Okładka książki - Szepty zmarłych

Data wydania: 2011-05-10
ISBN: 978-83-241-3962-0
Dodał/a książkę: czytam

"Skóra.

Największy ludzki organ i najbardziej niedoceniony. To łącznik naszych zmysłów ze światem zewnętrznym, bariera, na której kończy się nasza indywidualność, nasze ja.

I nawet po śmierci coś z tej indywidualności pozostaje.

Tym razem ona przemówi, bo nawet martwa i odrzucona, skóra nadal zachowuje ślady swojego dawnego ja. Nawet teraz może mieć swoją historię do opowiedzenia i tajemnice do ukrycia.

Jeśli tylko umiesz patrzeć''.

A doktor David Hunter umie skłonić zmarłych do zwierzeń.

David Hunter, który wie o śmierci wszystko – w niespełna rok po kolejnym śledztwie, którego omal nie przypłacił życiem - wraca tam, gdzie uczył się zawodu. Tam, gdzie „wszędzie wokoło leżały ludzkie ciała w różnym stadium rozkładu”, a „wielkie czarne litery na bramie informowały, że to Ośrodek Badań Antropologicznych, lepiej znany pod inną, mniej urzędową nazwą.Trupia Farma''.

Tam doktor Hunter ma nadzieję odzyskać wiarę w siebie i znowu „skłonić zmarłych do zwierzeń”.

Tam na prośbę swego mentora rozpoczyna dochodzenie w sprawie makabrycznego morderstwa. Dochodzenie, w którym będzie musiał wysłuchać najbardziej przerażających szeptów zmarłych. W miejscu jeszcze straszliwszym i bardziej nieludzkim niż Trupia Farma.

Kup książkę Szepty zmarłych

Opinie o książce - Szepty zmarłych

Avatar użytkownika - PrzyKawieZKsiazk
PrzyKawieZKsiazk
Przeczytane:2016-05-27, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,
Jest to trzecia część cyklu - tak, zacząłem czytać od końca - po "Chemii śmierci" i "Zapisane w kościach". Amerykański Ośrodek Badań Antropologicznych w Tennessee jest miejscem, w którym bada się ludzkie zwłoki. Inaczej nazywany jest "Trupią farmą". Do niniejszego ośrodka przyjeżdża na zaproszenie Toma nasz główny bohater - David Hunter. Zostaje zaangażowany w wyjaśnienie morderstwa mężczyzny, którego ciało znaleziono w chatce.Z pozoru banalna tematyka poruszana już przez niejednego autora na wszystkie możliwe sposoby. Otóż nic bardziej mylnego! Autor mnie zaskoczył, gdyż ten thriller poświęca dużo uwagi ludzkiej skórze, która może nam powiedzieć wiele rzeczy o człowieku. Znajdziemy tu opisy tego, co się dzieje z ciałem człowieka po śmierci. Wyobrażenie sobie rozkładu zwłok czytając opisy autora potrafi przyprawić o dreszcze.Fabuła jest bardzo dobrze przemyślana, autor nie pozwala czytelnikowi ani na odrobinę nudy. Choć narratorem powieści jest główny bohater to czasami poznajemy sposób widzenia oczami mordercy, który pragnie zgłębić tajemnice życia i śmierci. Przeplatanie się tego, co ma w głowie szaleniec z główną akcją daje naprawdę ciekawy efekt.Zakończenie, które wydaje się z pozoru banalne - okazuje się zaskakujące. Nic nie jest takie, jakie się wydaje na pierwszy rzut oka. Jest to moja pierwsza książka tego autora i myślę, że jego kolejne książki także przypadną mi do gustu jak ta. ...
Avatar użytkownika - kaariokaa
kaariokaa
Przeczytane:2013-10-20, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Kot jest brudną, rudą kupką. Jego na wpół zamknięty oczy są blade i matowe, jak baloniki po przyjęciu, z których uszło powietrze. W futrze pełzają owady, żuki uciekają przed światem. Patrzysz jak urzeczony na grubego robaka - wije się i kurczy, wypełzając z kociego ucha. Bierzesz kij i trącasz kota. Nic się nie dzieje. Szturchasz mocniej. Znowu nic. W twoich myślach pojawia się słowo; już je słyszałeś, ale nigdy w pełni nie zrozumiałeś jego znaczenia. Martwy. Wykopujesz go. Wyciągasz truchło z pudełka. Przyglądasz mu się uważnie. Wiesz, że nie powinieneś tego robić, ale ciekawość zwycięża. Nie próbujesz tłumaczyć, co zrobiłeś, bo sam tego nie rozumiesz. Ale ani gniewne słowa, ani kara nie są w stanie usunąć z pamięci tego, do widziałeś. Ani co czułeś i co czujesz nawet teraz, zagnieżdżone gdzieś koło serca. Wszechogarniający podziw i palącą, nienasyconą ciekawość. Masz pięć lat. I tak to się zaczęło. Simon Beckett znów nie oszczędza czytelnika. Tym razem, w Szeptach zmarłych, trzeciej części cyklu kryminałów z doktorem Davidem Hunterem w roli głównej, najpierw zabiera go na Trupią Farmę, która oficjalnie nosi miano Ośrodka Badań Antropologicznych, by w finale pokazać mu jeszcze bardziej upiorne miejsce. Dlatego, zanim sięgniecie po tę książkę, na wszelki wypadek, tuż pod nosem, nałóżcie grubą warstwę maści mentolowej. Przyda się wam, możecie być ...
Avatar użytkownika - wordila
wordila
Przeczytane:2017-04-22, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2017,
Avatar użytkownika - Pharea
Pharea
Przeczytane:2016-02-14, Ocena: 3, Przeczytałam, 26 książek 2016,
Niestety seria o Davidzie Hunterze jest coraz słabsza. Książka była przynudnawa i ciągnęła mi się przez większość czasu. Praktycznie od początku można było wpaść na to, kto jest zabójcą. Mało tego - już mniej więcej można się domyślić, na czym będzie się opierała fabuła kolejnej ksiazki
Avatar użytkownika - joanna1908
joanna1908
Przeczytane:2015-01-12, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2015,
Po raz kolejny Dawid Hunter. Tym razem jednak, w odróżnieniu od dwóch poprzednich pozycji zagadka prosta do rozwiązania dla każdego czytelnika, który pasjonuje się tego typu literaturą. Właściwie od momentu pojawienia się konkretnego bohatera można łatwo stwierdzić, że to właśnie on jest mordercą. I tu pojawia się pytanie: czy odczuwać satysfakcję z własnej inteligencji czy zażenowanie, że konstrukcja powieści jest tak prosta? Mimo to książka ciekawa, trzymająca w napięciu i na pewno godna polecenia.
Avatar użytkownika - LadyA
LadyA
Przeczytane:2015-01-10, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2015,
,,Szepty zmarłych" były moim pierwszym spotkaniem z ,,piórem" Simona Beckett i muszę stwierdzić, że jestem pod wrażeniem lekkości z jaką autor prowadzi akcję, wprowadza zwroty akcji i wciąga czytelnika w stworzony przez siebie świat. Bohaterem książki jest antropolog sądowy, doktor David Hunter. Podczas wyjazdu służbowego do Stanów Zjednoczonych pomaga w dochodzeniu w którym musi zmierzyć się z przebiegłym, psychopatycznym seryjnym mordercą. Akcja książki szybko nabiera tempa i nie zwalnia ani na moment, by na finiszu zaskoczyć czytelnika. Już wiem, że nie poprzestanę na jednej książce Simona Becketta, bowiem mocna, mrożąca krew w żyłach akcja książki zaostrzyła tylko mój apetyt na więcej mocnych wrażeń.
Avatar użytkownika - greenlady
greenlady
Przeczytane:2014-07-01, Ocena: 4, Przeczytałam, Książki na długi wieczór,
To już trzecia część cyklu Simona Becketta o dr Davidzie Hunterze, błyskotliwym antropologu sądowym, wplątującym się w niezwykłe zagadki i tajemnicze morderstwa. Tym razem David po starciu z Grace Strachan szuka odmiany na wyprawie badawczej na trupią Farmę w Tennessee. Czy odnajdzie tu spokój ducha w ciężkiej pracy? Raczej nie, gdyż krótko po jego przybyciu rozpoczyna się śledztwo w sprawie zwłok znalezionych w pobliskiej górskiej chacie. Spokój Davida pryska, a on po raz kolejny stacza walkę z psychopatycznym umysłem mordercy, czasem i własnymi lękami. Jak zwykle książka Becketta wciągnęła mnie błyskawicznie. Jak zwykle opisy miejsc, ludzi i wydarzeń były ciekawe i obrazowe, a intryga była misternie upleciona. Brakowało mi nieco większego zaskoczenia na koniec, ale i to nie odebrało przyjemności z czytania. Polecam, szczególnie fanom.
Avatar użytkownika - Booko24
Booko24
Przeczytane:2014-03-01, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2014,
,,Szepty zmarłych", cóż można o tej książce napisać... Na pewno jest to intrygująca kontynuacja przygód Davida Huntera. Jednakże w tej książce zabrakło dreszczyku emocji jaki towarzyszył mi przy czytaniu poprzednich tytułów. Jako usprawiedliwienie dla autora mogę dodać, że naprawdę wysoko postawił sobie poprzeczkę pisząc ,,Zapisane w kościach". Może się wydawać, że w ,,Szeptach zmarłych" Beckett chce trochę uspokoić, wyciszyć historię Huntera. Natłok wydarzeń w poprzednim dochodzeniu wykończył Huntera zarówno psychicznie jak i fizycznie. Dlatego też, na obronę książki powiem, że w ,,Szeptach zmarłych" oczywiście mamy do czynienia z makabryczną zbrodnią, do czego Beckett zdąrzył czytelników przyzwyczaić, jednakże nie odbija się ona na życiu osobistym Davida tak, jak czyniły to poprzednie śledztwa.
Avatar użytkownika - ppolzi
ppolzi
Przeczytane:2014-01-03, Ocena: 3, Przeczytałam, 26 książek 2014,
Po tej książce spodziewałam się czegoś lepszego. Pierwsze dwie części książek tego autora połknęłam jednym tchem. Z "szeptami zmarłych" nie było już tak łatwo dlatego ocena 3. Główny bohater dr David po niemiłych przeżyciach na koniec tomu 2 (kto czytał ten wie o co chodzi), przyjeżdża do Stanów Zjednoczonych na zaproszenie swojego przyjaciela Toma. Wspólnie próbują odpowiedzieć na pytanie czyje zwłoki zostały znalezione w różnych miejscach powieści. Niestety podczas sekcji zwłok w prosektorium Tom dostaje ataku serca i w szpitalu umiera (po odebraniu tajemniczego telefonu), co tym bardziej jest dziwne. Dr David wraz z innymi próbuje odnaleźć też zaginioną dziewczynę w jednym z ostatnich miesięcy ciąży (bodajże żonę Toma), którą wcześniej uprowadzono z domu. Napastnik był na tyle przebiegły, że podjechał karetką pogotowia dla zatuszowania obrazu porwania. W końcu odnajdują ją żywą wśród innych zmarłych na tajemniczej farmie.
Avatar użytkownika - gimm1
gimm1
Przeczytane:2014-01-23, Ocena: 4, Przeczytałam, czytam regularnie w 2014 roku,
Doktor David Hunter, znakomity antropolog sądowy, wyjeżdża do Ameryki, na Trupią Farmę. Tam ma nadzieję wrócić do siebie po różnych przejściach w jego życiu. Jednak i tym razem ma szansę zetknąć się ze zbrodnią potwornie krwawą, wynaturzoną i okropną. W nieprawdopodobny sposób dostrzega delikatne "nici" łączące rozkładające się ciała z wydarzeniami, które ich kiedyś dotyczyły. W efekcie rozwikłał kolejną tragiczną historię młodego Kyla. Osobiście nigdy nie nazwałabym siebie miłośniczką thillerów czy książek detektywistycznych jednak Simon Beckett swoim stylem zaskarbił sobie we mnie wierną czytelniczkę.
Avatar użytkownika - MonikaP
MonikaP
Przeczytane:2014-01-17, Ocena: 5, Przeczytałam, x 52 ksiażki 2014,
Trzecia część z Davidem Hunterem w roli głównej. Hunter wyjeżdża do Stanów, żeby w znajomym otoczeniu odpocząć po dramatycznych wydarzeniach. I, jak to zwykle w jego przypadku bywa, dostaje się w sam środek śledztwa i ścigania psychopaty. Nie będzie mu dane odpocząć. Książka od której nie można się oderwać! Także tym razem niesamowite, nieoczekiwane zakończenie, do ostatnich stron trzymające w napięciu. Za każdym razem Beckett zaskakuje. Mistrz rewelacyjnych zakończeń!
Bardzo dobra jak pozostałe książki z tej serii. Książka od której trudno się oderwać,ciekawa fabuła i brawurowe zakończenie.
Avatar użytkownika - agnik66
agnik66
Przeczytane:2013-02-19, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Po przeczytaniu "Chemii śmierci" i "Zapisane w kościach" tego autora wiedziałam, że i na tę cześć przyjdzie kolej. Pierwsze dwie czytałam w sierpniu i byłam nimi zachwycona. Koniecznie chciałam przeczytać kolejne części, ale niestety w bibliotece ich nie było:( Jednak nie zapomniałam o nich i jak tylko zobaczyłam ebooki to zgrałam na mojego czytnika. Moje oczekiwania były bardzo, bardzo duże... Amerykański Ośrodek Badań Antropologicznych w Tennessee inaczej nazywany jest "Trupią farmą". To miejsce, gdzie prowadzi się badania na ludzkich zwłokach. W to miejsce przyjeżdża doktor David Hunter, który zaproszony został przez swojego przyjaciela Toma. David zostaje zaangażowany w sprawę morderstwa mężczyzny znalezionego w chatce. Oczekiwania miałam naprawdę duże i nie zawiodłam się. Pan Beckett znowu mnie zachwycił i mam nadzieję, że pisze nowe książki z przygodami Davida Huntera. Autor nie szczędzi nam opisów procesów rozkładu zwłok, różnych owadów, które lubią się zadomowić w ciele człowieka po śmierci. Wszystko to jest napisane otwarcie. W "Szeptach zmarłych" autor poświęcił uwagę skórze, która może nam o człowieku wiele powiedzieć. W pewnym momencie wydało mi się, ze wszystko jest już jasne, ale to tylko pozory, które mylą. Zaskoczenie towarzyszyło mi do ostatnich stron i było one spore. Nigdy bym nie pomyślała, że tak się to potoczy, że zabójcą jest ten, kto jest. To właśnie lubię w książkach tego autora. W dwóch poprzednich częściach również do samego końca się coś działo i na wierzch wyszło jeszcze sporo spraw. Nawet nie próbowałam się bawić w detektywa, bo wiedziałam, że i tak nie mam szans na rozwiązanie zagadki. Pozostawiłam to bohaterom i śledziłam ich poczynania. Mimo, że styl Becketta już trochę znam to ciągle mnie czymś zaskakuje. Książka wciąga tak mocno, że ja czytałam i nie zważałam na to, ile jest godzin. Liczyła się tylko ta książka. Jeżeli jeszcze nie znacie serii książek z doktorem Hunterem to koniecznie musicie nadrobić zaległości. Źródło: http://kingaczyta.blogspot.com/2013/02/simon-beckett-szepty-zmarych.html
Avatar użytkownika - Anavertis
Anavertis
Przeczytane:2011-12-07, Ocena: 6, Przeczytałam,
świetne! Ciekawe informacje o anatomii człowieka i zaskakujące zakończenie .
Avatar użytkownika - ola99
amalka
Przeczytane:2014-08-24, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2014,
Avatar użytkownika - Eirene
Eirene
Przeczytane:2014-08-03, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, Moja biblioteczka sensacja i kryminal,
Avatar użytkownika - kazanavesheevat
Ocena: 6, Przeczytałam,
Szepty zmarłych
Simon Beckett0
Okładka ksiązki - Szepty zmarłych

David Hunter, ceniony londyński antropolog sądowy, o śmierci wie wszystko. Po kolejnym śledztwie, którego omal nie przypłacił życiem, wraca do miejsca...

Wołanie grobu
Simon Beckett0
Okładka ksiązki - Wołanie grobu

Najnowszy bestseller autora Chemii śmierci   Powieść z doktorem Davidem Hunterem   Doktor David Hunter skłania zmarłych do zwierzeń w literackich...