Okładka książki - Słodkich snów, Anno

Słodkich snów, Anno

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2014-03-12
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 9788379880072
Liczba stron: 392
Dodał/a książkę: izabela81

Ocena: 4.78 (9 głosów)

Anna Rogozińska jest trzydziestoparoletnią, atrakcyjną i bardzo ambitną dziennikarką TV. Kiedy wpada na trop afery lekarskiej, robi wszystko, aby odkryć prawdę. Nawet kosztem prywatnego życia. Annie pomaga Łukasz, dawny kolega ze studiów z tajemniczym tatuażem na przedramieniu. To nie jedyny mężczyzna w jej życiu. Dziennikarka dostaje pierwszy list od mordercy, nie ma czasu na pomyłki. Zabójca czai się w pobliżu, obserwuje nieświadomą dziewczynę i zadaje zagadki. Kim jest Bezdenny Kapelusznik? Jaki związek z zabójstwami ma największa katastrofa kolejowa PRL? W końcu Anna musi podjąć decyzję, być może najważniejszą w życiu. Czy wybór dziewczyny okaże się słuszny? Czy spowiedź mordercy stanie się przepustką do kariery, czy też przeciwnie, położy się długim cieniem na losach Anny? „Słodkich snów, Anno” to dynamiczna opowieść o kobiecie, która dąży do celu za wszelką cenę. Opowieść o szukaniu sensu w życiu i o tym, że czasem trzeba coś stracić, aby ten sens wreszcie odnaleźć. Pierwszy tom obyczajowo-kryminalnej serii z dziennikarką śledczą Anną Rogozińską.

Kup książkę Słodkich snów, Anno

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - asymaka
asymaka
Przeczytane:2014-03-04, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2014 ,
Joanna Opiat-Bojarska zadebiutowała w październiku 2011 roku powieścią Kto wyłączy mój mózg? Najnowsza książka jest piątą propozycją literacką autorki, która podkreśla w wywiadach, że uzależniła się już od pisania na swoim różowym laptopie i nie ma zamiaru przestać. Nie mogłaby przecież zawieść swoich czytelników, którzy z niecierpliwością liczą dni do premiery kolejnego tytułu z jej nazwiskiem na okładce!   Słodkich snów, Anno jest gwarancją świetnej kryminalnej zagadki, wyśmienitej zabawy w doborowym towarzystwie. Nie sposób się od tej historii oderwać, przestać o niej myśleć. Autorka zwodzi czytelników, próbuje wielokrotnie zmylić, zmienić kierunek naszej drogi ku rozwiązaniu tajemnicy, wielokrotnie też prowadzi nas ślepymi uliczkami.   Poznajemy Annę Rogozińską, kobietę, która wie, czego chce i uparcie, wytrwale dąży do obranego celu. Ma plan, którego trzyma się bardzo mocno, nie zważając na nikogo i na nic. Ma też sposoby na to, by odkryć prawdę i nie cofnie się przed niczym, by osiągnąć cel. Marzy o tym, by pracować w ogólnopolskiej telewizji, dlatego tropi aferę za aferą, chce być zawsze pierwsza na miejscu zdarzenia, wiedzieć, co się dzieje, co jest ważne w danym momencie. Nie waha się ani chwili, gdy lekarz z Turzna dzwoni do niej i chce podzielić się z nią wiedzą na temat pewnej "śliskiej" sprawy. Niestety ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Słodkich snów, Anno

Avatar użytkownika - tomha
tomha
Przeczytane:2016-11-30, Ocena: 4, Przeczytałem, 12 książek 2016,
Długo przymierzałem się do tej lektury, a to dlatego, że zniechęcała mnie okładka. Jest taka... bardzo kobieca, byłem przekonany, że jest to powieść z gatunku 'bardziej kobiecego'. Sięgnąłem po nią dopiero po pozytywnej rekomendacji znajomego. Lektura pozytywnie mnie zaskoczyła. Ciekawa fabuła, interesujący bohaterowie i zaskakująca akcja. Bardzo przyjemnie się czytało i z przyjemnością sięgnę po kolejną powieść z Anną Rogozińską w roli głównej.
Link do opinii
Avatar użytkownika - basia02033
basia02033
Przeczytane:2016-05-13, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 ksiażki 2016, Przeczytane w 2016,
Młoda dziennikarka Anna, bardzo ambitna dlatego nie zadowala ją praca w telewizji regionalnej. Wszystkimi siłami stara się o awans. Ale czy będzie to warte tego co się wydarzy...
Link do opinii
Avatar użytkownika - monalizka
monalizka
Przeczytane:2016-04-01, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki - 2016,
Anna Rogozińska to trzydziestokilkuletnia dziennikarka, która pracuje dla poznańskiej stacji PrimoTV. Obecnie prowadzi swoje własne śledztwo w sprawie afery lekarskiej, szuka dowodów- jednak okazuje się, że ktoś, kto miał udzielić pewnych informacji został zamordowany...Przypadek? Ale bohaterka w niego nie wierzy, wykorzystuje swoje znajomości (w tym z byłymi kochankami), aby znaleźć powiązania. Pisarka stworzyła obraz kobiety, która maksymalnie skoncentrowana jest na karierze- pracuje w świecie mediów, gdzie na porządku dziennym są fałszywe uśmiechy, śliskie uściski dłoni i zazdrosne spojrzenia i trzeba gonić za sensacją, by nie wypaść z obiegu. Anna nauczyła się manipulować ludźmi, dawać im to, czego oczekują, by otrzymać garść interesujących ją informacji. Z drugiej strony ma w sobie strach przed porażką, ale musi być twarda, aby utrzymać się w medialnym świecie. ,,To masz ciężki orzech doz zgryzienia. -Wiem. I go zgryzę, chociaż miałabym połamać sobie zęby." Bohaterce nie brak zapału, determinacji, czasem wbrew rozsądkowi i pewnym zasadom. Pewnego dnia usiadła w pociągu i zwróciła czyjąś uwagę. Gdyby nie to, może wszystko potoczyłoby się inaczej...Została otwarta puszka Pandory... Ciekawie jest, gdy Anna decyduje się na włamanie z kolegą (a może kimś więcej) do pewnego mieszkania, co skutkuje pewnym znaleziskiem. Potem zaś odzywa się do niej tajemniczy B.K., Bezdenny Kapelusznik, który podsuwa jej w zawoalowany sposób pewne tropy. W listach od niego między literami, spacjami kryje się gdzieś prawda. Rogozińska tym sposobem, niczym Alicja z Krainy czarów przechodzi do innego świata. Jaki będzie finał tego dziennikarskiego śledztwa? W sumie fabuła brzmi naprawdę dobrze, ale kiedy niestety dodamy do tego chaotyczny, niejasny i niefortunny początek, bezmyślność i nastawienie na karierę (do celu po trupach) u Anny, to wtedy nie jest tak różowo. ,,Słodkich snów, Anno" to obyczajowo- kryminalna historia, o dziennikarskim śledztwie, wybraniu kariery, o pewnej katastrofie kolejowej, która wywarła wpływ na wiele osób. Można się zapoznać, ale nie jest to pozycja obowiązkowa.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Febra
Febra
Przeczytane:2015-10-21, Ocena: 4, Przeczytałam, 52książki/2015,
To pierwszy tom opisujący zmagania Anny Rogozińskiej (drugi czytałam jakiś czas temu) więc sposób budowania narracji nie wywołał u mnie takich emocji jak poprzednio. Anna Rogozińska, młoda i bardzo ambitna telewizyjna dziennikarka, chce zaistnieć i awansować. Ma jej w tym dopomóc rozwikłanie medycznej afery. Niestety kolejno giną osoby, które Annę interesują, historia cofa się do PRL-u i niespodziewanie nabiera tempa i rozmachu, które zaprowadzą dziewczynę w najmniej oczekiwane miejsce. Przy tym między dziennikarką a mordercą rozpoczyna się intelektualna, listowna gra, która buduje napięcie i uczucie zagrożenia. Po przeczytaniu stwierdzam, że będę czekała na kolejne tomy przygód Anny.
Link do opinii
Avatar użytkownika - biedro_nka
biedro_nka
Przeczytane:2015-01-24, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2015, Mam,
Anna Rogozińska to bardzo inteligentna i ambitna dziennikarka telewizyjna. Próbuje rozwikłać pewną aferę lekarską, okazuje się jednak, że to coś więcej... Zachwyciły mnie cytaty z "Alicji w Krainie Czarów". Wcześniej była to dla mnie bajka dla dzieci. Przyznaję, że nie rozumiałam jej zbytnio i przez to nie przepadałam za nią. Jakże się myliłam. Można w niej odnaleźć mądre i niezwykle trafne cytaty. Jak się okazało wielbicielem "Alicji..." jest również seryjny morderca z powieści. Nazywa siebie Bezdennym kapelusznikiem. Pisze do Anny wiadomości mailowe, które naprowadzają ją na nowe ślady w prowadzonym przez nią śledztwie. Gdy dziennikarka pyta dlaczego jej pomaga, odpowiada: "Bo zadajesz sobie pytanie, w którą stronę iść, a nie w którą stronę spojrzeć. Potrzebujesz czegoś na kształt drogowskazu. Potrzebujesz wskazówki... słupa światła, który wskaże Ci kierunek, byś mogła zabłysnąć inteligencją, wyczuciem, talentem i szóstym zmysłem." Czy jednak takie jest jego zamierzenie? Czy ma w tym swój własny cel? Prawda jest okrutna. Zaskakująca. Bolesna. Ale prawda jest tylko jedna i musi wyjść na jaw. Z niecierpliwością czekam na dalsze losy Anny Rogozińskiej.
Link do opinii
Avatar użytkownika - kavayee
kavayee
Przeczytane:2014-09-16, Przeczytałam,

Kiedy życzycie komuś słodkich snów, czy macie dobre intencje? A potrafilibyście odróżnić, czy ktoś życzy Wam dobrych snów, czy pragnie dla Was jak najgorzej?  „Słodkich snów, Anno” sprawi, że zrozumiecie dlaczego zemsta smakuje najlepiej, gdy jest podawana schłodzona. Dowiecie się też, ile czasu można w sobie chować urazę i jak niebezpieczne są Polskie Koleje Państwowe. A to wszystko wzbogacone klimatem panującym w dużej polskiej stacji telewizyjnej.

Z czym Wam się kojarzy życie dziennikarza? Z uganianiem się za sensacją, byle zaistnieć w świecie medialnym, czy z dobrym warsztatem, podbudowanym solidnym reasearchem i otwartością poglądów? Są niszowe stacje telewizyjne, które w mniejszym stopniu bazują na tym pierwszym, a w większym na drugim trendzie. Nie oszukujmy się jednak – ludzie wolą oglądać sensacyjne wiadomości, o których będzie można porozmawiać z sąsiadem albo w pracy, niż nudne reportaże na ważne tematy. Ot, taka mentalność – wolimy coś prostego, najlepiej szokującego, żeby mieć na co ponarzekać.

Anna Rogozińska to dziennikarka telewizji Primo TV, której ambicja nie jest zaspokojona. Chce piąć się wyżej, najlepiej osiągnąć jakiś spektakularny sukces, który zapewni jej wejście na warszawski oddział stacji. Afera lekarska ma jej to zapewnić – ludzie uwielbiają takie tematy, wszak kto z nas nie słyszał lub sam nie narzekał na służbę zdrowia? Temat rzeka, dodatkowo urozmaicony aferą korupcyjną – lekarze żerują na ludzkim strachu przed śmiercią. Tylko że nie wszystko jest spójne i pewne wątki zaczynają umykać w dziwnych kierunkach… Czy to faktycznie dobry krok dla kariery Anki? A może kariera to nie wszystko i warto mieć jakieś koło zapasowe? Czy w obecnych czasach liczy się tylko ona?

W książce pojawia się także wątek miłosny i rodzinny. Anka, jak przystało na karierowiczkę, nie myśli o rodzinie (zresztą, jak twierdzi, swoją już ma – ojca i matkę!). Nie raz i nie dwa zawiodła się na mężczyznach, którym oddała serce, zatem niezbyt poważnie podchodzi do nowych obiektów zainteresowania. Traktuje ich raczej przedmiotowo, aby kolejny raz nie złamać sobie serca. Na jej drodze staje jednak dawny kolega ze szkoły, który wyrósł na bardzo interesującego mężczyznę o podobnych jak ona zainteresowaniach i poglądach na życie. Czy Ania przezwycięży swoje obawy i pozwoli Łukaszowi zawładnąć swoim sercem? Dowiecie się, czytając powieść „Słodkich snów, Anno”.

Książka w żaden sposób nie jest banalna. Na początku coś mi w niej nie pasowało, ale potem, gdy fabuła się rozkręciła, było coraz lepiej. Dodatkowy smaczek w postaci wiadomości od tajemniczego B.K, częste nawiązania do „Alicji w Krainie Czarów” oraz wiele ciekawych wewnętrznych monologów dziennikarki sprawiają, że ciężko się od tego kryminału oderwać. To już piąta książka w dorobku autorki i po jej lekturze muszę przyznać, że chętnie zapoznam się z resztą. Joanna Opiat-Bojarska napisała naprawdę wciągającą książkę, która zmusza Czytelnika do myślenia i kojarzenia faktów. Nie możecie odpocząć, jeśli chcecie rozwikłać zagadkę, a przecież chcecie, prawda?

Link do opinii
Avatar użytkownika - Bas1992
Bas1992
Przeczytane:2014-11-13, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - Zetka_Siedlce
Zetka_Siedlce
Przeczytane:2014-10-18, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2014, Wypożyczone (2014),
Avatar użytkownika - bijtje
bijtje
Przeczytane:2014-06-05, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam,
Avatar użytkownika - cyrysia
cyrysia
Przeczytane:2014-05-05, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki w 2014 roku,
Inne książki autora
Klub Wrednych Matek
Joanna Opiat-Bojarska0
Okładka ksiązki - Klub Wrednych Matek

Nowy wymiar kobiecości Życie czterech przyjaciółek – Beaty, Karoliny, Sylwii i Kasi – toczy się wokół dzieci: tych posiadanych, oczekiwanych...

Koneser
Joanna Opiat-Bojarska0
Okładka ksiązki - Koneser

Wakacyjny spokój mieszkańców Poznania burzą makabryczne odkrycia. W odstępie kilku dni w lesie zostają odnalezione szczątki kobiety, a na terenie starego...

Reklamy