Spętani przez bogów

Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2011-07-05
ISBN: 978-83-241-4005-3
Dodał/a książkę: czytam

Nowa światowa moda w literaturze młodzieżowej!

Obok wampirów, aniołów i demonów czas na grecką mitologię

Ich przeznaczeniem jest odwieczna nienawiść.

Ich pragnieniem – wieczna miłość…

Czy miłość zdoła przezwyciężyć przeznaczenie?

Helena Hamilton przez całe swoje szesnastoletnie życie czuła się inna, choć nie chciała tego okazywać. A teraz zaczyna  dręczyć ją sen... Powraca co noc. Helena wędruje przez jałową pustynię. Rano budzi się cała w pyle i krwi. A w dzień widzi trzy płaczące kobiety w bieli...

A potem w liceum zjawia się Lucas, najpiękniejszy chłopak, jakiego spotkała. Wzbudza w niej, tak nieśmiałej i łagodnej,szaleńczą nienawiść. Dlaczego pierwszego dnia Helena próbuje zabić go na oczach całej szkoły?

Wkrótce Lucas odkrywa przed nią, że oboje mają odegrać rolę w tragedii napisanej przez los tysiące lat temu i zsyłanej na świat przez greckie boginie zemsty

Co stanie się z ich miłością?

Na wiosnę ubiegłego roku zawrzało w świecie wydawniczym. Agentka Josephine Angelini napisała: „Mamy książkę, która po prostu zwala z nóg. Takiej powieści od dawna nie było.  To coś nowego, całkowicie oryginalnego. Piękna, wzruszająca, trzymająca w napięciu głęboka  Taka, którą chłonie się jednym tchem i która pozostaje w nas na długo.  Spętani przez bogów są jak Percy Jackson dla dziewczyn i Dary Anioła Cassandry Clare.”

Amerykański wydawca zapłacił ponad milion dolarów za prawa do publikacji jeszcze niedokończonej wówczas powieści i za dwie następne, nienapisane jeszcze książki w serii. Równie entuzjastycznie zareagowali wydawcy w 21 krajach.

Entuzjastyczne recenzje na amerykańskich portalach czytelniczych i Amazonie:

Ta powieść przywraca mi wiarę w przepełniony gatunek, jakim jest romans paranormalny. Jest niesamowicie romantyczna, pełna akcji, ze wspaniałymi bohaterami i zapierającą dech fabułą.

"Spętani przez bogów" nie jest typową powieścią o tym, jak dziewczyna spotyka chłopaka i razem pokonują złego faceta. Jest czymś o wiele więcej. Tak płynnie łączy mitologię z codziennością, że zastanawiałam się, czy Josephine Angelini nie spotkała któregoś z greckich bogów osobiście.

Mity, współczesność i miłość taka jak Romea i Julii, gdzie los jest przeciwko zakochanym.

Cudna, hipnotyzująca opowieść. Zakochałam się w Lucasie, tak mocno jak Helena. O bogowie, nie mogę się doczekać dalszego ciągu.

LAUREN KATE, autorka Upadłych

Powieść Josephine Angelini to przyprawiający o zawrót głowy miks akcji, dramatu i romansu. Mitologia w nowoczesnym wydaniu nigdy nie była bardziej seksowna!

KIERSTEN WHITE, autorka Paranormalności

Kup książkę Spętani przez bogów

Avatar użytkownika - justa21
justa21
Półbogowie są wśród nas  Erynie, czyli furie szlochające krwawymi łzami, wywodzą się z greckiej mitologii. Ścigają one i karzą złoczyńców, są materialnym przejawem gniewu zmarłych. Po raz pierwszy pojawiły się w Orestei, cyklu sztuk Ajschylosa, a teraz czyhają na swoje ofiary w… Massachusetts, a właściwie na malutkiej wyspie Nantucket. Tam właśnie mieszka Helena Hamilton, szesnastoletnia bohaterka książki Josephine Angelini, stanowiącej swoistą kompilację  mitologii, tragedii z codziennością nastolatki i miłością oraz nienawiścią.  Tej ostatniej w powieści Spętani przez bogów nie zabraknie, bowiem dziewczyna - zazwyczaj łagodna, nieśmiała i zestresowana - już w pierwszym dniu po przybyciu nowego ucznia do szkoły, rzuca się na niego z pragnieniem mordu w oczach. Nie potrafi tego wytłumaczyć, nigdy wcześniej nie spotkała Lucasa ani jego rodziny, a jednak czuje w obecności jej przedstawicieli palący gniew. Ilekroć znajduje się w pobliżu kogokolwiek z wrogiej rodziny, wokół pojawiają się też kobiety w białych szatach, Erynie. O nich Helenia śni, podobnie jak o jałowej krainie, a co rano budzi się z poranionymi stopami, spowita pyłem. Dziewczyna zapewne chciałaby, żeby ta przypadłość wiązała się ze zwyczajnym lunatykowaniem, ale kiedy któregoś dnia podczas biegu wzbija się w powietrze, już wie, że kryje się za tym coś więcej. Kiedy na dodatek zostaje zaatakowana ...

Opinie o książce - Spętani przez bogów

Avatar użytkownika - tina99
tina99
Przeczytane:2013-04-09, Ocena: 5, Przeczytałem,
Avatar użytkownika - madzia19631
madzia19631
Przeczytane:2013-04-26, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Świetna tematyka! W końcu coś innego niż duchy, czarownice, wampiry, wilkołaki i zombie;) Spętani przez Bogów, wciągają już od pierwszych stron, przenoszą czytelnika do "własnego świata". Polecam wszystkim, którzy lubują się w fantastyce! ;)
Avatar użytkownika - Gosiek
Gosiek
Ocena: 6, Czytam,
Czy kiedykolwiek byliście zakochani? Z pewnością tak. A jeśli jeszcze wybranek odwzajemnia Twoje uczucia! Niebo... i wyobraźcie sobie teraz, że waszemu " długo i szczęśliwie" przeszkadza okrutna klątwa, rzucona dawno temu, jeszcze w czasie walk o Troję, przez greckich bogów. O ironio. Josephine Angelini w swojej przepięknej i niesłychanie smutnej opowieści " Spętani przez Bogów" umiejętnie splata grecką mitologię z codziennym życiem nastolatków, tworząc... no właśnie, co? Helena Hamilton jest siedemnastoletnią dziewczyną, ma metr siedemdziesiąt pięć, i nie cierpi się wyróżniać. Nie ułatwia jej tego ani wzrost, ani wygląd blondwłosej bogini, a tym bardziej nie umiejętności przypisywane dotychczas jedynie... bogom lub herosom. A już zupełnie przeszkadza jej w byciu szarą myszką fakt, że na oczach całej szkoły rzuca się na chłopaka, którego widzi po raz pierwszy w życiu i próbuje go udusić. No cóż - po prostu wam ją polecam. To połączenie najsmutniejszej i najpiękniejszej powieści, jaką w życiu czytałam... Film na jej podstawie nie powstał, dlatego nie pokażę wam zdjęć, ale myślę, że to tylko kwestia czasu, zanim zrobi się głośno o tej książce. Powiem wam jedno - nie pożałujecie, jeśli sięgniecie ;) Mam nadzieję, że przekonałam was do przeczytania książki ;) Nessie Recezja na blogu: http://blask-ksiazek.blogspot.com
Avatar użytkownika - madi
Przeczytane:2015-01-04, Ocena: 5, Przeczytałam,
Bunt Bogini
Josephine Angelini0
Okładka ksiązki - Bunt Bogini

3 tom serii Spętani przez bogów Ich przeznaczeniem jest odwieczna nienawiść. Ich pragnieniem – wieczna miłość. Teraz Helena musi ostatecznie...

Taniec w ogniu
Josephine Angelini0
Okładka ksiązki - Taniec w ogniu

Jestem czarownicą, a czarownice wzniecają ogieńLili wraca do swojego świata i jest gotowa aby ułożyć sprawy z Rowanem. Co prawda omal nie zginęła w płomieniach...