph Murphy0
Okładka ksiązki - Mądrość biblijna. Praktyczne zastosowanie

Mądrość biblijna to książka, w której Joseph Murphy tłumaczy istotę prawidłowości rządzących naszym życiem oraz udziela prostych i skutecznych porad odnośnie...

Wykorzystaj swój potencjał... zdobądź pewność siebie i....
Joseph Murphy0
Okładka ksiązki - Wykorzystaj swój potencjał... zdobądź pewność siebie i....

Obudź się i żyj! Nikt nie jest skazany na brak szczęścia, lęk i zmartwienia, życie w ubóstwie ani problemy ze zdrowiem. Masz moc pokonywania przeciwności...

Recenzje miesiąca
Dobry pies
Rafał Witek
Okładka książki - Dobry pies
Na gigancie
Peter May
Okładka książki - Na gigancie
Lata powyżej zera
Anna Cieplak
Okładka książki - Lata powyżej zera
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy