Okładka książki - Scenariusze tom I

Scenariusze tom I

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2016-03-01
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 9788378188414
Liczba stron: 320
Dodał/a książkę: elibri

Ocena: 0 (0 głosów)

Znakomita publikacja Lecha Majewskiego, polskiego pisarza, reżysera filmowego i teatralnego, ale też poety i malarza.

RYCERZ - średniowieczna ballada o królestwie, w którym panuje nędza, chaos i wojny. Młody rycerz wyrusza w poszukiwanie ,,złotostrunnej harfy", której dźwięk daje ludziom poczucie harmonii i szczęścia. Pełna niebezpieczeństw wyprawa przeradza się w podróż w głąb samego siebie. Debiut fabularny.

LOT ŚWIERKOWEJ GĘSI - debiut w Hollywood na podstawie własnej powieści ,,Kasztanaja" zyskał uznanie międzynarodowej krytyki w Cannes. Młody górnik, zakochany w dziewczynie, porywa ją do Hollywood w złudnej nadziei, że spełni tam jej marzenia. Polskie realia górniczego Śląska z debiutanckiej powieści Majewskiego zamienione zostały na realia amerykańskie.

WIĘZIEŃ RIO - historia porwania Ronalda Biggsa, uczestnika słynnego Napadu Stulecia, z jego kryjówki w Rio de Janeiro. Film prezentowany w Cannes w 1988 roku został zakupiony do dystrybucji przez hollywoodzką wytwórnię Columbia Pictures i odniósł wielki sukces komercyjny.

EWANGELIA WG HARRY'EGO - scenariusz filmu wyprodukowanego w studiu filmowym Davida Lyncha, w którym pierwszą główną rolę w swojej karierze zagrał Viggo Mortensen, późniejszy Aragorn z ,,Władcy Pierścieni". Opowieść o rozpadzie związków, śmierci uczuć i dehumanizacji życia w niedalekiej przyszłości. Pacyfik wysechł, a Kalifornia zamienia się w pustynię.

ANGELUS - ,,śląskie sto lat samotności" oraz ,,komedia metafizyczna" entuzjastycznie przyjęta przez widzów i krytyków. Lech Majewski powrócił w rodzinne strony, by opowiedzieć historię poszukującej kamienia filozoficznego grupy różokrzyżowców-górników. Losy bohaterów ,,Angelusa" zabarwione rubasznym humorem zwracają uwagę na inną, głębszą rzeczywistość, wyzwalają myśl i wyobraźnię widza z kolein i rutyny codzienności. 

Kup książkę Scenariusze tom I

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Opinie o książce - Scenariusze tom I

Inne książki autora
Mała forma - wielka sztuka
Lech Majewski0
Okładka ksiązki - Mała forma - wielka sztuka

Album według koncepcji profesora Lecha Majewskiego, projektanta - autora plakatów, książek i kalendarzy - poświęcony jest dziedzinie sztuki, która przez...

Mariacka 5
Lech Majewski0
Okładka ksiązki - Mariacka 5

Przejmująca, tragikomiczna spowiedź starej ulicznicy z podupadłej dzielnicy Katowic spisana w gwarze śląskiej z rysunkami Andrzeja Czeczota. Monodram....

Recenzje miesiąca
Dobry pies
Rafał Witek
Okładka książki - Dobry pies
Na gigancie
Peter May
Okładka książki - Na gigancie
Lata powyżej zera
Anna Cieplak
Okładka książki - Lata powyżej zera
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy