Spiżowy łabędź

Data wydania: 2012-10-02
Kategoria: Historyczne
ISBN: 978-83-935772-0-0
Dodał/a książkę: czytam

Spiżowy łabędź to pierwszy tom cyklu historycznego Kaari Utrio, który przenosi nas w odległy o tysiąc lat, fascynujący świat średniowiecza. Poznajemy losy niezwykłej, obdarzonej magiczną mocą kobiety o imieniu Terhen, która już od dzieciństwa musi walczyć o swe bezpieczeństwo, a potem o prawdziwą miłość. Burzliwy związek Terhen z przyjacielem z dzieciństwa Erykiem Mocnym pełen jest skrajnych namiętności. Kim jest piękna Terhen? Szamanką, królową, morderczynią, czy tylko zagubioną kobietą, która pragnie miłości? Pasjonująca, pełna przygód i zaskakujących zdarzeń opowieść o losach Terhen, przedstawiona z wielką dbałością o realia, to zarazem wędrówka po średniowiecznej Europie, która jest areną krwawych starć jakże różnych światów: pogańskiego i chrześcijańskiego, cywilizowanego Bizancjum i barbarzyńskiego Zachodu. Każdy dzień przynosi nowe wyzwania, ale i nowe niebezpieczeństwa... Dalsze losy bohaterów prezentuje kolejna powieść autorki pt. Waleczny jastrząb.

Kaari Utrio – współczesna fińska pisarka, autorka ponad 70 książek, wśród których są powieści historyczne i dzieła popularnonaukowe. Po mistrzowsku opisuje codzienne życie w dawnych wiekach widziane oczyma kobiety. W swej żywej, pełnej humoru narracji sięga po środki typowe dla skandynawskich sag, mitów i legend, które łączy z rzetelnie udokumentowanymi faktami historycznymi i realiami epoki. Od lat ma ugruntowaną pozycję w literaturze fińskiej, a lista przyznanych jej nagród ciągle rośnie. Jej książki cieszą się ogromnym powodzeniem i są tłumaczone na wiele języków, między innymi na szwedzki, duński, norweski, niemiecki, holenderski, węgierski, czeski, rosyjski i estoński.

Kup książkę Spiżowy łabędź

Opinie o książce - Spiżowy łabędź

Avatar użytkownika - merikotka
merikotka
Przeczytane:2017-02-06, Ocena: 5, Przeczytałam, książki 2017, Mam,
Wspaniała książka o początkach chrześcijaństwa w Europie. Główną bohaterkę, obdarzoną niezwykłymi umiejętnościami, los przenosi z miejsca na miejsce, zmieniają się kraje, języki i ludzie wokół niej, a ona, chcąc przeżyć, musi się szybko dostosowywać do sytuacji. Świetna książka, od jutra szukam następnych tej autorki
Opis zachęca do przeczytania, może się skuszę :)
Avatar użytkownika - kasjopea
kasjopea
Przeczytane:2014-08-17, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Jednorożec
Kaari Utrio0
Okładka ksiązki - Jednorożec

Powieść historyczna jest dla Kaari Utrio przede wszystkim wartką opowieścią, legendą czy wręcz baśnią, co sprawia że jej proza wciąga po cichu czytelnika...

Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa