Okładka książki - Spuścizna

Spuścizna

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2016-09-08
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 9788308061527
Liczba stron: 448
Dodał/a książkę: elibri

Ocena: 0 (0 głosów)

,,Spuścizna" jest kontynuacją losów bohaterów opisanych w powieści ,,Dwór". Bohaterem pierwszej części cyklu był Kalman Jakobi, w ,,Spuściźnie" na pierwszy plan wysuwa się jego zięć, psychiatra Azriel Babad miotający się pomiędzy kochanką a popadającą w obłęd żoną, między namiętnością i poczuciem odpowiedzialności.

W jednej z najlepszych powieści noblisty znajdziemy wspaniałą galerię postaci - ludzi nieszczęśliwych i walczących o przetrwanie, hrabiów, cadyków, upadłe kobiety, szaleńców, rewolucjonistów, grzeszników i świętych, ich wędrówki przez tereny Rosji, porozbiorowej Polski, Ameryki i Palestyny, słowem - Singer chce jeszcze raz pokazać bujną różnorodność żydowskiego losu. A opowiada tak, jakby wiedział znacznie więcej od postaci zaludniających karty jego książek.

Dzięki Singerowi mamy wciąż dostęp do spuścizny dawnego żydowskiego świata z jego ogromnym bogactwem tradycji, religii i kultury.

Kup książkę Spuścizna

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Opinie o książce - Spuścizna

Inne książki autora
Sztukmistrz z Lublina
Isaak Bashevis Singer0
Okładka ksiązki - Sztukmistrz z Lublina

Tę książkę miliony czytelników na całym świecie od lat umieszcza na liście lektur, które odmieniły ich życie. Wybitna powieść, jedno z najlepiej znanych...

Reklamy