Szczęście na wagę

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 2016-04-27
Dodał/a książkę: dayna15

Czy ludzie, którzy stali się dla siebie obcy, mogą odbudować relacje i zacząć wszystko od nowa?

Ewa jest żoną i matką, całkowicie poświęconą rodzinie. Jednak jako dojrzała kobieta uświadamia sobie, że przestała realizować własne marzenia i czerpać radość z życia. Jej frustrację pogłębiają rodzinne troski: miłość w małżeństwie dawno wygasła, a nastoletnia córka ukrywa przed rodzicami swoje problemy i odrzuca wszelką pomoc.

Gdy Ewa dowiaduje się o chorobie córki, postanawia zawalczyć o ich wspólne szczęście. Dzięki zdrowej diecie i treningom chce przywrócić równowagę w życiu Klaudii i ponownie się do niej zbliżyć. To będzie ich wspólna walka. W tym samym czasie Ewa poznaje mężczyznę, który może być szansą na jej własne szczęście.

Agnieszka Olejnik po raz kolejny z ogromną wnikliwością opisuje ludzkie dramaty, które są w istocie uniwersalnymi problemami. "Szczęście na wagę" to powieść przełamująca stereotypy i pokazująca, jak ważna jest równowaga między poświęceniem dla innych a troską o samorealizację.

Kup książkę Szczęście na wagę

Opinie o książce - Szczęście na wagę

Avatar użytkownika - karola27
karola27
Przeczytane:2016-05-15, Ocena: 6, Przeczytałam, wyzwanie: 52 książki w 2016 roku,
Ile może ważyć szczęście? Są dwa warianty: dużo albo mało. Tak naprawdę nasza odpowiedź będzie zależeć od tego czym szczęście dla nas jest. Weźmy pod uwagę super wypasiony samochód. Jego waga jest spora, ale dla porównania na przykład taki kupon totolotka z trafioną szóstką jest już znacznie lżejszy. Tylko czy szczęście, to jedynie realne przedmioty?   Ewa i Mirek to małżeństwo z dwudziestoletnim stażem. Wspólnie wychowują nastoletnią córkę. Wysokie zarobki mężczyzny zapewniają im stabilizację finansową. Ale i tak Ewa zdecydowała się na podjęcie pracy jako nauczycielka. Nauczanie dzieci sprawia jej wielką przyjemność. Wydawałoby się, że kobieta wiedzie szczęśliwe i ustabilizowane życie. Niestety rodzinna sielanka to tylko pozory. Któregoś dnia uświadamia sobie, że jej małżeństwo to czysta fikcja. Gorące uczucie już dawno przybrało formę bryły lodowej. Jednocześnie zadaje sobie pytanie czy to uczucie kiedykolwiek między nią a Mirkiem było. Poświęciła dla tego małżeństwa całą siebie, na bok odłożyła swoje marzenia i pragnienia. I co teraz z tego ma? Stała się kobietą, która zwyczajnie użala się nad sobą, a do tego grubą i nie atrakcyjną. Gdyby było tego jeszcze mało Ewa traci kontakt z własnym dzieckiem. Sposób w jaki dziewczyna odnosi się do matki, może mieć związek z ich obecną sytuacją w domu, albo z nadwagą, z którą i ona się zmaga. A może z jednym i z drugim ...
Avatar użytkownika - atena
atena
Przeczytane:2017-07-29, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2017,

Książka, w ktorej można odnaleźć kawałek siebie.

Ja jako nauczycielka, podpatrzyłam kilka sposobów na postępowanie z uczniami i ich rodzicami.

Osoby z nadwagą będą mogły wyprobować stosowany przez bohaterkę sposób na odchudznie.

Zdradzane żony ustosunkują się czy tak samo postępują w chwili poznania nowej wybranki swojego męża.

Matki dorastających córek, jak postępować z własnymi dziećmi.

I można by jeszcze wymieniać kolejne wątki poruszone w tej książce, ale przecież czeka już kolejny tom, więc...... sięgnijcie koniecznie po tę pozycję.

Avatar użytkownika - ewelinah
ewelinah
Przeczytane:2017-01-11, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2017,
Rewelacyjna. Może dlatego, że bardzo przypomina moje życie. Na tę książkę trafiłam przypadkiem i zaczęłam ją czytać jakoś bez przekonania. Tak mnie wciągnęła, że od razu pobiegłam do biblioteki po kolejną część.
Avatar użytkownika - CicheBaBum
CicheBaBum
Przeczytane:2016-11-15, Przeczytałam,
Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa