Silver

Wydawnictwo: Dreams
Data wydania: 2013-05-08
ISBN: 978-83-63579-14-2
Dodał/a książkę: czytam

Winter nie może uwolnić się od demonów przeszłości, dręczy ją świadomość, że walczą w niej dwie natury: ludzka i wampirza. W żyłach dziewczyny płynie krew dwóch ras, dająca moc, która może okazać się zabójcza. Istnienie młodej Starr nie jest już tajemnicą, co jeszcze bardziej osłabia kruchy Pakt. Londyn zalewa fala przemocy. Prawda o sekretnym świecie wampirów może wyjść na jaw, a to miałoby katastrofalne skutki. Aby chronić swoich bliskich, Winter musi opuścić Cae Mefus i stawić czoło podszeptom Pragnienia, które zatruwają jej umysł. Niestety, może być już za późno, by uratować Rhysa. Ofiarowując mu nieśmiertelność, dziewczyna jednocześnie wydała na niego okrutny wyrok.

Kup książkę Silver

Avatar użytkownika - justa21
justa21
Przeczytane:2013-09-18, Ocena: 4, Przeczytałam,
Moc i Pragnienie W Weronie żyła tragiczna para zakochanych – Romeo i Julia. W jednym z angielskich miasteczek żyje natomiast młoda Winter Blackwood Star, która połączyła swoje losy z Rhysem Llewelyn, przedstawicielem wampirzego rodu. Oba te związki nie powinny się zdarzyć, a miłość może zgubić bohaterów angielskiej opowieści - podobnie jak stało się to w przypadku kochanków Szekspira. Zapewne miłośnicy historii o Zakonie Ciemności i ludziach z Familii już wiedzą, że na rynku pojawiła się druga część niezapomnianej Winter. Opublikowana nakładem wydawnictwa Dreams książka Silver opowiada o dalszych losach Winter i jej mrocznej miłości. Asia Greenhorn znów zabiera czytelników w  świat wampirów i ludzi, wiele ryzykując – fala popularności nieumartych licealistów już minęła i wydaje się, że formuła paranormal romance powoli zaczyna się wypalać. Nie sposób jednak nie zauważyć, że autorka dojrzewa literacko wraz ze swoją bohaterką i kontynuacja opowieści jest dużo lepsza od wprowadzenia w skomplikowane życie panny Star. Mimo licznych dłużyzn i nic nie wnoszących do rozwoju akcji dialogów i scen, czas poświecony na lekturę ponad czterystu stron trudno uznać za stracony. Chociaż historia adresowana jest raczej do nastoletnich wielbicielek tego gatunku, to jestem przekonana, że i starsze czytelniczki w ramach relaksu po książkę sięgną (satysfakcji jednak ...

Avatar użytkownika - speedi
speedi
Przeczytane:2014-02-21, Ocena: 4, Przeczytałem,
Ty jesteś tą, która daje nieśmiertelność i tą, która niszczy nieśmiertelnych Winter jest owocem związku człowieka z wampirem, córką Morgana Blackwooda z Zakonu i Elaine Mitchell z Familii. Jest owocem zakazanej miłości. Takie związki są zakazane, bowiem z połączenia Ras powstaje osoba, której krew ma niezwykłą moc - daje wampirom nieśmiertelność. Ci, którzy zakosztują takiej krwi, czują coraz większe Pragnienie, które ugasić może tylko owa wyjątkowa krew. Moc, którą ona daje, niszczy. Żaden wampir nie jest w stanie jej kontrolować przez dłuższy czas. Moc wypala w nim duszę i zabija rozum. Zakochana Winter podarowała nieśmiertelność Rhysowi. Chciała zapewnić mu życie bez lęku. Stworzyła nieśmiertelnego wampira, łamiąc zakazy i prawa natury. Jej obowiązkiem jest teraz unicestwić tego, którego stworzyła. Pomiędzy nimi jest więź tak silna, że śmierć jednego z nich powoduje śmierć drugiego. Wieszczka Bethan poucza Win: Ty jesteś tą, która daje nieśmiertelność i tą, która niszczy nieśmiertelnych. To twój ponury dar. Nikt inny nie może tego zrobić za ciebie. Istnienie nieśmiertelnego jest równoznaczne z jego śmiercią. Winter dopiero zaczyna uświadamiać sobie, co się stało. Zaczyna również dostrzegać zmiany w niej samej, które ją mocno przerażają. Widzi polowania wampirów na ludzi, czuje coraz silniejszą potrzebę wypicia krwi. Nie ...

Opinie o książce - Silver

Avatar użytkownika - roxiXDCool
roxiXDCool
Przeczytane:2016-02-19, Ocena: 4, Przeczytałam, Czytam regularnie w 2016 roku,
Po przeczytaniu dwóch książek Asi Greenhorn dochodzę do wniosku, że fantastyka jednak mnie nie interesuje. Zawsze lubiłam książki fantasy, ale ta, choć nie jest przesadzona, nie jest dobra. nie żałuję jej przeczytania, ale są lepsze książki.
Avatar użytkownika - Amarisa
Amarisa
Przeczytane:2015-02-14, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015, Mam,
"(...) Moc wzmaga Pragnienie, a Pragnienie ugasi tylko krew. Moc niszczy, kochana. Żaden wampir nie jest w stanie jej kontrolować przez dłuższy czas. Moc wypala w nim duszę i zabija rozum." Chcąc uratować Rhysa przed niechybną śmiercią, która groziła mu za złamanie zasad Paktu, Winter ofiarowała mu największy z darów - uczyniła go Nieśmiertelnym. Nie wiedziała jednak, jak poważne będzie to miało konsekwencje. Nie mogła przewidzieć, że pod wpływem ofiarowanej mu Mocy jej ukochany się zmieni i że zacznie zagrażać i tak już niestabilnemu rozejmowi zawartemu przed laty przez ludzi i wampiry. Musi go powstrzymać, nim będzie za późno. Żeby to jednak uczynić, musi wpierw nauczyć się kontrolować Moc, która w niej drzemie. Nie będzie to jednak możliwe, jeśli nie zaakceptuje tego, kim jest; tego, że w jej żyłach płynie krew Dwóch Ras - zarówno ludzka jak i wampirza. Jeśli jej się nie uda, będzie tylko jedno wyjście... "Dopóki on żyje, każdy, kogo kochasz lub chociaż przelotnie znasz, będzie w niebezpieczeństwie. Teraz powiedz, czy go zabijesz?" Przy okazji omawiania poprzedniej części przygód Winter wspominałam o tym, że od samego początku zachwyciła mnie oprawa graficzna książki. Piękna kolorystyka oraz tłoczenia z miejsca zwróciły moją uwagę. Byłam pod ogromnym wrażeniem wyglądu okładki. Trzeba przyznać wydawnictwu Dreams, że pod tym względem nie zawodzi czytelnika. Za każdym razem, kiedy mam w rękach ich książki, mam wrażenie, że to małe dzieła sztuki. Tak też było i tym razem, bo czyż okładka "Silver" nie jest cudowna? Bije z niej jakaś tajemnica i melancholia, a także pewien magnetyzm, który sprawia, że ręce same rwą się do tego, by sięgnąć po tę książkę i rozpocząć lekturę. "Święty Dawid był tym samym miejscem od zawsze, wampiry i ludzie zjednoczeni szkolnym herbem, a jednak podzieleni niewidzialnym murem. W tym wszystkim ona, która nosiła w sobie cechy jednych i drugich. Ona, która stąpała po krawędzi tego muru jak po wystrzępionej linie nad przepaścią." Winter wyraźnie różni się od bohaterek, które... cd: http://magicznyswiatksiazki.pl/recenzja-silver-asia-greenhorn/
Avatar użytkownika - EvilAngel16
EvilAngel16
Przeczytane:2014-06-19, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Sięgając po "Winter" nie wiedziałam, że będzie to kolejna książka o wampirach. Po przeczytaniu byłam pozytywnie zaskoczona, więc zdecydowałam się zabrać za Silver. Przyznam, że 1. część bardziej mi się podoba. Było w niej mniej ckliwej miłości i poświęcenia, a poza tym wiedziałam skąd wziął się tytuł. W "Silver" denerwowała mnie początkowa miłość Rhysa i Winter. Nie lubię takich cukierkowych związków w książkach. Poza tym nie wiedziałam skąd tytuł, nie było tam żadnej Silver! Bardziej wciągająca była część, kiedy zaczęły się krwawe walki, a związek tych dwojga zaczął się "sypać". Zakończenie podobało mi się. Podsumowując: daję tej książce swoją rekomendację, ale tylnej części ciała mi nie urwało;-)
Druga część przygód Winter Starr. Pewnym utrudnieniem dla mnie był fakt że nie miałam przyjemności zapoznać się z pierwszą częścią. Autorka jednak opisała kolejne losy przygód Winter w taki sposób aby czytelnik w miarę możliwości orientował się o co chodziło w poprzednich częściach. Książka z początku wydawała się nudna lecz w miarę "zaczytywania się" akcja się rozkręcała. Bohaterka przejrzała na oczy i zrozumiała iż popełniła błąd dając nieśmiertelność ukochanemu. Książkę wręcz pochłaniałam. Przyczynił się do tego fakt iż książka podzielona jest na krótkie rozdziały i stawiałam sobie za cel doczytanie do końca rozdziału a że kolejny był również krótki to czytałam następny i następny.
Avatar użytkownika - kami00000
kami00000
Przeczytane:2013-08-24, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2013,
I znów porywająca okładka .... a fabuła.... Sama nie wiem trochę lepsza niż części pierwszej? Trochę gorsza? Ciężko powiedzieć. Jedno jest pewne warta przeczytania, bo dlaczego nie, ale na pewno ta pozycja nie powali nikogo na kolana.
O wiele lepsza niż pierwsza część, więcej niebezpieczeństwa i akcji. Na początku wiało nudą i nie jestem do końca przekonana do całej historii, ale mnie więcej w połowie książki na prawdę się wciągnęłam.
Po opisie wydaje mi się, iż do książka idealna dla mnie. Być może w najbliższym czasie sprawdzę ;).
Pierwsze skojarzenie z Underworldem.Mimo to jestem ciekawa.
Hmmm.... Książka brzmi dość ciekawie. Trzeba będzie obadać jej treść. ;)
Avatar użytkownika - anita0201
Przeczytane:2016-03-16, Ocena: 5, Przeczytałam,
Winter
Asia Greenhorn0
Okładka ksiązki - Winter

Życie młodziutkiej Winter Starr wywraca się do góry nogami, kiedy babcia, jej jedyna bliska osoba, ulega dziwnemu wypadkowi i zapada w śpiączkę. Dziewczyna...