Skrytki

Wydawnictwo: Ładne Halo
Data wydania: 2014-10-20
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-62856-24-4
Liczba stron: 32
Dodał/a książkę: czytam

Ocena: 5 (1 głosów)

„Piłka trzymana w dłoniach chowa się przed naszym wzrokiem. Jedna z jej stron zawsze pozostanie zasłonięta. Podobnie dzieje się z resztą przedmiotów, z zabawkami, budynkami, a nawet z ludźmi – nie pozwalają dostrzec się w całości. Ukrywanie się jest więc czymś powszednim. Tak jak szafa skrywa swoje ciemne wnętrze, tak i ludzie chcą czasem zachować pewne rzeczy tylko dla siebie”.

Piękna, klimatyczna książka dla każdego, niezależnie od wieku. „Skrytki” Mateusza Wysockiego i Agaty Królak przypominają nam, dorosłym, o magicznej wartości schowków i kryjówek. Uczą pielęgnowania drobnych, codziennych tajemnic. Pomagają nieustająco zachwycać się światem wokół: mruczeniem pieca, migotaniem lampki na strychu, każdym niebieskim migdałem i pękatym słoikiem pełnym przetworów. Skarby dzieci to najpiękniejsze skarby, jakie można sobie wyobrazić. „Skrytki” pomogą nam je odkryć, lecz tylko po to, by pomóc dzieciom znów pieczołowicie je poukrywać.

Kup książkę Skrytki

Polecana recenzja

Jest tylko jedna rzecz, uwielbiana przez maluchy na równi z odkrywaniem. Jest to ukrywanie. Tak, jak kilkuletnie dzieci zafascynowane są poznawaniem nowych słów i odkrywaniem znaczenia nowych zjawisk, tak maluchy uwielbiają ukrywać przed światem swoje skarby i małe tajemnice. O tych właśnie fascynacjach, o magicznych schowkach i wspaniałych, czekających w nich znaleziskach opowiada książeczka Mateusza Wysockiego i Agaty Królak – Skrytki.Kierowana do najmłodszych czytelników niewielka publikacja nie jest typową fabularyzowaną opowieścią. Elementem łączącym kolejne „rozdziały” są tytułowe skrytki. Autorzy w ciekawy i nietuzinkowy sposób potraktowali tak często pomijane – zwłaszcza przez dorosłych – tajemnicze zakamarki. Opowiadają o skarbach, jakie znajdziemy na strychu, opisują rzeczy, jakie będą na nas czekały w piwnicy, podają też sprawdzony sposób na to, jak dostać się do słoika wypełnionego łakociami. Na tym jednak nie koniec opowieści. Z dużo większym zaangażowaniem i pomysłowością autorzy opisują skrytki, w których najmłodsi czytelnicy samodzielnie mogą ukryć swoje znaleziska i tajemnice. Na liście najciekawszych skrytek znajdziemy opuszczoną wiejską chatę, własną buzię i dziurę w ścianie. Schowków, które zaprezentowano w książeczce, jest oczywiście zacznie więcej. Warto je odkryć - chociażby po to, by w razie nagłej potrzeby bez trudu ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Skrytki

Avatar użytkownika - Marychetka
Marychetka
Przeczytane:2015-03-27, Przeczytałem, Mam,
Recenzje miesiąca
Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa
Okładka książki - Pensjonat pod Świerkiem
Frida Kahlo prywatnie
Suzanne Barbezat
Okładka książki - Frida Kahlo prywatnie
Detektyw Bzik
Anna Paszkiewicz
Okładka książki - Detektyw Bzik
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy