Sen Kleopatry

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2014-03-20
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 978-83-240-2516-9
Liczba stron: 368
Dodał/a książkę: czytam

Ocena: 4.33 (6 głosów)

Była niezłomną władczynią i najpiękniejszą kobietą starożytnego świata. Podobno dla urody kąpała się w oślim mleku i raczyła perłami rozpuszczonymi w occie, a jej stroje i klejnoty świadczyły o mitycznym bogactwie Aleksandrii.

Ambitna i zdolna, sprawnie poruszała się wśród dworskich intryg i potrafiła być bezwzględna w dążeniu do celu. To ona odnowiła potęgę Egiptu.

Przede wszystkim jednak Kleopatra była kobietą z krwi i kości, pełną namiętności i pasji. Jej romans z Cezarem przeszedł do legendy i zainspirował słynny film z Elizabeth Taylor i Richardem Burtonem.

„Sen Kleopatry” to niezapomniana opowieść o walce niezwykłej kobiety o należną jej władzę oraz o miłości, którą okrzyknięto romansem wszechczasów.

Kup książkę Sen Kleopatry

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - majkanew
majkanew
Przeczytane:2014-05-16, Ocena: 4, Przeczytałam,
Dawne monarchie, rządzące się swoimi prawami (tradycje, dziedziczenie, koneksje, konkretne sytuacje polityczne itd.) ustalały granicę wieku wyznaczającą gotowość człowieka do pełnienia określonych ról społecznych. I tak dzieci, które nie bardzo rozumiały nawet, czego się od nich oczekuje, koronowane były na głowy państwa. Nawet nastolatkowie „władali”, nie mając świadomości misji, jaką im przypisano. Dziś wydaje się to nie do pomyślenia. Czy współczesna dwudziestolatka udźwignęłaby ciężar odpowiedzialności panowania nad swoim krajem? Historia zna jednak kobietę, która mając zaledwie dwadzieścia jeden lat, zdążyła już rządzić, wprowadzić szereg reform w państwie, zostać zdradzoną, zdetronizowaną i wygnaną. A jej spektakularny powrót na tron opisał jeden z najpopularniejszych w kręgach literackich egiptologów, Christian Jacq.   Owa dziewczyna miała wielkie ambicje, które nie pozwoliły jej biernie przyglądać się własnej klęsce. Chciała wrócić na szczyt i zapisać się złotymi zgłoskami w historii świata. Udało jej się to. Jako dwudziestodwulatka z pomocą przyszłego męża, Juliusza Cezara, została królową Egiptu – Kleopatrą VII. Powieść rozpoczyna się obrazem nagiej, chorej, samotnej i bezsilnej młodej dziewczyny, a kolejne stronice to zapis jej wstawania z kolan, by wreszcie w finale mogła prężyć się i emanować dumą oraz satysfakcją ze spełnienia ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Sen Kleopatry

Niestety, książka bardzo mnie wynudziła. Przez większość czasu fabuła skupia się na konflikcie między Kleopatrą i jej bratem, a później też Cezarem i w związku z tym wszystko posuwa się bardzo, bardzo powoli, wręcz wydawało się że się zapętla i powtarza. Plus jedynie za dobre opisy starożytnego Egiptu.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Plewka
Plewka
Przeczytane:2014-03-18, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,
Kleopatra to kobieta piękna i niezłomna. Po tym jak niemądry brat odebrał jej tron, decyduje się walczyć na z góry przegranej pozycji. Nie jest łatwo, ale Kleopatra nie traci wiary... Książka jest świetnie napisana, od początku do końca trzyma w napięciu i jestem w pełni zadowolona historia tej znanej całemu światu kobiety została przytoczona w formie fascynującej powieści. Ciekawe tło historyczne, wiernie oddani bohaterowie, fenomenalna psychologia postaci, wciągająca intryga, miłość spędzająca sen z powiek. Niczego więcej nie trzeba. Serdecznie polecam wszystkim, którzy z wypiekami na twarzy siedzieli na lekcjach historii i w starożytności odnajdywali posmak wielkie przygody. Z powodzeniem mogłabym ją przeczytać jeszcze raz ;)
Link do opinii
Avatar użytkownika - Kiska
Kiska
Przeczytane:2015-03-08, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2015, Mam,
Avatar użytkownika - slena1098
slena1098
Przeczytane:2014-07-17, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Inne książki autora
Echnaton i Nefertiti
Christian Jacq0
Okładka ksiązki - Echnaton i Nefertiti

Wielki znawca i miłośnik starożytnego Egiptu w barwny sposób rekonstru­uje zagadkowe dzieje słynnej pary królewskiej z XIV wieku p.n.e. Echnaton, owładnięty...

Sprawiedliwość wezyra
Christian Jacq 0
Okładka ksiązki - Sprawiedliwość wezyra

Dzięki zaletom zawodowym i moralnym sędzia Pazer zostaje wyniesiony przez faraona do godności wezyra, najwyższego świeckiego urzędnika w państwie Ramzesa...

Reklamy