Ropuszki

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 2015-09-18
Dodał/a książkę: elibri

Dora Wilk powraca! A wraz z nią jej wesoła kompania bohaterów, których pokochaliście czytając heksalogię. 14 opowiadań ze Świata Thornu. Nie tylko z perspektywy Dory Wilk, ale również innych bohaterów, dotychczas drugoplanowych.

Szalone diablice, zdeprawowane wilki, przesadnie romantyczne bóstwa, niebiańscy włamywacze i wampiry z problemami... To tylko mały wybór tego, z czym musi się mierzyć Dora i jej przyjaciele w opowiadaniach zebranych w tym tomie.

Tę kobietę nuda po prostu omija z daleka. To zaraźliwe!

Kup książkę Ropuszki

Opinie o książce - Ropuszki

Avatar użytkownika - kavayee
kavayee
Przeczytane:2015-09-06, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Toruń i Thorn. Magiczny portal, który pozwala przemierzać granicę jednego i wkroczyć w drugie. Seksowne wiedźmy płodności mamiące nawet najbardziej zatwardziałych zawodników. Wygłodniałe wampiry szukają spełnienia w domu uciech, a zagubione duchy pragną zemsty za wyrządzone im krzywdy za życia. Poznajcie egipską boginię, którą zaintrygował Pin-up style i postanowiła być drugą Betty Page oraz Katię, nekromantkę, która dzięki ćwiczeniom przepony nie ma sobie równych w pieśniach śmierci. Thorn universe welcome to! „Ropuszki” to rozkoszne opowiadania o ulubionych bohaterach z serii książek Anety Jadowskiej o Dorze Wilk. Świat, który w nich wykreowała jest pełen magii, zarówno tej złej, jak i dobrej. Mamy wiedźmy płodności, ale mamy też nekromantów (niektórzy nawet zzielenieli od tej roboty!) i zmiennokształtnych (i to nie tylko wilki!). Oczywiście nie mogło zabraknąć wampirów (bardzo nie lubią wszelakich wzmianek o ich „kuzynach” ze „Zmierzchu” – radziłabym zatem uważać na słowa), które w końcu są z powrotem drapieżnikami, łączącymi seks z krwistą ucztą. W trakcie czytania tych kilkunastu opowiadań poznajemy także uroczą kocią zmiennokształtną, która rozprawia się z morskimi potworami z iście kocią gracją. Te opowiadania poszerzają perspektywę, z którą patrzymy na bohaterów heksalogii, zatem chętnie ...
Avatar użytkownika - monweg
monweg
Przeczytane:2015-11-25, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2015, E-book, Egzemplarz recenzencki, Mam,
W świecie naszej rodzimej fantastyki coraz istotniejsze miejsce zajmuje Aneta Jadowska, autorka heksalogii o Dorze Wilk, a także kilkunastu opowiadań fantastycznych. Nigdy jednak jakoś się nie złożyło, żebym wzięła do ręki którąś z jej książek, chociaż wiele dobrego o nich słyszałam i czytałam. Teraz dzięki uprzejmości Wydawnictwa Fabryka Słów mam możliwość i przyjemność krótko zaprezentować pierwszą część nowego cyklu pisarki. Akcja Ropuszek rozgrywa się w Toruniu, tak jak we wspomnianych wcześniej sześciu książkach. Chyba każdy zna przygody czarodzieja Harry'ego Pottera. Tam wszystko zaczyna się w Londynie i w pewnym magicznym miejscu przenosimy się do świata równoległego, nie opuszczając stolicy Anglii. Wkraczamy na ulicę Pokątną i wtedy zaczyna się cała historia. W przypadku opowieści o Dorze jest pewne podobieństwo. Miastem wypadowym jest Toruń, z którego to wstępujemy, dzięki portalowi do Thornu. Rzeczywistość i magia przenikają się, łączą, a blisko siebie żyją ludzie i istoty nadnaturalne: wampiry, wiedźmy, zmiennokształtni, duchy... Co tu dużo gadać, Dora też jest wiedźmą, a do tego policjantką. Ropuszki to czternaście opowiadań ze Świata Thornu, pokazanych nie tylko z perspektywy Dory Wilk, ale także innych bohaterów, którzy do tej pory zajmowali role drugoplanowe. Będą to diablice, często narwane i zdegenerowane wilki, wampiry w ciężkim położeniu czy niebiańscy włamywacze. Z nimi wszystkimi i ich problemami będzie się musiała zmierzyć Dora wraz z przyjaciółmi w opowiadaniach: "Szatański Pierwiosnek - historia prawdziwa", "Po deszczu każdy wilk śmierdzi mokrym psem", "Miłość za grobową deskę", "Wilk w owczej skórze", "Czy mama nie mówiła, żebyś nie bawił się umarłymi?", "Nie oceniaj kota po rozmiarze", "Ropuszki", "Ruchome cienie", "Nie ma dymu bez ognia", "Cztery Łapy", "Czysta robota po brudnej robocie", "Szkielet w szafie", "Pióro Wieczne", "Burza w szklance grogu". Gorąco polecam. Nuda wam nie grozi. Całość - http://monweg.blog.onet.pl/2015/11/24/ropuszki-aneta-jadowska/
Avatar użytkownika - barwinka
barwinka
Przeczytane:2015-10-13, Przeczytałam, Ebook, Mam,

Opowiadania, znów te nieszczęsne opowiadania. Kto mnie choć trochę zna, doskonale zdaje sobie sprawę, że nie przepadam za tą formą wypowiedzi. Krótkie historie, które nie pozwalają bliżej poznać ani bohaterów, ani sytuacji w jakich się znaleźli. Nie jestem w stanie się w nie wczuć... no chyba że opowiadania takie, to powrót do znanych mi dobrze bohaterów, których polubiłam i z którymi się zżyłam, a których z żalem opuściłam. Tym właśnie są dla mnie "Ropuszki", powrotem do starych znajomych, przypomnieniem sobie ich postaci, a czasami poznaniem ich od zupełnie nowej strony.
Aneta Jadowska zdecydowała się na popełnienie "Ropuszek", jak sama twierdzi, żeby dokończyć niektóre historie, żeby pozwolić czytelnikom poznać je naprawdę, a nie poprzez wspomniane zdanie gdzieś pośród przygód Dory. W tym zbiorze pojawia się czternaście opowiadań, które albo zaprowadzą nas daleko w przeszłość, albo pokażą jak niektórzy bohaterowie spędzali czas podczas ostatnich wydarzeń z ostatnich tomów serii o Dorze Wilk. Grono bohaterów również jest bardzo duże, oprócz bohaterki przednich tomów, która w jakiś sposób jest obecna we wszystkich historiach, możemy przeczytać o Leonie, Romanie, Brunonie, Szelmie, Mironie, Katii, Witkacym, Bognie, Bjornie, Borysie, Azjelu i wielu innych pomniejszych bohaterach. Każdy miłośnik Universum znajdzie postać, o której z przyjemnością przeczyta.    Autorka rozmieściła opowiadania w czasie, rozpoczynając od pierwszego spotkania Leona i Dory, które jak to w przypadku bohaterki bywa, nie było łatwe i przyjemnie, możemy poznać skąd niechęć Brunona do Dory, która pojawiła się jeszcze przed "Złodziejem dusz", a także zagłębić się w przygody zarówno głównej bohaterki jak i innych postaci pomiędzy kolejnymi tomami. Poszczególne opowiadania są bardzo różne pod względem nastroju, niektóre opisują sprawy poważne i trudne, inne są lżejsze i stwarzają banana na twarzy. Po raz pierwszy większa partię dostaje tu Witkac, a my możemy poznać jego imię i nazwisko. Dodatkowym smaczkiem są rysunki wychodzące spod ręki Magdaleny Babińskiej, która z fanki stała się oficjalną ilustratorką serii. Jej obrazy tworzą idealne uzupełnienie opisanych historii :)
Dla fanów uniwersum ten zbiór jest obowiązkowy i każdy znajdzie swoje ulubione opowiadania. Mi szczególnie zapadły w pamięć "Szatański Pierwiosnek - historia prawdziwa", "Nie oceniaj kota po rozmiarze", "Nie ma dymu bez ognia", "Pióro wieczne", "Cztery łapy" a także historie, w których wstępuje Roman. Patrząc na całokształt podobało mi się większość historii, jedynie opowiadanie o Bognie czytałam z lekkim znudzeniem, ale to nigdy nie była bohaterka mi bliska.
Autorka pozwoliła przemówić własnym głosem wielu postaciom, które do tej pory oglądaliśmy oczami Dory. Drugoplanowi bohaterowie zyskali własne historie, zachwycając swoimi temperamentami, albo intrygując tajemniczością "Ropuszki" to wspaniały dodatek do jednej serii i początek kolejnej, na którą już nie mogę się doczekać.  Zabrakło mi paru postaci. Liczyłam na bliższe poznanie Baala, na historie opisujące Luca, chciałam więcej tych "niegrzecznych chłopców" ;) Może pojawi się kolejny tomik opowiadań, bo przecież autorka na pewno słyszała takie sugestie, a że jest bardzo zdolną osobą i nie zawodzi swoich fanów myślę, że gdzieś tam z czasem doczekamy się takich opowiadań, a może całych powieści? :)
Fanów twórczości Anety Jadowskiej zachęcać do tego zbioru raczej nie muszę, to obowiązkowa lektura uzupełniająca, którą naprawdę warto poznać w oczekiwaniu na "Szamańskiego bluesa". Osoby, które nie miały okazji poznać Dory Wilk i Universum Thornu na pewno też odnajdą się w tym zbiorze, choć pewnie lepiej zacząć przygodę od początku, czyli "Złodzieja dusz". Opowiadań nie lubię, ale te polecam, bo pozwalają lepiej poznać bohaterów, pobyć jeszcze przez chwilę w ich towarzystwie i świetnie się bawić przy lekturze.

Wilk w owczej skórze
Aneta Jadowska0
Okładka ksiązki - Wilk w owczej skórze

W życiu Dory Wilk wiele się zmieniło po sprawie z magiem (opisanej w „Złodzieju dusz”). Mieszka w Thornie, próbuje znaleźć swoje miejsce...

Szamańskie tango
Aneta Jadowska0
Okładka ksiązki - Szamańskie tango

Thorn Universe powraca... Szaman rusza w Tango! Po ogromnym sukcesie heksalogii o Dorze Wilk, policjantce-wiedźmie, Aneta Jadowska postanowiła nie opuszczać...