Tajemniczy brat

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2016-07-05
ISBN: 978-83-8069-405-7
Dodał/a książkę: edytka222

Najbardziej zaskakująca opowieść o Dollangangerach od czasów „Kwiatów na poddaszu”. Ostatni tom sagi Dollangangerów ponownie przenosi nas w przeszłość. Z pozoru akcja nie ma związku z poprzednimi, w których młoda Kristin poznaje pamiętnik Christophera Dollangangera, najstarszego z czwórki dzieci, uwięzionych niegdyś na poddaszu rezydencji, znaleziony w ruinach Foxworth Hall. Młody chłopiec, podrzucony do szpitala, zostaje adoptowany przez bogatą rodzinę. Cierpi na amnezję – i jeszcze nie wie, że lepiej by było, aby nigdy nie przypomniał sobie przeszłości… Starszy człowiek traci wnuka w tragicznym wypadku drogowym. To kolejne nieszczęście w jego życiu, gdyż wcześniej stracił już córkę i zięcia, a potem żonę. W tym samym czasie do szpitala trafia tajemniczy chłopiec, schorowany i nieszczęśliwy. Zrozpaczony dziadek postanawia zająć się nim i wziąć go pod swój dach, aby zastąpił mu utracone dziecko. Napotyka jednak na opór wnuczki. Nastoletnia Clara Sue traktuje chłopca jak intruza i najchętniej pozbyłaby się „tajemniczego brata”. Usiłuje dojść, kim jest, aby szybciej zwrócić go prawdziwej rodzinie. Mroczna przeszłość wkrótce odsłoni swoją ostatnią tajemnicę.

Kup książkę Tajemniczy brat

Opinie o książce - Tajemniczy brat

Avatar użytkownika - losar
losar
Przeczytane:2017-05-24, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2017,
Avatar użytkownika - kingaz86
kingaz86
Przeczytane:2017-01-22, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 w 2017 :),
Najbardziej zaskakująca opowieść o Dollangangerach od czasów ,,Kwiatów na poddaszu". Ostatni tom sagi Dollangangerów ponownie przenosi nas w przeszłość. Z pozoru akcja nie ma związku z poprzednimi, w których młoda Kristin poznaje pamiętnik Christophera Dollangangera - najstarszego z czwórki dzieci, uwięzionych niegdyś na poddaszu rezydencji - znaleziony w ruinach Foxworth Hall. Młody chłopiec, podrzucony do szpitala, zostaje adoptowany przez bogatą rodzinę. Cierpi na amnezję - i jeszcze nie wie, że lepiej by było, aby nigdy nie przypomniał sobie przeszłości... Starszy człowiek traci wnuka w tragicznym wypadku drogowym. To kolejne nieszczęście w jego życiu, gdyż wcześniej stracił już córkę i zięcia, a potem żonę. W tym samym czasie do szpitala trafia tajemniczy chłopiec, schorowany i nieszczęśliwy. Zrozpaczony dziadek postanawia zająć się nim i wziąć go pod swój dach, aby zastąpił mu utracone dziecko. Napotyka jednak na opór wnuczki. Nastoletnia Clara Sue traktuje chłopca jak intruza i najchętniej pozbyłaby się ,,tajemniczego brata". Usiłuje dojść, kim jest, aby szybciej zwrócić go prawdziwej rodzinie. Mroczna przeszłość wkrótce odsłoni swoją ostatnią tajemnicę.
Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2016-10-31, Ocena: 5, Przeczytałam, Wyzwanie 2016-52 książki,
Losy Cory'ego Dollangangera, którym zajmuje się dziadek Clary Sue. Trzeba przyznać, że zachowanie męzczyzny jest lekko chore, nadaje on chłopcu imię william, zupełnie jakby chcial zastapić zmarlego wnuka innym dzieckiem. Wcale nie dziwię się oburzeniu Clary Sue i jej poczatkowej niecheci do otrutego chłopca.
Avatar użytkownika - Domi__T
Domi__T
Przeczytane:2016-10-14, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2016,
"Tajemniczy brat" to trzecia część dodatkowej trylogii do serii o Dallangangerach. Nie spotkamy tu już bohaterów z poprzednich dwóch części, gdyż opowiada historię sprzed kilkudziesięciu lat. Nastoletnia Clara Sue traci w wypadku młodszego brata. Z najbliższej rodziny pozostał jej tylko dziadek, gdyż rodzice zmarli kilka lat wcześniej. Bardzo trudno jest jej pogodzić się ze śmiercią braciszka, tym bardziej, że jego pokój nagle zajmuje obcy, mały chłopiec o nieznanych tożsamości i przeszłości. Książke tę czyta się bardzo dobrze, jest trochę ciekawsza od poprzednich dwóch części, jednak daleko tym wszystkim trzem do powieści Virginii Andrews, to nie to, nie ta akcja, nie te zaskoczenia.
Avatar użytkownika - anka920
anka920
Przeczytane:2016-09-20, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2016, 52 książki 2016, Mam,
Książka zaczyna się mocnym akcentem - śmiercią brata bohaterki oraz równoczesnym przywiezieniem do szpitala otrutego arszenikiem chłopca, co każdy, kto czytał cykl V. C, Andrews od razu skojarzy z jednym z rodzeństwa. Niestety później jak dla mnie akcja się urywa i książka się ciągnie bez jakichkolwiek zwrotów akcji.
Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2016-06-23, Ocena: 4, Przeczytałem,
TAJEMNICA KWIATÓW NA PODDASZU Bohaterowie ,,Kwiatów na poddaszu" powracają po raz ósmy (po raz trzeci goszcząc na łamach trylogii ,,Pamiętnik Christophera") by znów rozwiązać kilka tajemnic i dopowiedzieć do historii rodziny Dollangangerów ostatni rozdział. Chociaż tym razem wydawać by się mogło, że to zupełnie inna, nie związana z poprzednimi częściami opowieść. Nastoletnia Clara Sue musi zmierzyć się z sytuacją, która jest dla niej nie do zaakceptowania. Jej dziadek, który w życiu przeżył wiele tragedii - stratę zięcia, córki i żony - teraz w wypadku samochodowym traci także wnuka. Nie potrafiąc poradzić sobie z sytuacją, starszy mężczyzna przelewa swoje uczucia na tajemniczego chłopca, który trafia do tego samego szpitala, w którym umarł właśnie jego wnuczek. Co jest takiego niezwykłego w owym dziecku? Chłopiec cierpi na amnezję i nie ma najmniejszego pojęcia kim może być i co takiego przeżył. Przegarnięty przez dziadka Clary, staje się częścią rodziny, ale nastolatka nie akceptuje przyszywanego brata. Zbuntowana przeciw jego obecności w domu postanawia dowiedzieć się prawdy o jego tożsamości, a tym samym zwrócić ewentualnym krewnym. Nie jest świadoma, jakie sekrety skrywa dziecko... Pisząc ,,Pamiętnik Christophera" ghostwriter, który dokończał po Virginii C. Andrews cykl ,,Kwiaty na poddaszu" (zaczynając od finału ,,Ogrodu cieni", jak głoszą plotki) - jakże płodny autor Andrew Neidermann, zdecydował się sprzeniewierzyć nieco temu, co pokazywał pierwowzór. Owszem, zachował i tematykę i treść, i styl także starał się oddać, jednak zrobił ryzykowny krok w stronę ożywienia pewnej postaci, która w powieściach Andrews jasno i wyraźnie była martwa. Efekt podzielił fanów - jedni zmieszali pisarza z błotem, inni byli zachwyceni. Trzeba jednak przyznać, że stworzył ciekawą trylogię, która nadawała się tak dla fanów serii, jak i zupełnie nowych odbiorców. Finałowy tom ,,Pamiętnika Christophera" jest dla serii tym, czym dla cyklu ,,The Ring - Krąg" jego ostatnia niegdyś odsłona (czas jak zawsze zweryfikował ten status) ,,Loop". W ,,Loop" dziecięcy bohater, tak jak tu, skrywał w sobie wielką (choć nieuświadomioną) tajemnicę, a cała akcja pozornie zdawała się nie mieć związku z poprzednimi częściami. Podobnie jest w ,,Tajemniczym bracie", a kiedy następuje wolta, wszystkie elementy wskakują na swoje miejsce i autor może dopowiedzieć właściwe zakończenie. A jakie ono będzie? Przekonacie się już niedługo. Powieść trafi do księgarń już piątego lipca. Ja powiem tylko tyle - jeśli jesteście fanami ,,Kwiatów na poddaszu" albo dobrze bawiliście się czytając poprzednie dwa tomy ,,Pamiętnika...", na pewno się nie zawiedziecie. Recenzja opublikowana na moim blogu http://ksiazkarnia.blog.pl/2016/06/23/tajemniczy-brat-virginia-cleo-andrews/
Mroczny las
Virginia C. Andrews0
Okładka ksiązki - Mroczny las

Kiedy Willoe De Beers już wie, kim naprawdę jest, sprzedaje rodzinny dom w Karolinie Północnej i wyprowadza się do Palm Beach, aby zamieszkać tam ze swoją...

Płatki na wietrze
Virginia C. Andrews0
Okładka ksiązki - Płatki na wietrze

Dalszy ciąg Kwiatów na poddaszu, na który czekają czytelnicy! Książka wznowiona po 17 latach okupuje listy bestsellerów! Druga część niezwykłej historii...

Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa