Pragnienie

Wydawnictwo: Bukowy Las
Data wydania: 2010-11-18
ISBN: 978-83-62478-08-8
Dodał/a książkę: Magdalena Galiczek-Krempa

Jeżeli potrafisz pokonać strach i chcesz czegoś więcej… Mroczna opowieść w stylu Stephena Kinga połączona z paranormalnym romansem, na który czekają nastolatki.
Zara kolekcjonuje fobie tak, jak inne nastolatki kolekcjonują przyjaciół na Facebooku. Nic dziwnego, że do tej pory jej życie nie było usłane różami. Ojciec Zary zniknął dawno temu, ukochany ojczym właśnie umarł, a matka odpuściła sobie rodzicielskie obowiązki. Bohaterka musi zamieszkać z babcią w sennym, zimnym miasteczku w Maine - tam ponoć nie grozi jej żadne niebezpieczeństwo… tylko do czasu. W prowincjonalnym życiu Zary pojawia się tajemniczy mężczyzna, który wywołuje w dziewczynie paraliżujący strach. To król piksów - przerażających, bynajmniej nie mitologicznych istot wysysających z ludzi krew, a wraz z nią - i duszę. Pierwsza część nowej serii dla młodzieży. Jej tajemnice, romans, bohaterowie z różnych światów sprawiają że obie powieści z cyklu (następna to Captivate – Zniewolenie), trafiły na światowe listy bestsellerów, w tym „New York Timesa”.
CARRIE JONES to amerykańska autorka powieści dla młodzieży. Zdarza jej się założyć dwie różne skarpetki, uwielbia owczarki pirenejskie, ma psa, kota i nigdy nie pije kawy. Uwielbia krówki i ziemniaki; mieszka w stanie Maine. Właśnie ukończyła czwartą powieść z cyklu Pragnienie.

Kup książkę Pragnienie

Opinie o książce - Pragnienie

Avatar użytkownika - Aivalar
Aivalar
Przeczytane:2016-02-13, Przeczytałam,
Znacie ten ból, kiedy książka wywołuje u was dużo emocji, ale nie umiecie się zdecydować, czy przeważają te pozytywne czy negatywne? Odkładacie skończoną powieść na półkę i tak do końca nie wiecie, czy wam się podobało, bo z jednej strony to było dobre, a z drugiej tamto okazało się kiepskie… U mnie zdarzyło się tak po przeczytaniu „Pragnienia” Carrie Jones. Kupiłam tę książkę zupełnie przypadkiem (ta, jasne, czaiłam się na nią przez tydzień w Dedalusie) i byłam bardzo niezadowolona, gdy po powrocie do domu zorientowałam się, że trzymam pierwszy tom serii. Zazwyczaj nie kupuję w ciemno pierwszej części jakiegoś cyklu, wolę najpierw wybadać historię, która rozciąga się na parę tytułów. No cóż, dałam się skusić ładnej okładce, niskiej cenie i niewinnemu opisowi z tyłu, który zapowiadał zwykłą młodzieżową powieść. I taką się właśnie okazała, niestety nie jestem pewna, czy w dobrym tego słowa znaczeniu. Nastoletnia Zara traci ojczyma – prawdziwego ojca nigdy nie poznała – co przybija ją na tyle, że za namową matki tymczasowo przeprowadza się do swojej przybranej babci. Nowe otoczenie ma pomóc dziewczynie w otrząśnięciu się po tragedii. To jednak nie jest takie proste, bo okazuje się, że Zarę obserwuje tajemniczy mężczyzna, a w okolicznych lasach zdaje się czaić coś niepokojącego. Zara usiłuje zwalczyć strach poprzez wyliczanie w myślach… nazw fobii ...
Avatar użytkownika - EvilAngel16
EvilAngel16
Przeczytane:2015-04-03, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Kupiłam tę książkę na prezent i, jak zawsze, sama przeczytałam ją pierwsza. Jestem zachwycona. Aktorka miała wspaniały pomysł na nową serię. Główna bohaterka po śmierci ojczyma zostaje wysłana przez matkę do "babci", mieszkającej w Maine. Od pewnego czasu Zara czuje się śledzona przez tajemniczego mężczyznę, który zostawia po sobie tylko złoty pył. Nastolatka jest nowa w szkole, ale szybko znjduje przyjaciół. Pomagają jej pozbyć się prześladowcy. Zara jest rozdarta między dwóch chłopaków, na szczęście, nie w ten żałosny sposób, znany z kiepskich romansideł. Podejmuje właściwą decyzję. Carrie Jones ukazuje magiczne postaci w nowym, bardziej realistycznym wymiarze. Niezwykle cieszę się z tego powodu, gdyż nie lubię, kiedy książka bazuje wyłącznie na fantasy. Bardzo podoba mi się pomysł z tytułowaniem rozdziałów nazwami fobii. Dzięki temu można poszerzyć swoją wiedzę. O istnieniu niektórych "strachów" nie miałam pojęcia. Książka jest napisana językiem prostym, przystępnym dla każdego czytelnika. Styl pisania również jest przyjemny, dzięki niemu lekturę czyta się łatwo i szybko. Akcja toczy się z zawrotną prędkością, dlatego żadna strona nas nie zanudzi. Humor przypadł mi do gustu. Wiele razy mogłam wybuchnąć śmiechem, co sobie bardzo cenię. Podsumowując, "Pragnienie" to jedna z najlepszych książek, jakie czytałam. Gorąco zachęcam do lektury!!!
Avatar użytkownika - KittyAilla
KittyAilla
Przeczytane:2015-03-17, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki w ciągu roku,
Nie, żeby książka była jakaś genialna, ale wiele do zarzucenia również jej nie mam. Jest to po prostu książka bardzo przewidywalna, jak dla mnie, bo czytałam juz dużo podobnych. Podoba mi się jednak sam pomysł piksów oraz pragnienia ich króla. Sam król to postać dość ciekawa, nawet go polubiłam.
Avatar użytkownika - samantajurczak
samantajurczak
Przeczytane:2014-01-03, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 książki 2014,
Rewelacyjna książka opowiadająca o dziewczynie (ma na imię Zara), która nie dawno straciła swojego ojczyma. Ma wiele fobii i aby sobie z nimi poradzić ciągle je wymienia. Jest to książka zarówno dla osób, które chcą przezwyciężyć swoje lęki jak i dla urozmaicenia swojej biblioteczki.
Avatar użytkownika - Igara
Igara
Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Podczas czytania kojarzyła mi się bardzo ze ,,Zmierzchem". Jednak spodobała mi się, wartka akcja, możemy stać się bohaterką, romans i fantastyczne zakończenie. Sięgnę po następną część na pewno :)
Avatar użytkownika - sweet_landrynka1
Ciekawa, solidna lektura.
Zniewolenie
Carrie Jones0
Okładka ksiązki - Zniewolenie

Zara i jej przyjaciele mają nadzieję, że raz na zawsze rozprawili się z Piksami, uwięziwszy krwiopijcze stwory głęboko w lesie. Ale pragnienie króla...

Oczarowanie
Carrie Jones0
Okładka ksiązki - Oczarowanie

Wydawało się, że Zara i Nick są sobie przeznaczeni, ale sprawy potoczyły się zupełnie inaczej. Przede wszystkim Nick został zabrany do tajemniczego miejsca...